Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet dolgozói érdeket...

Hogy lehet dolgozói érdeket érvényesíteni egy olyan munkahelyen ahol a főnök flegmám közli bármire: nem kell itt dolgozni?

Figyelt kérdés

Az alap: nem veszthetem el az állást. Így kizárt a munkaügyi felügyelet bíróság stb.


De akkor mi tehetek? Mit tehetek ha nincs szabi ha nincs túlórapénz ha 4 órás szerződéssel vagyok 8 órában ha kiírnak papíron szabira de el nem mehetek ha … nem folytatom.

A főnökhöz nem mehetek mert: nem kell itt dolgozni. El lehet tolni a bringát. Ott az ajtó. Kirúglak ha egy szót szólsz.

És hasonló szövegek.


Hogy működik ilyen helyen a dolgozói érdekérvényesítés? Vidéki kis étterem.


2016. márc. 23. 11:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy kerestél már más melót és nem találtál. Elhiszem, hogy a korod miatt vannak előítéletek.


De csak a kifogásokat keresed. Meggyőzted magad, hogy nem kellesz már sehová. Kognitív disszonancia, ami lényegében a felelősség áthárítása másra, magad áldozatként való bemutatása, hogy nem Te tehetsz a helyzetről, mert Te csak a helyzetben vagy, azt alakítani nem tudod.


Keress munkát addig, amíg nem találsz egy olyat, amiért megéri váltani. Ha 10 hónapig tart, akkor 10 hónapig. Nem leszel már fiatalabb! Ha megtaláltad, lehet beinteni a főnöknek. Sajnos olyan a munkakörnyezeted, ahol a melósokon próbálnak spórolni. Ez ellen nem tudsz semmit tenni, mert elzavarnak és felvesznek olyat, aki csendben marad. Egyébként ha biztos, hogy mész onnan, nem apróznám el, munkaügyi, gvh, fbi, cia, mentő, rendőr, tűzoltó...

2016. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

"Keress munkát addig, amíg nem találsz egy olyat, amiért megéri váltani. Ha 10 hónapig tart, akkor 10 hónapig."


Amíg élek nem lesz másik. Már jobb úgy értem. Ilyen mint ez lenne. De az meg minek.

10 hónap? 10 év alatt se.

2016. márc. 23. 13:01
 13/20 anonim ***** válasza:

"Amíg élek nem lesz másik. Már jobb úgy értem"

Akkor mi a gond? A lehető legjobb munkahelyen vagy, hiszen azt írod, ennél jobb munkád már életedben nem lesz. Nem értem, miért vagy elégedetlen vele.

2016. márc. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nem is akarsz igazán érdekérvényesíteni, csak nyűgni jöttél.

Tessék szépen minden papírt stikában fotózni, gyűjteni a bizonyítékokat és szépen felnyomni a céget a picsbe. Munkaügyi felügyelőséget és a NAV-ot is érdekelni fogja ami ott zajlik. Lehet, hogy kiraknak, de már emiatt is perelhetsz. Illetve szépen elbeszélgetsz pár ismerőssel, hogy milyen ócska is az a hely, munka szempontjából, ahol vagy.

Ismerősömet és a kollégáit is így terrorizálta a főnöke, hogy el lehet menni, 100-al várnak a helyedre, csak egy idő után híre ment, hogy mi folyik ott, aztán a kutya se akart odamenni mikor az ismi felállt az asztaltól, hogy ő akkor most felmond.

2016. márc. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A következőképpen néz ki a dolog:

Ha sokatoknak ki van vele a farka, akkor az egész brigádot úgysem küldheti el. Szépen összefogtok és az asztalra csaptok. Az ilyen tahó főnökök azt hiszik, hogy a sírba is magukkal fogják vinni a tetves pénzüket. Én ezt egyszerűen megoldottam a volt munkahelyemen, közöltem a metszett farkú főnökömmel, mikor panaszkodott valamiért a minőségben elvégzett munkámmal kapcsolatban (főleg idő): Ha nem tetszik, be lehet venni ... és ki lehet rúgni. Utána általában volt túlóra pénz, és két hét nyugalom. Mert a műhely közelébe nem tette inkább a lábát.

