Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindenhol ennyire nehéz az új...

Mindenhol ennyire nehéz az új dolgozónak a beilleszkedés manapság?

Figyelt kérdés

...olyan, mintha a régebbi kollégák azt várnák, hogy mikor adom fel...

Vagy csak az úgynevezett jobb munkahelyeken van így?



2016. ápr. 12. 18:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően újként bekerülni egy összeszokott társaságba pszichésen megterhelő. Ki kell tapasztalni az erőviszonyokat, közben igyekezni mindenkinél "jól indítani" + betanulni az munkába és még jól is csinálni azt.

Szerintem ez maximum akkor jelenthet tartósan nehézséget, ha a befogadó csoport teljesen más habitusú, mint az új ember.

2016. ápr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Alapvetően teljesen igaza van az utolsó hozzászólónak. Talán annyi szerencsém van, hogy a társaság közelebb áll az én világomhoz és nem fényévekre lévő emberekről van szó.
2016. ápr. 17. 15:19
 13/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez volt, de már megszoktam. 4 hónapja dolgozom ott.
2016. máj. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy komolyan mondom, nem értem az embereket. Nem hogy inkább segítenének az újaknak, inkább csesztetik meg fúrják őket... Én, ha jönne hozzánk egy új kolléga, biztos, hogy azon igyekeznék, hogy minél jobban érezze magát nálunk, hogy minél könnyebben be tudjon illeszkedni.

Nekem is kijutott az utálatoskodásból, volt, hogy mindennap sírtam, ott akartam hagyni a munkahelyem stb. de már nem érdekel, ha undok a kolléganőm, felőlem utáljon, ahogy bír. Elviseljük egymást, ennyi.

2016. máj. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Sajnos azóta már nem vagyok ezen a helyen...
2016. jún. 19. 21:55
 16/16 anonim ***** válasza:
Mindenki félti a saját állását, ez abból adódik. Sajnos a tanult kifejezés az esetek többségében nem egyenlő az intelligenssel, sőt.. És úgy van ahogy írtad kérdező, azt várják mikor adod fel, mert úgy akkor egyel kevesebb lesz, aki elveheti a kenyerüket. Ők így fogják fel.
2016. jún. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!