Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem fogadok el a nyáron...

Nem fogadok el a nyáron felmondást senkitől! Hogyan értelmezendő ez a főnöki kijelentés? Határozatlan szerződéssel? Agyam megáll.

Figyelt kérdés

Határozatlan szerződésem van nekem is meg mindenkinek. A fluktuáció elég nagy, egy köpedelem a hely, nem véletlen hogy húz el aki tud (akinek van hova).

Én is mennék ha lenne hova.

De hogyan értelmezendő ez a főnöki kifakadás? Nyáron nem fogad el felmondást?

(Ok: mert a nyáron nyaralgat és nincs kedve az "új emberekkel szarozni" idézet főnöktől...)

Hát ha én határozatlan szerz vagyok és nincs a szerzben semmi a felm vonatkozó speciális dolog, nincs kollektív szerz sem, akkor az általános MT szabja meg, vagyis, írásos felmondás, 30 napos felm idő és ennyi.

A vezetőnek nincs joga és módja "nem elfogadni" ha én beadom a felmondást akkor az él ha a főnök a feje tetejére áll akkor is él.

Nem értem: mit gondol magában az ilyen paraszt? Mi az hogy nem fogadja el? Nem félek attól hogy nem enged távozni (ha megyek, megyek ha enged ha nem...) de mégis mire gondolhat?


2016. ápr. 21. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, olyan nincs, hogy nem enged el.

Gondolom, ilyen "kedvesen" fejezte ki, hogy nem örülne neki, ha valaki épp nyáron mondana fel.

2016. ápr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy vannak olyanok akiket ez visszatart. Egyszerűen félnek, mert az emberek nem tudják hogy szurhat ki velük a főnök ha meg merik tenni, meg azt se hogy egy héten belül mit változtatnak véletlen az ide vonatkozó jogszabályokon. Amúgy igaza van, ha fel akarsz mondani akkor ő mondhatja meg legkevésbé hogy ne tedd, de csak annyit mondok hogy nem mindenki olyan mint te, és sokan ennyitől nem mernek akár felmondani.
2016. ápr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tértivevényes ajánlott levélben kell elküldeni, és még a szájhúzogatását sem látod, legfeljebb az átvétel másnapján fogja szóvá tenni, hogy mi ez???

Te meg megkérdezed, hogy ugye tud olvasni?!?

2016. ápr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Felmondás ,és utána 1 hó betegszabi ,és a felmondási idő is le van tudva,nem tud közben szórakozni veled. Az ilyen főnökkel, így kell bánni.
2016. ápr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Te meg megkérdezed, hogy ugye tud olvasni?!?"


Röhögtem. Sztem nem tud olvasni. Akkora barom hogy nem is értem hogy képes kinyitni az ajtót. Azt hinné az ember ekkora baromtól ennyire se futja.

2016. ápr. 21. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!