Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van más is aki még utálja a...

Van más is aki még utálja a mai világot, amiben élnünk kell?

Figyelt kérdés

És most nem elsősorban politikára gondolok, hanem erre a semmilyense világra. Hogy nem lehet egy normális párkapcsolatot találni, mert mindenki csak kaffantani akar egyet. Hogy nem tudok egy jó munkahelyet találni, mert senkinek se kell amit tudok, mindenhol az a fontos, hogy mennyire tudok dörgölőzni a megfelelő emberekhez, mennyire vagyok szórakoztató. A munka nem lényeg, összecsapunk valamit, ami a lényeg, hogy a főnök mancijának ma este is jó kedve legyen.

Én azért úgy emlékszem, hogy például nagyszüleim generációjában voltak IGAZI emberek! És nekem hiányzik az a világ? Van más is így ezzel?


2016. jún. 3. 21:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
61%

"Én azért úgy emlékszem, hogy például nagyszüleim generációjában voltak IGAZI emberek!"


Rákosi és Kádár elvtárs idejében? Vagy a világháborúk idején? Vagy mikor? Miért gondolod, hogy akkor jobb lett volna élni? Én se hiszem, hogy a mai világ tökéletes és igazságos, de azért álljon már meg a menet!

2016. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
75%

Nagyapám azt mondta mindig,ha régen szüksége volt valakinek valamire,akkor segítették egymást az emberek,úgy ahogyan csak tudtak!

Ma meg már rá sem néznek a másikra. Sőt még örűlnek is ha valami baja van a másiknak.

2016. jún. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%
Lélekben a 90-es években élek újra. Hiányzik az egyszerű világ, az egyszerű dolgok, utálok és már lassan teljesen képtelen vagyok ebben a mai világban élni. Minden a lájkokról, pózolásról, egymás túllicitálásáról szól. Nem divat már EMBERNEK lenni, minél tuskóbb valaki,annál menőbb,és csak az számít kifelé mit mutatsz.
2016. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
65%
Rengeteg ember van, aki képtelen békében élni magával, és ezért inkább a világot gyűlöli, hogy magát ne kelljen. Szóval igen, sok ilyen van.
2016. jún. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Sunshinedoll ***** válasza:
72%
Nem, kösz, én megvagyok itt. Eszembe sincs visszamenni a múltba, ahol a feketéknek külön buszon kellett utazniuk, a nők nem szavazhattak, az amerikai őslakosokat nem tekintették embernek a saját hazájukban, vagy ahol 14 éves lányokat adtak feleségül 40 éveseknek.
2016. jún. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%
Hasonló érzésem van nekem is, de mégis más. Van egy főnöknőm, aki ugyan azt mondja, hogy neki nincs szüksége besúgókra, mégis rohannak hozzá az ügyeletesek besúgni mindenkit, de azért játssza a nagy szent főnököt. A munkánk nem érdekli, mindenki azt csinál,, amit akar, akkor jön-lóg, amikor csak akar. Nincs egyetlen kapcsolatom sem, mert mindenki furának tart. A munka utáni életemet nem tudom normálisan leszervezni, mert körbekérdezek mindenkit, kiderül, hogy szinte mindenki ugyanazt csinálja, ugyanúgy él, mint én. Szóval tök gáz ez az élet.
2016. jún. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%

A világ olyan amilyen... Megváltoztatni nem nagyon fogod tudni, csak legfeljebb elfogadni..


Lehet szeretni, vagy utálni, de bármelyiket is teszed, valójában amit teszel csak az önmagad kivetülése.. Azaz ha utálod a világot, valójában önmagad utálod, mert azt látod, hogy nem felelsz meg a világnak..


Mert ha te tényleg egy nagyon faxagyerek lennél, akkor nem főnököknek akarnál megfelelni, hanem saját álmaidat valósítanád meg.. Pl. beutaznád a világot minimál pénzből, ahogy az a magyar világutazó teszi aki más országokban vállal fusimunkát.. Vagy saját magad főnöke lennél és magasról tennél arra ki mi gondol rólad.. Vagy te magad mondanád meg alkalmazottaidnak, hogy mit tegyenek..


A "régen minden jobb volt" gondolat nem mai találmány.. Már régen keseregnek így azok, akik nem jött be az élet, de nem is akarnak többet tenni azér, hogy bejöjjön..

Szval a világnak tényleg sok problémája van, de köszönöm, de én nem akarok ezzel úgy lenni mint te..

2016. jún. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 yoshimitcu ***** válasza:
75%
én csak az embereket utálom, a természetet szeretem.
2016. jún. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

ebben a kontextusban négyféle ember létezik. Mondjuk úgy, hogy ez "a világ és én" logika.


1. Én jó vagyok, a világ is jó.

2. Én rossz vagyok, de a világ jó.

3. Én rossz vagyok, a világ is rossz.

4. Én jó vagyok, de a világ rossz.


Sokan tartoznak a 4. csoportba, láthatóan te és a legtöbb válaszadó is. Én mondjuk pont az 1. csoport táborát gyarapítom, mert tudom, hogy az ember akkor lehet a legboldogabb és legsikeresebb, ha kibékül magával és a világgal. Én tudom, hogy a világ nem tökéletes, de ha lépten-nyomon jóra és rosszra osztunk mindent, a végére ilyen besavanyodott, zakkant őrültek leszünk, mint pl te, kérdező.

2016. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a történelem és irodalom órákon az jött le, hogy a világ nem most lett ilyen, de régen is ugyanez volt...
2016. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!