Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyek többségén hova...

A munkahelyek többségén hova vagy miért kell ÁLLANDÓAN sietni?

Figyelt kérdés

A munkahelyek többségén miért kell állandó jelleggel, mindig sietni?

Hova kell ennyire sietni? Voltam már áruházban pakolós munkán, és ott is állandóan siettettek, pedig egyrészt nap végére kellett a feladatot megcsinálni (ez pedig nyugodt tempóban is simán meglett volna), másrészt bőven volt minden a polcokon az áruházban meg készenlétben is, ha kifogy, így semmi ok nem lett volna arra, hogy sietni kelljen. Mégis hajtottak minket, mint az állat, ha valaki lassabb volt, már kiabáltak vele meg elégedetlenkedtek.


De rengeteg ismerősömtől is ugyanezt hallom. Totál feleslegesen siettetik az embereket, mindenki dolgozzon mindig minél gyorsabban, de ennek mi értelme van? Plusz munka sokszor nincs utána, és nem határidős a munka.


A gyorsétterem ugyan más kategória, de dolgoztam rövid ideig pénztárosként a mekiben. Ott is állandóan siettettek, de nem értettem soha, hogy mi alapján, mert ha leordítják a fejemet, hogy gyorsabban, akkor sem lesz kész sajnos gyorsabban a krumpli például.


Egyszerűen nem értem. Ezért lesz mindenki hihetetlenül stresszes és idegbeteg, mert folyton siettetnek mindenkit!

Ismerősöm SPAR-ban pénztáros, és őket is siettetik, pedig képtelenség gyorsabban végezni azt a munkát, és alapba nem dolgoznak rosszul! Ha meg lassabbak, akkor sem lesz kevesebb vevő, vagy kevesebb vásárolt áru.



Mi a francnak kell állandóan sietni? Másik ismerősömnek fel kellett díszíteni egy ilyen műfát egy üzletben, felrakta 5 perc alatt, a főnök meg gúnyosan megjegyezte, hogy ilyen lassúsággal sosem lesz kész semmivel!


Csak én nem értem ezt? Nem elszomorító ez a jelenség?

Miért van ez? Miért kell tök feleslegesen stresszelni a munkásokat ha egyszer VAN idő?



2016. ápr. 9. 14:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj nálunk úgy imitálják a kapkodást, mert a 8 órából van talán 3-4 óra munka, a többi csak szimuláció.
2016. ápr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam ilyen helyen... Folyamatosan sietni, rohanni kellett. Állandóan le lettem cseszve, de dicsérve SOHA (pedig az elején még kis lelkesen beleadtam apait-anyait).

Egy idő után totál elkedvetlenedtem. Mindig ez volt: megbíztak valamivel, megcsináltam, lecsesztek. Vagy azért, hogy miért így csináltam (pályakezdő voltam, nem mutatta meg senki hogy kell, feltaláltam magam, az meg nem volt jó és mit képzelek hogy a többieknek adok ezzel pluszmunkát... UTÁNA pedig megmutatták hogyan kellett volna -.-) vagy azért mert szerintük túl lassú voltam.

Ja és 12 órában mindenzt egy ruházati üzletben mialatt ők elcseverésztek egy csoportban. Senki nem segített. Úgyhogy én hülye megcsináltam mindent amit parancsoltak amolyan bónusz letolásért. Miután fáradtan végezve mindennel odamentem ismerkedni, elhajtottak egy újabb feladattal (lényegtelen, időkitöltő hülyeséggel).

Még próbaidő alatt távoztam. Azóta is azt várom hogy csődbe menjenek :D Az lesz életem legszebb napja.

2017. febr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ilyen helyeken nem szabad dolgozni.
2023. jan. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!