Keressétek meg magatok között a téglát, aki 20 méteres nyelvhosszak közelít a főnök nemesebbik fele felé és azt intézzétek el először. Az ilyen szó-szát-járt tetvek, paraziták, gerinctelen férgek, általában, a górék ezen oldalát szokták erősíteni. Lehet, hogy ő adja a kenyeret, de tudomásul kell vennie, hogy ugyanolyan ember, mint amilyenek ti vagytok és ti hozzátok neki a bevételt. Ha ez neki nem tetszik, akkor csinálja egyedül!

2016. márc. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

"Ha sokatoknak ki van vele a farka, akkor az egész brigádot úgysem küldheti el. "


Na most egy kérdés: dolgoztál te valaha is vendéglátásban egy napot is?

Mert ha dolgoztál volna (nem dolgoztál ezt ki merem jelenteni) akkor ezt ne írtad volna le.

Összefogás a vendéglátásban? ne viccelődjünk.

Tudod mi lenne a magyar vendéglátásban ha a dolgozók összefognának? Képesek lennénke és mernének?

10ből 10 hely azonnal bezárna. Mert tisztességes hely a vendéglátásban nem létezik! Mocsok van és mocsokabb.

Nyáron a szezonban csak az a kérdés nagyon mocsok vagy csak simán mocsok.

Az hogy jó hely legyen fel se merül. Én kb 20 év alatt olyat még sose láttam és nem is ismerek senki a szakmából aki látott volna.

2016. márc. 23. 18:06
 17/20 anonim ***** válasza:

de ha te mindenre rákontrázol, akkor minek tetted fel ezt a "kérdést"?

hiszen TE TUDOD hogy semmi nem fog változni.

ezesetben a kérdés értelmetlen, hiszen segíteni mi nem tudunk, és nem is igazán kérdezel mint inkább panaszkodsz....

2016. márc. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

" TE TUDOD hogy semmi nem fog változni. "


Így van. Én tudom, benne élek.

Semmi se változik nem változhat elmehetek más helyre (voltam már ezer más heylen) ugyanilyen szar vagy szarabb.

És már ott vagyok korban hogy örülhetek ha szóba állnak velem. Még pár év és mosogatni se kellek majd.

2016. márc. 23. 19:49
 19/20 anonim ***** válasza:
pont nem fogtad fel az utolsó válasz érdemi részét... ez az oldal nem a panaszkodásra való.. ha nincs kérdésed, nyavalyogni tudsz magadban is.
2016. márc. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Körül kell nézni, nyitott szemmel kell járni a világban. Persze, világos, maximálisan megértem, hogy nincs lehetőséged arra, hogy munka nélkül maradj, de érzed azt, hogy ez így nem mehet tovább és ki vagy használva.

Amíg nem keresed, addig nem is találsz jobb/korrektebb munkát! Addig pedig próbálj álláshirdetéseket nézni, én úgy látom, hogy ha valaki dolgozni akar, akkor talál munkahelyet.


Édesanyám hasonló korú, kisvárosban él, ő is nagyon kétségbe volt esve, miután nem volt munkája. Van 3 hónap munkanélküli, ezen idő alatt 3 munkahely közül lehetett választani... Továbbmegyek, mindhárom helyen azt mondták neki, hogy neki még jobban is örülnek, mint a huszanéveseknek, hiszen megbízható, nem bulizik, becsülettel végzi a munkáját és nem fog újabb gyereket vállalni, a gyerekei meg már elég idősek ahhoz, hogy az se legyen probléma.


Bízz magadban és lesz eredménye.

2016. márc. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!