Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért rivalizálnak velem a...

Miért rivalizálnak velem a férfi kollégáim? Magam is férfi vagyok.

Figyelt kérdés

32 éves, párkapcsolatban élő és sokat dolgozó, de alapvetően kiegyensúlyozott életet élő férfi vagyok, aki másokra is igyekszik ugyanúgy odafigyelni, mint saját magára. Már a második munkahelyemen figyelem azt meg, hogy majdnem az összes férfi kollégám próbál kóstolgatni és sokszor beszólogatnak nekem még akkor is, amikor semmi rosszat nem mondok, nem akarok bántani senkit még indirekten sem. Mégis sokszor lyukadunk ki ott, hogy próbálnak rátenni egy lapáttal arra amit mondok. Pl a minap egy kollégámmal arról beszélgettünk, hogy az adóbevallást az előző munkahelyem hogyan bonyolította le és legalább 2 dolgot még hozzáfűzött ahhoz, hogy neki miért volt jobb az előző helyén, mint nekem.

Büszke vagyok mindarra, amit elértem és ezt nem rejtem véka alá, de nem is dörgölöm az emberek orra alá, csak látszik rajtam, hogy elégedett vagyok. Néha nők is kóstolgatnak verbálisan, de főleg a férfi kollégáim, aminek nem értem az okát. Megjelenésem határozott, férfias a kisugárzásom is és mély a hangom.



2016. ápr. 28. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Pont azért, amit leírtál. Egyértelműen féltékenyek rád. Ne törődj velük és kész.
2016. ápr. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel mi itt nem ismerünk, ezért erre nehéz válaszolni. Lehet veled van a baj, a te stílusod hozza ki ezt másokból. Az is lehet, hogy szimplán csak a magyar "kinek a lova nagyobb" virtus játszik.

Engem is kóstolgattak sokáig, aztán amikor belátták legtöbben, hogy félreismertek, akkor kiengedtek és szinte kivétel nélkül azt a visszajelzést kaptam, hogy első ránézésre egy egoista kis köcsögnek nézek ki, ráadásul fiatal nő vagyok, csinos és vezetői székbe ültettek, hát hogy is viszonyuljon hozzám a jó magyar ember... :D


Egyébként sok embernek alaptulajdonsága sajnos az, hogy nem tudja csendben végighallgatni a másikat anélkül, hogy rá ne akarna kontrázni a mondanivalójára, ezzel önigazolást nyerve. Nem szeretek az ilyen alakokkal társalogni, mert mindig valami lelki egyensúly hiányt érzek belőle. Rajtam senki ne akarja trenírozni az egoját...

2016. ápr. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
Velem is megtörténik nyaranta, amikor nyári munkán vagyok(20éves vagyok) szeretnek az emberek beszélgetni velem, általában jó kedvem van, általában próbálom az embereket jó kedvre deríteni, ezért szívesen beszélgetnek nem munkával kapcsolatban is velem, ezenkìvül magas vagyok és nekem is mély a hangom, viszont én nagyon nem vagyok rivalizálós típus,nem hiányzik nekem az, elengedem inkább :D én sem vagyok dicsekvő természet, sőt vannak dolgok, amiket nem mondok inkább az embereknek a melóhelyen, mert nem akarom, irigyek legyenek rám,inkább szerény és serény vagyok (mekkora egoistának hangzik ez, jézus isten :D) viszont vannak egyesek, akik nem bírják, h az emberek kijönnek velem, de én csak sajnálni tudom őket ezért, és velük is normális vagyok és figyelmen kívül hagyom, ha kóstolgatnak, nem tudják hova tenni, na jó azért szoktam jókat nevetni itthon a családdal, barátokkal, szard le őket, persze zavaró tud lenni, de hagyd figyelmen ezeket a megnyilvánulásokat
2016. ápr. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!