Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan csesszek ki a volt...

Hogyan csesszek ki a volt tanulómmal akinek szakmát adtam a kezébe, megbíztam benne és elvett tőlem mindent?

Figyelt kérdés
Kozmetikusként dolgozom és gyesre mentem a kislányommal. Amig nem dolgoztam megkértem hogy mivel hallottam hogy munkahelyet váltana jöjjön hozzám amig nem jövök vissza dolgozni. Nagyon örült neki, megegyeztünk hogy másfél évig lesz nálam aztán megy ki ugyis Ausztriába dolgozni. Biztosított arról hogy nem fog a környéken maradni. Mondtam neki el is várom ezt tőle, persze ő "ez természetes"!!!! Mivel rengeteg vendégem volt nagyon sok melója lett és vérszemet kapott! Lényeg a lényeg, mocskos gusztustalan módon rám nyitott egy vadiúj üzletet egy utcával lejjebb! Az összes vendégemet elvitte! Mivel a kislányom még csak fél éves volt, csak egy-két napot tudtam megoldani hogy bemenjek dolgozni. Így esélyem sincs arra hogy visszacsábítsam a vendégeimet. Persze ő reggeltől estig dolgozik....Annyira haragszom rá hogy már minden megfordult a fejemben! Amiért én sok sok évet dolgoztam....mind elvesztettem. Nagyon kicsesznék vele valahogy!
2016. márc. 11. 13:45
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Bejelentette hogy üzletet nyit, ez van.....tudja hogy milyen görény dolog de ez van. Ez volt a megbeszélés. Azóta többször volt olyan érzésem hogy kellene beszélnünk, mert annyira bánt a dolog, de aztán gyorsan lebeszélem magam róla, hát igen talán a büszkeségem miatt. Neki nagyon megy a szekér és még én puncsoljak neki, akinek sokmindent köszönhet? Sok apró részlet van amit nem szivesen sorolnék fel, de higgyétek el nagyon sokat köszönhet nekem.
2016. márc. 11. 15:01
 12/21 anonim ***** válasza:
85%

Gusztustalan amit csinált,ez tény. De te most örülj a babádnak,élvezd a vele töltött időt,hisz ezért szülted,nem?

Majd ha vissza tudsz menni dolgozni,akkor szépen aláversz az árainak rendesen,visszaépíted a vendégköröd,belősz egy optimális árat,ami alatta marad azért az övének,és végig nézed,ahogyan bezár.

2016. márc. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves utolsónak a bíztató szavakat! :)
2016. márc. 11. 15:35
 14/21 anonim ***** válasza:
50%
konkurenciád mindig is lesz, tök8 hogy ez ismerős vagy nem ismerős formájában nyilvánul meg.
2016. márc. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
75%
Igaza volt! Ő is megy még szülni! Sok sikert!
2016. márc. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, elsoszamu szabaly, hogy az uzletben nincs se baratsag, sem erzelmek.


A volt tanitvanyod semmi rosszat nem tett velemenyem szerint, ez csak a Te buszkesegedrol es erzelmeidrol szol. Ha Te is jo vagy a szakmadban, akkor meg plane nincs miert aggodnod. Hideg fejjel konnyebb lesz majd atlatni.

2016. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én átérzem. Bár velem ilyen nem történt, de én is olyan munkakörben dolgozom, amiben ügyfélköröm van, ami olyan dolog, hogy kölcsönös bizalomra épül, és ismerem régről az ügyfeleimet, sokakat már szinte barátomnak érzek.


Az üzleti világ tényleg kegyetlen tud lenni, hisz nem érzelmi szempontokat vesz igénybe, és az is igaz, hogy ha másfél évre elmentél, akkor várható volt, hogy az ügyfeleid más kozmetikus után néznek.


De ami veled történt, tényleg több annál, hogy szimplán mást kerestek, ha megpróbálom átérezni, én is keserűséget éreznék, mert mintha nem csak az ügyfeleimet, de valahol barátaimat csábították volna el...


Szóval megértem a keserűségedet.


Szomorú, ami történt, de szerintem a legjobb, amit tehetsz, ha nyugodtan jól kidühöngöd, kikáromkodod magad, elkönyveled a tanítványodat, mint egy hálátlan valakit, aztán ha már enyhült a mérged, tekints a jövőbe :)

Tekints a kisbabádra, aztán meg arra, hogy ha vissza tudsz szállni az üzletbe, felépíts egy új kört.


