Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 3 nap fizetetlen próbaidő, ti...

3 nap fizetetlen próbaidő, ti válallnátok?

Figyelt kérdés
Voltam igy próbaidőn már, mondták nem lesz fizetve, belementem mert nagyon kellett a munka. Aztán nem vettek fel. Most megint kináltak ilyen munkát, amikor rákérdeztem fizetve lesz-e és megmondták nem egyszerűen nem vállaltam el. Ilyenkor mit tesztek?
2016. márc. 12. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bebaszna....
2016. márc. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy órát sem dolgozok igyen senkinek,mégis 3 nap alatt hogy tudnám jól végezni a dolgom,mikor még jó esetbe annyit tudok hol van a mosdó...
2016. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ingyen egy napig sem dolgozom. Szerinted mennyit spórol egy ilyen cég a munkaerőn ilyen módszerrel?
2016. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vállalnám, irány a munkaügyi felügyelők.
2016. márc. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A próbaidő éppen arra van kitalálva, hogy mind a munkáltató, mind a munkavállaló megismerje egymást, felmérjék, hogy képesek-e együtt dolgozni. De ez egy legális jogi kategória, és erre fizetés jár.

Azt a céget, amelyik akár 1 óra ingyen munkát vár el "próba" címszóval, messzire kerülném.

Vagy elmennék, rögzítenék mindent, és ha nem fizetnek, mennék feljelenteni őket, hogy másokat már ne tudjanak átb...ni.

2016. márc. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, és én is tennék feljelentést.
2016. márc. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%

Biztos hogy nem.


Egyetemen használják ki ezt nálunk a cégek.


Van kötelező szakmai gyakorlat ők meg felvesznek embereket gyakornokként, és közlik hogy "A tudás amit kapsz többet ér mint a pénz". Csak épp a tudást amit beleadsz azt nem fizeti meg.

2016. márc. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Szólnék neki, hogy keressen majd, ha 3 napot fizető olyan próbaidő lesz nála, ami alatt nem kell csinálni semmit...

2016. márc. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Munkaügyi felügyelő vagyok, légyszives privátban írd meg a cég nevét.
2016. márc. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Háhá xD


Na látom mégis megéri azzal a célzattal ide kérdést kiírni, hogy ha bosszút akarunk állni egy cégen. :D

2016. márc. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!