Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Erre mi lehet a magyarázat?...

Erre mi lehet a magyarázat? Diplomával "alacsonyabb" állásra jelentkezem és nem vesznek fel.

Figyelt kérdés
Komolyan mondom nem értem az embereket ez ügyben. Adva van a következő: van egy mérnök diplomám. Jelentkezem mondjuk technikusnak egy céghez, mert az van meghírdetve, mérnök diploma mellett van technikus papírom is, egyébként. Behívnak interjúra, majd a vezető fickó megkérdezi miért jelentkeztem erre a pozícióra diplomával. Mondok neki valamit. Majd jön a válasz hogy nem vesznek fel. Ha neki ez a probléma, hogy diplomával miért jelentkezem technikus pozícióra, akkor miért nem ajánl fel a cégnél kapásból egy olyan állást??? Nem az lenne az alapból logikus? Főleg ha utána nézek és még mint később kiderül keresnek is ilyet!!! Erre mi a magyarázat? Semmi értelme.
2016. ápr. 27. 19:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Jártam már így, hogy kaptam egy ilyen érvelést, aztán láttam, hogy van a végzettségemnek megfelelő pozi is náluk. Felhívtam őket, erre ilyet szól a HR-es nő: jaaa, az a kolléganőmhöz tartozik, majd rákérdezek. Felhívott egy másik nő, azzal, hogy majd lesz telefonos nyelvi interjú a másik pozira. Aztán hívott egy harmadik nő, megvolt a nyelvi teszt, én pedig elkezdtem kérdezni a poziról, azt mondta, hogy az egy kollégához tartozik, majd ő is felhív. Felhívott egy hapsi is, igaz, nem akkor, amikorra ígérte, de nem tudott semmire válaszolni. Engem viszont faggatott az összes, el akarták kérni az összes főnököm mobilszámát referenciáért. Hagytam a fenébe egy idő után, mert személyes interjút egyikük sem vetett fel, inkább mentem máshová.
2016. ápr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Érdekes a te sztorid is...


Na az sem teljesen "egyenes" hogy így fogalmazzam.

2016. ápr. 27. 21:28
 13/18 A kérdező kommentje:
Vannak cégek egész egyszerűen nem szeretnék ha az ember ott dolgozna. Portásként sem. Ennyi.
2016. ápr. 27. 22:54
 14/18 anonim ***** válasza:
57%

A képzett munkaerő sokszor nem jó. Van őneki tudása, konyít ahhoz, amit csinálni kell és ebből csak a baj van. Például nekiáll önállóan, betanítás nélkül dolgozni, fejleszt, csiszolja a technológiát - az pedig nem jó. Rengeteg olyan cég van, ahol semmi más nem történik, csak a külföldi anyavállalat kész technológiáját valósítják meg úgy, hogy a dolgozók nagy része azt sem tudja, mit csinál. Meg kell nyomni a ződ gombot, fel kell írni a számot, amit kiköp a gép, de hogy mit és hogyan gyártunk, azt senki sem tudja. Kiadták, hogy ezt kell csinálni, oszt' az úgy jó.

Ebbe a kultúrába nem fér bele, hogy a mérnökből technikus legyen. A technikus azt és úgy csinálja, amit és ahogy a főnöke (műszakvezető, részlegvezető, termelési vezető) mutatott neki. Ha nekiáll ötletelni, itt-ott átalakítani, akkor abból csak a feszkó van, mert a nyolc általánost végzett csoport- vagy részlegvezető kényelmetlenül érzi magát, hogy a beosztottja többet tud, mint ő. Előléptetni nem lehet a melóst, mert az irodai pozícióra már megvan a csókos jelölt, ha meg ott marad beosztottként, folyton csak feleselni fog a hótt' hülye kisfőnökkel.

Ráadásul a diplomás nem tök analfabéta, nem arról van szó, hogy a kalapácsnak se tudja, melyik végét kell fogni és örül neki, hogy a cégnél elmotoszkál valami egyszerű betanított melóval. Lehet, hogy talál magának másik állást aztán hipp-hopp, már itt sincs, továbbállt. Ezért nem szeretik az okos, önálló dolgozókat.

2016. ápr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Szóval ez egy ilyen lehetetlen helyzet.
2016. ápr. 28. 09:22
 16/18 anonim ***** válasza:
A technikusira túlképzett voltál. Ami nekik azért rizikós, mert hosszú távon elégedetlen leszel a pozícióddal és mondjuk hamar tovább állsz.Vagy mondjuk csak nem leszel elég lelkes, motivált. A másikhoz meg gondolom valamiben nem feleltél meg. (tapasztalatban, képességekben, stb. sok minden lehet)
2016. ápr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Tehát akkor egyik nem következik a másikból.
2016. ápr. 28. 12:51
 18/18 A kérdező kommentje:
Ennyi.
2016. ápr. 28. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!