Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ez bunkóság volt...

Zzerg kérdése:

Szerintetek ez bunkóság volt a részemről?

Figyelt kérdés
Most költöztünk a családdal új lakásba és van egy kolléganőm aki mindenkiről szeret tudni mindent aztán kibeszélni és én pont ezért nem szeretem és ha tehetem nem is beszélek vele. Erre ma reggel azzal indított, hogy elkezdett faggatni a költözködésről mint egy inkvizítor én meg a 3. kérdés után megmondtam neki, hogy nem akarok magánjellegű dolgokról beszélni ő meg rávágta, hogy bocsi és kirohant.

#pletykálás #személyeskedés #faggatózó kollégák
2016. ápr. 4. 10:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A faggatózgatás sem tartozik az udvariasság területére, főleg ha általában sok kérdést szokott másokhoz szegezni, akkor nem árt ráinteni, hogy ne.


A kérdés sorozat még munkahelyi ügyekkel kapcsolatban is fárasztónak minősülhet, hogyha a kollégának épp nincs kedve beszélni az udvarias rákérdezésen túl, nem hogy a magán dolgaidról faggassák.

Ha valakitől kérdezek valamit, csak akkor szoktam tovább kérdezősködni, ha látom, hogy mesélő kedvében van, másképp nem zavarom, ha nem vettem észre, hogy a válasza megteremtené egy kellemes beszélgetés hangulatát.

2016. ápr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

olyan stílusban kezdett hozzá, mintha valami inkvizíciós kihallgatáson lennék. "


Ez így tényleg olyan.. mintha előre előkészítette volna egy dossziéba.. egy normális beszélgetés úgy folyik le, hogy többnyire arra kérdez rá, amit kifejeztem, mert ezzel jelzem, hogy van kedvem beszélni róla. Másképp erőltetett lenne.

2016. ápr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!