Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire normális az, ha egy...

Mennyire normális az, ha egy idősek otthonában a takarítónők is be vannak osztva ételt kiadagolni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval magánintézményről beszélek, a térítési díja havi 150.000 Ft/fő.Hétköznap mindig a takarítónők készítik elő és adagolják ki a vacsorát.Akik pépeset esznek, nekik pürésítenek, akik cukorbetegek, nekik azt adnak, amit lehet.

A takarítónőknek csak tüdőszűrőre kellett menni, székletmintát nem kellett küldeni.(!!!)

Hétvégén sokszor az egész napos étkeztetést a takarítónő oldja meg, mert a szakács olyankor otthon van.Az ebéd étteremből rendelve van, azt "csak" ki kell adagolni.

Van néhány cukorbeteg, nekik napi ötször kellene az étkezést biztosítani, de kizárólag háromszor kapnak enni.A reggeli is, és a vacsora is, minimális mennyiségű étel.Pl. egy szelet kenyér, 1 db. teavaj, két szelet felvágott.

A takarítónőkre van átruházva az a feladat is, hogy akik bent végzik el a dolgukat, azt kiönteni, kifertőtleníteni.

50 főre van három nővér, hétvégén csak kettő.Takarítónő kettő van, de ugye egy a vacsoránál a konyhán van.Körülbelül 8 nővér dolgozik, ebből csak egyetlenegy szakképzett.

Én vagyok a hülye, vagy ez így tényleg nem normális?


2016. máj. 18. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem optimális, de mivel nincs több/elég szakképzett ember, ezért még így is jobb, mintha az ápoltak egyáltalán nem kapnának enni munkaeröhiány miatt.
2016. máj. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Igen, ebben igazad van, csak valamikor úgy volt, hogy aki élelmiszerrel dolgozik/főz/kiadagol, szükség volt egy olyan alkalmassági vizsgálatra, ami kizárja a fertőző betegségeket.

Mostmár elég a látás/vérnyomás/tüdőszűrő?

2016. máj. 18. 14:33
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Ha nem tetszik, van másik magánintézmény is nyilván.

Szerintem tök mindegy, ki osztja ki az ételt, én is adok enni a családnak, és nem szolgálok fel mellé székletmintát.


Mi értelme van amúgy a székletmintának? Ha van egy akut kólikája a takinéninek vagy konyhás néninek, akkor lesz a mintában cucc, ha meg éppen nincs, akkor nem lesz. Naponta adjanak le egy evőkanállal a produktumból laborellenőrzésre, és akkor nyugodt leszel? Inkább költsék szerintem ennek a tesztnek árát rendes kajára akkor, nem gondolod?

2016. máj. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nos, én ott dolgozom, nem családtag által vagyok érintett.

De köszönöm a választ, ezek szerint már nincs szükség vizsgálatokra.Igaz, az ANTSZ oldala szerint van, de ez van.

Költsék rendes ételre?A tüdőszűrőt mindenki maga fizette ki, nem térítenek ilyet.

2016. máj. 18. 15:46
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

A problémád szerintem - mármint a takinénik székletvizsgálatáról, vihar a biliben. Odahaza is adnak enni a családjuknak, mégsem halnak bele ők sem.


Az, hogy vacak az ellátás, azt pedig a hozzátartozóknak kell megreklamálni, el kell számoltatni az otthont, mire megy egy a pénz. Miért nincs rendes kaja, ellátás, felügyelet.

2016. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Magam is takarítok, többek közt.

Nem egy egyszerű lefolyású hasmenéses vírusra gondolok, hanem pl. hepatitisre.Az azért súlyosabb.


Mindegy, csak furcsállom, hogy annyi szabálytalanság van, pont olyanok, amikért az illetékes hatóság nem piros pontot adna.

Egyszerűen elszomorít, hogy a magas beugró mellett havonta 150.000-et kifizetnek, többnyire a hozzátartozók, és legalapvetőbb dolgokat sem kapnak meg.

2016. máj. 18. 16:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Konyhai kisegítőknek kell betegség után székletminta...

Utána melozhat.

Oviba a dadus, popsit töröl, kezet mos, kiosztja a kicsik kajáját. Mosogat, takarítja a wc-ket stb.

így kell a munkaerőn spórolni, 1 ember 2 munkáját végzi.


Gondolom ott a jegyzet, pl a cukros mit kaphat.

Megfelelő méretű merőkanalakkal, miért ne tudnánk kiadagolni az ételt?

Xy fázisú mosogatás is megoldható.


Szoc.otthonba biza a gondozóknak takarítani is kellett.. ism volt, " z " város 1ik idősotthonába.

2017. okt. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!