Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tűrnöm kéne a munkahelyi...

Tűrnöm kéne a munkahelyi ugráltatást ilyen esetekben?

Figyelt kérdés

2 hónapja kerültem egy lakáshoteleket üzemeltető céghez, ahol takarítok. Az elején volt 1-2 napom a takarításra, ezzel nem is volt gond. A gond ott van, hogy 4 lakáshotel van (egymáshoz közel), de mindegyik elég nagy, lehetetlen őket normálisan, professzionálisan kitakarítani (ágyneműk cseréje, mosása, vasalása, törölgetés, mellékhelységek takarítása, porszívózás, felmosás stb.), mégis elvárják, hogy általában ezt végezzem el átlagosan 4-6 óra alatt. Sokszor várják el, hogy egy nap csináljak meg két lakást is. Addig jutottunk, hogy most már egy nap három lakást várnak el, ami nekem már sok. Mondtam, hogy szükségünk van egy másik takarítóra, amire nem kaptam semmilyen segítő hozzáállást, csak egy "majd jövő hónapban" leintést.


A gondot tetőzi, hogy állandóan megkérnek olyanokra, ami nincs benne a munkaszerződésemben, hogy feladatkörömbe tartozna: lakások közötti bútorok szállítása, vettek 2 új lakást amit szintén lakáshotelnek akarnak megcsinálni, és sittszállításban stb. segítenem kell. A bútor szállításban segédkezés (én cipelem) mindennapossá vált. Ha valami elromlik nekem kell kihívnom a szerelőket (vizest stb.), amikor legutóbb mondtam hogy nem vagyok karbantartó és hívjátok ki ti leszidtak, hogy miért nem tudok ennyit megtenni.. nekem kell elintéznem, hogy érdeklődjek a telekomnál az internet miért nem müködik a lakásban, nekem kell karbantartót hívnom ha a lakásban elromlik valami (legutóbb a szárítógép), nekem kell kijönnöm és beszélnem a szerelőkkel stb., most azt kérik hívjak rovarírtót időszakos rovarírtásra, és én ezt szervezzem is meg mind a négy lakáshotelbe.


Ami fizetésről beszélünk az 120.000 nettó, Budapest belváros. Szeretek dolgozni, de így nem tudok egy dologra figyelni: a takarításra normálisan. Túl fokozott a tempó, úgy érzem túl vagyok terhelve. Alapvetően motivált, dolgos ember vagyok, de ez nekem sok.


Szeretnék lépni a próbaidő lejárta előtt egy másik munkát keresni. Mit gondoltok az efféle munkaadó hozzáállásáról? Mit tanácsoltok? :(



2016. jún. 1. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt, hogy mondj fel holnap, míg megteheted következmények nélkül.
2016. jún. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg probaido alatt mondj fel.
2016. jún. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ó, a "sharing economy", mint a gazdaság csodája! Ez majd felvirágoztatja a gazdaságot, nekem nem lesz mocsok főnököm, aki ugráltat és zsebreteszi az általam termelt profit nagy részét, én majd magamnak dolgozom, akkor, mikor ráérek, nem kell ide költséges ISO-minősítés, mert majd a közösség értékeli a munkámat, nem lesz rabszolgaságot idéző alkalmazotti viszony, szép és szabad lesz a világ!

Azt' tessék: itt vagyunk. Sharing economyra épül a lakáshotel (mert gondolom, AirBnB-n fenn van mind), ettől viszont ugyanolyan ganéj marad az egész, mint a hagyományos vendéglátásban. Menjél, csináljad három ember munkáját, ha nem tetszik, el lehet menni, tízen... f***t, százan vannak a helyedre, nézzél csak ki, itt döngetik a kaput!

Ez a hozzáállás jobb már nem lesz, ne is reménykedj. Hiszen nincs rákényszerítve a munkáltatód, hogy jobb körülményeket biztosítson: te megcsinálod három-négy ember munkáját is egyszerű takarítóként, akkor meg minek alkalmazza a többit, ha te egy fizetésért őket is helyettesíted? Na, látod. Próbaidőn vagy, így könnyen, azonnal felmondhatsz, tedd meg addig, amíg le nem jár ez az idő! Havni nettó 120-at Budapesten más munkákkal is meg lehet keresni, amikkel nem hajtod magadat agyon ennyire. Ráadásul ott lehet, hogy normálisan be is vagy jelentve, mert az ilyen nagyon trendi lakáshoteles-telekocsis-lakásétkezdés-nemügynökimunkás cégeknél az országos átlaghoz képest is rosszabb a helyzet ügyeskedés terén.

2016. jún. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy mindent egy emberrel akar megcsináltatni. Méghozzá rohadt olcsón. Persze minden klappoljon, de nincs megfizetve ahhoz képest, és ahhoz képest, h takarítani vett fel - kihasznál és nem volt őszinte -, minden mást is elvár.

Mit gondolsz miért sikerül neki ennyi lakást vennie???? Mert mindig is ilyen volt, hogy másokat kizsigerelt, minden elvárt és RAJTUK is spórolgatott piti pénzt odanyomva!

Ott kell hagyni az ilyet!

Rajtam aztán az én hátamon felkapaszkodva nem tömhetné tovább a bukszáját, mert otthagynám!!

2016. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!