Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet dolgozói érdeket...

Hogy lehet dolgozói érdeket érvényesíteni egy olyan munkahelyen ahol a főnök flegmám közli bármire: nem kell itt dolgozni?

Figyelt kérdés

Az alap: nem veszthetem el az állást. Így kizárt a munkaügyi felügyelet bíróság stb.


De akkor mi tehetek? Mit tehetek ha nincs szabi ha nincs túlórapénz ha 4 órás szerződéssel vagyok 8 órában ha kiírnak papíron szabira de el nem mehetek ha … nem folytatom.

A főnökhöz nem mehetek mert: nem kell itt dolgozni. El lehet tolni a bringát. Ott az ajtó. Kirúglak ha egy szót szólsz.

És hasonló szövegek.


Hogy működik ilyen helyen a dolgozói érdekérvényesítés? Vidéki kis étterem.


2016. márc. 23. 11:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
vagy munkaügyi.. vagy eltűröd. kész
2016. márc. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Magam is így sejtettem de gondoltam hátha valaki valami szuperokosat mond majd.

Vagy marad a "régi" módszer amit volt kollegám is megtett? Elkente a főnök száját, mondjuk távozott is azonnal de pénzzel a zsebében.

2016. márc. 23. 11:42
 3/20 anonim ***** válasza:
bejelented/feljelented őket, perelsz kártérítésért.
2016. márc. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

ha csak tűrsz akkor sehogy...ha meg lázadsz kirúgnak...

én simán megcsinálnám, hogy NEM engednék...4 óra papírom? akkor 4 órát is dolgozok, ha ekkora g3c1 a főnök...

én tuti nem tűrnék ilyet, mert azért csinálja, mert tűröd/tűritek...


de várhatsz a csodára...majd elrepülnek az éveid és észreveszed, hogy itt csicskáztatnak még mindig és úgy bánnak veled mint a kutyával...


23F

2016. márc. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

" akkor 4 órát is dolgozok,"


Jó. Ez esetben az volt az utolsó nap amit ott töltöttél.

És ne kérdezz vissza hogy hát kár érte? Igen, kár. Mert nincs más.

2016. márc. 23. 12:13
 6/20 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére más a helyzetem, mert nekem mindig van más lehetőségem...

De ilyen kiszolgáltatott helyzetben nem nagyon tudsz mást csinálni...akkor tűrsz...


Én Pesten dolgozom reggel és délután is 2-2 óra az utazás, otthon nem tudom milyen lehetőségek lennének a saját szakterületemen, de nekem megér naponta 4 óta utazást az, hogy ne legyek ennyire kiszolgáltatott helyzetben, hogy NINCS MÁS!

Ilyen körülmények között mindig keresném az új lehetőséget...


23F

2016. márc. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hány éves vagy? Ennyi?

23F


Na én 2x ennyi kb.


És marhára nem kapkodnak már értem.

Mikor 20 voltam (és már dolgoztam) ha volt egy hülye főnököm összevitáztunk másnap már nem mentem és azonnal lett új meló új helyen. Mindig lett valami.

De aztán teltek az évek és már szart pucolni se nagyon kellek. Ill ahova kellenék az épp olyan hely mint ez.

2016. márc. 23. 12:25
 8/20 anonim ***** válasza:

46 évesen még azért simán lehet olyan hely ahova te kellesz, hisz ha a tapasztalatot nézzük én még alig pár éve dolgozok aktívan, míg te jó esetben már több évtizedet is ledolgoztál...azért azt is vedd figyelembe, hogy sok helyen meg én indulok hátránnyal a kezdő szintem miatt...

milyen végzettségeid vannak?


23F

2016. márc. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

" esetben már több évtizedet is ledolgoztál"


De hát hol élsz te? Ez nem előny hanem hátrány!!! 19 éves zéró tapasztalatú taknyot AZONNAL felvesznek!

AZONNAL. Látom itt is.

De rám néznek: mennyi is maga? Ja köszönjük.

velem se állnának szóba de itt vagyok már 5 éve.

2016. márc. 23. 12:44
 10/20 anonim ***** válasza:

Bizonyos munkakörökre igen felvesznek, de sok helyre min 2-5 év tapasztalat, igaz ez "gyorsan" megszerezhető, viszont a referenciák is sokat számítanak, úgy tűnik neked nem sok referenciád van...

akkor gondolom egyáltalán nem is a végzettségednek megfelelő szakmában dolgozol...

hát igen vannak olyan kombók amikor hátrányod van csak a korból...

esetleg más hely nem jöhetne szóba? mármint távolabbi hely...


23F

2016. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!