Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A saját vagy a generált...

A saját vagy a generált önéletrajz a jobb?

Figyelt kérdés

Az unokatesóm férje javasolta, hogy jelentkezzem hozzájuk gyakornoknak, mert folyamatosan hirdetnek gyakornoki állásokat (elég nagy cég). Át is küldte a lehetséges munkákat, majd felajánlotta, hogy ha átküldöm neki átnézi az önéletrajzomat, amire az volt a reakciója, hogy túl hosszú, mert nem fér ki egy oldalra. Saját magam készítettem, de betűméret állításokkal lehetett volna ezen javítani, ehelyett egy önéletrajz generáló oldalon készített nekem egy másikat, amiről lehagyta a középiskolámat, ellenben a szakmai tapasztalataimat ugyanúgy hagyta, majd kérte, hogy írjak még a végére a hibbijaimról és az erősségeimről.

Lehet, hogy én tudom rosszul, de a hobbit, erősségeket nem az interjún szokták megkérdezni, esetleg a motivációs levélbe beleírni? Amit ő csinált önéletrajz egyáltalán nem tetszik, van egy nagy fejléc, ami rózsaszín, az egyes alcímek is rózsaszínek, ez a szín pedig szerintem nem illik önéletrajzba, nem elég hivatalos, viszont a képemmel, amin egy kockás ingben vagyok megkritizálta, hogy nem elég pixeles a kép, nem elég hivatalos, nem illik önéletrajzba.

Én eleve nem tennék színes fejlécet az önéletrajzomba.

Szerintetek hogy mondjam ezt el neki, hogy ne bántsam meg?


2016. márc. 18. 20:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ott vagyok gyakornok, meg a csoporttársaim fele.

1. nincs LinkedIn-em

2. Nem volt színezve az önéletrajzom.

3. Nem küldtem motivációs levelet oda ahová nem kérték (itt nem kérik).


Kb. mindenkit behívnak interjúra meg tesztet iratni aki jelentkezik és az adott pozícióhoz passzoló szakot végez.

2016. márc. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!