Ha a bosszúállásra koncentrálsz, szerintem azzal csak mérgezed magad, a lelked.


Mondjuk az is mérgez, amíg benned reked ez az érzés, ezért mondom, hogy ne fojtsd el, szidd nyugodtan, ne érdekeljen, ha itt sokak szerint nincs igazad.

Te mérges vagy, ez adott állapot, és nem jó, ha a méreg benned marad. Ki kell adni, meg kell adni, ami neki jár, de a bosszú szerintem csak tovább mérgesítené a helyzetet.


Sok sikert kívánok neked a folytatáshoz, és sok új, kedves ügyfelet! :)

2016. márc. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy erre tényleg csak úgy lehet tekinteni, hogy üzletben nincs barátság.


És akárhogy nézem, az ő szempontját is meg lehet érteni. Ha az elején azt mondja, hogy neki más tervei vannak, akkor nem veszed fel dolgozni sem.


Eleve te is azzal indítottál hogy 1,5 év és repül. Másrészt azért te sem várhatod el, hogy csak a te kedvedért elköltözzön egy más városba ahol ki tudja milyen a konkurencia, nincs kiépített ügyfélköre. Itt meg éppen szabadon van egy piaci rés, amit ő kihasznál. Harmadrészt a vendégeid nem "elviszi" hanem maguktól, szabad akaratukból mennek.


Na meg ha már itt tartunk, nem tudom mekkora biznisz a kozmetikázás, de ha én választhatnék, hogy alkalmazottként a más zsebét tömjem, vagy saját üzletem legyen ami többet hoz, akkor én is azt választanám. És nem az hogy vérszemet kapott, hanem szimplán minden értelmes ember arra törekszik hogy több pénze legyen, és minél hamarabb "kitörjön".

2016. márc. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Mar bocsanat, de miert gennyes dolog reszeröl üzletet nyitni? Mert anno azt tervezte, hogy elmegy külföldre. Es ha neki mondjuk kett közben barmi ami itthon tartana ( pl. egy pasi), akkor elvarnad töle, hogy menjen el, csak mert te majd ket ev mulva vissza akarod venni a vendegeidet? Vagy ha esetleg neki nem tetszik külföldön, akkor nem jöhet haza, mert te azt mondtad?? Es mert nalad tanult, soha nem nyithat üzletet a varosodban?? Jezus, mire gondoltal amikor elmentel szülni, hogy majd megall az elet amig nem vagy a meloban?? Nem ö vette el az amit felepitettel, hanem te raktad felre, mikor a gyerek mellett döntöttel.
2016. márc. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Tedd fel a kérdést:

NEM tennél-e,hanem tettél-e ilyen ígéretet és betartottad-e?

Mert szép dolog elvárni, hogy kilépsz a munkádból, részben az ügyfélkör érdekében viszont valakire bízod őket, tehát szép dolog, hogy rád bízzák az ügyfélkört, amit viszel másfél évig, gyakorlatilag a tiéd, és mikor jön, aki rád bízta, akkor dobod az ügyfélköröd, akit nem az tartott nálad, hogyha ló nincs, hanem a tudásod.



Emberi oldal? Emberileg, főleg most a gyerekkel te felállnál egy állásból, mert nagy ideje (egy évnyi munkanap az), az előző helyen ebben állapodtál meg? Nos, ő is arrébb ment.


Emberileg jobban tennéd, ha előbb dolgoznál az ügyfelekért, frissített szakmai tudással, stb. és aztán okolnál mást. Mert a kicseszés lehet, hogy neki rossz vagy anyagi kár, de neked ettől nem jobb..

Emberileg (meglovagoljuk a szót, ha már feldobtad) a sz@r benned gyűlik fel, nem benne, és az, ha ebből tetteid lesznek, is tovább tárolja benned. Tehát a haragod magadnak mindig árt, amikor csak erre gondolsz, neki viszont esetleg teljesen pozitívak a gondolatai, legalábbis nem gyűlölködik.. Akkor kivel is cseszel ki? Vele? Magaddal? A családoddal? Meglévő kapcsolataiddal? Mert egy fröcsögő embert sokkal rosszabb elviselni, mint aki továbblép, ha már kénytelen volt megtapasztalni, milyen az élet...

2016. márc. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!