Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ajánlott tértivevényes levélbe...

Ajánlott tértivevényes levélben feladott felmondás esetén a cég mivel szemétkedhet? MI van ha nem veszi át pl és bontatlanul visszajön? Mi van ha átveszi de letagadja mi volt benne?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy tértis levél esetén bizonyítható az átvétel de azt hogy bizonyítom hogy az volt benne ami?

Szóval

-mi van ha a felmondás bontatlanul visszajön

- mi van átveszi de azt mondja nem is felmondás volt benne hanem egy üres lap? Hogy bizonyítom mi volt benne?

Az egész hercehurca azért van mert a főnök azzal szemétkedik hogy a sorban felmondó emberek felmondását nem hajlandó átvenni. Egyszerűen nem veszi el se ő se más a cégnél. És ugye attól él a felmondás hogy átvették és ezzel tudomásul vették.


2016. márc. 1. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha átveszi, akkor nincs miről beszélni, jogilag elolvasta és tudomásul vette a tartalmát. Ugyanez a helyzet, ha te átveszel egy tértivevényes levelet a bíróságtól, de nem olvasod el, hogy beidéztek, nem mondhatod, hogy nem tudtál róla, mert átvetted és előállítanak. Bocs a példáért, más nem jutott az eszembe hirtelen.
2016. márc. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egyébkétn hadd kérdezzem meg (az ördög ügyvédjeként...) m i történne ha tényleg feladnék egy tértitvevényes levelet benne egy üres papírlappal és később azt mondanám, hát és felmondtam! Ott a levél!

És a főnök azt ondaná de hát üres lap volt benne!

Mire én: hát ne nézzen hülyének! MIért adnék fel üres lapot?

És mi lenne ha tényleg azt adnék fel? És azt mondanám nem azt adtam fel? Ott a tértivevény hogy átvették!

Ha de az a tartalomról semmit se mond!

2016. márc. 1. 08:50
 3/11 A kérdező kommentje:

"Ha átveszi, akkor nincs miről beszélni""


Na ez az! És ha nem veszi át: Bontatlanul visszajön? és persze a postai őrzési idő mire visszajön átvétel nélkül az 10 mnap (=2 hét).

És addig ugye nincs felmondási idő indulása mert hát nem is közöltem a felmondási szándékomat... mert az a levélben van, ami átvétel nélkóül ott rohad a postán majd jön vissza.

Na akkor mi van?

2016. márc. 1. 08:52
 4/11 anonim ***** válasza:
A bontatlanul átvett csomagokra az a szabály, hogy a posta kétszer megpróbálja átvetetni, ha az átvétel mégsem történik meg, akkor kézbesítettnek kell tekinteni. Azaz, a munkáltató nem hivatkozhat arra, hogy nem kapta meg, mivel ez rajta múlott.
2016. márc. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Cégeknél általában központilag veszik át a postát, azaz már első körben kézbesítve lesz. Gondolom, gépen írod és kinyomtatod, előtte mentsd el pdf fájlba, akár egy külön adathordozóra vagy felhőbe is érdemes elmenteni, és természetesen két példányt nyomtass belőle. Onnantól nincs mibe belekötni.
2016. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Cégeknél általában központilag veszik át a postát,"


Hát ez egy kis cég. Ha hiszed ha nem kii van adva utasításba a portásnak aki a küldeményt átveszi hogy ha tértis küldemény jön akkor hívja elő a főnököt és az majd eldönti átvételre kerül-e. Ha a főnök meglátja egy dolgozó nevét a borítékon már meg is tagadja az átvételt. Ha meg a posta értesítőt hagy arra meg szarik.

Ez van.

2016. márc. 1. 10:36
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van a jogszabály.

Elküldheted emailben vagy faxon is, akkor azonnal kézbesítettnek tekintendő. Ha emailben küldöd, írd bele a szövegbe is a felmondást, csatold pdf-ben a levelet, amit elküldesz, és tüntesd fel az email szövegében, hogy a mellékelt levelet postai úton, tértivevénnyel is feladtad x. hó y. napján.

2016. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy beállíthatod az emailnél, hogy küldjön automatikusan visszajelzést neked, amikor megnyitják. A MailTrack google-bővítmény még azt is visszajelzi, hogy az email megérkezett a fogadó félhez, akkor is, ha nem nyitja ki.
2016. márc. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sok hasznos tanácsot kaptam.

Időközben beszéltem egy ügyvéddel aki 15.000-ért vállalja a személyes bevitelét a felmondásomnak mint megbízott képviselőm és garantálja az átvételt is.

Sokallom a 15-öt de megér annyit a mocsok főnök pofájának a látványa amikor ügyvéd adja majd át a felmondásom (és aztán az ügyvédnek lehet majd emberkedni, ahogy az ügyvéd majd mondja hogy ha nem veszi át akkor mi lesz a köv lépés...).

Úgyhogy fizetem.

2016. márc. 1. 10:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként minden hivatalos levelet iktatnia kell a cégnek, különben kemény büntetés elé néz. Olyan pedig nincs, hogy nem engedi el a dolgozóját a munkáltató.
2016. márc. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!