Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti nem érzitek úgy magatokat...

Ti nem érzitek úgy magatokat reggelente, mintha börtönbe vonulnátok?

Figyelt kérdés
Télen is szar, de ebben a gyönyörű időben szívesebben ugranék a busz elé, minthogy belépjek a munkahelyemre. Komolyan, mitől jobb ez mint a börtön? Hogy este hazamehet aludni az ember?
2016. jún. 14. 08:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy itt szinte mindenkinek ennyire bevált az élet, hogy önként és dalolva rohan minden reggel dolgozni. Komolyan nem értem, hogy tényleg ennyi munkamániás ember van, vagy csak itt a gyakorin vannak ilyen sokan... Egyébként marha sokra megyek azzal, hogy hazamehetek este, ha már csak enni és aludni van idő, aztán másnap újra ugyanez. Szabadság meg 20 nap egy év alatt, nagyon sokra megyek vele. Mondjuk nyaralni meg programokra úgysincs akkor se pénz, szóval tökmindegy.
2016. jún. 14. 10:57
 12/16 anonim ***** válasza:

" önként és dalolva rohan minden reggel dolgozni. Komolyan nem értem, hogy tényleg ennyi munkamániás ember van,"


Személy szerint én nem vagyok munkamániás, sem nem kell minden reggel rohannom dolgozni. Sőt, nem is ismerek senki, akinek minden nap kéne. Olyat igaz ismerek, aki reggel elmegy dolgozni és valóban csak este ér haza, na de arról csak ő maga tehet, senki nem kötelezi, hogy a lakhelyétől napi 4 óra utazásnyira vállaljon munkát.

2016. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#11:

Én 14 évesen önállóan kezdtem el programozással foglalkozni, mára 3 szakmám van + néhány továbbképzésen vettem részt...

Nincs diplomám még, de OKJ szakma után azonnal tudtam állást találni, neten is volt rengeteg lehetőség, de a haverom csesztetett, hogy írjak önéletrajzot, mert ismerőse programozót keres, tök más feladatot kaptam, mint amivel előtte foglalkoztam...

Volt munkahelyemen és a mostanin (és ahova megyek ott is) fejlesztő hiány van!!! Nem kell itt csókosnak lenni, hogy bejussak, ha már egy sima OKJ-m van, már felvesznek...igaz azóta már van 3 év igazolt gyakorlatom is amit munkahelyen szereztem...

Egész nap gép előtt ülök, de elég lazán dolgozhatok, mert látod van időm gyakorizni...van munka, de nem szakadok bele, néha kell pihenni is...

Múltkor láttam videót, hogy mi van amerikában, hetente masszőr meg játék szoba meg mi egyéb.

Mondjuk itt is van játékszoba, de nem a mi cégünknek, hanem egy másik bérlő cég alakított ki a dolgozóknak ilyet...


Van egy ismerősöm aki amikor jól ment neki félre rakott pénzt + lerakta a biztonsági őr szakmát, amikor beborult az élete, akkor elment éjjeli őrnek és 2 szakmát megtanult önállóan éjszakánként...

Szóval ha akar az ember, akkor tud tenni azért, hogy boldoguljon!


Volt osztálytársaim nagy része nem informatikus lett, holott keresett szakma...

Egyik volt osztálytársamat érdekelte a rendszergazda munka, szakmája is van, de inkább gyárban dolgozik, mert már feladta, mondjuk szerintem meg se próbált elhelyezkedni...


Legjobb barátom érettségivel rendelkezik, hát suli terén teng-leng, de otthon 2D, 3D grafikával, videó vágással, hang vágással foglalkozik hobbi szinten. Na őt pl én húztam be fizetős projektbe, jelenleg is dolgozunk egy nagyobb projekten és még tervben van néhány...szóval papír nélkül is lehet vállalkozni, de ahhoz is kell háttértudás! Ő grafikus, én programozó, jó pár munkát utasítottam vissza, holott tudnánk vele pénzt keresni...

Szóval van amikor nem egyedül van lehetőséged, hanem csapatban tudnál boldogulni...


Dolgozhatsz rabszolga munkát amit végig szenvedsz, vagy tehetsz azért, hogy jobb életed legyen!


Pl barátnőm kisgyermek ápoló, én tuti nem csinálnám, ő ezt élvezi. Ismerek biztonsági őrt, takarítót, zöldségest, postást.....akik élvezik azt amit csinálnak! Persze minden munkának meg vannak a saját negatív és pozitív tulajdonságai...


23F

2016. jún. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A leírás szerint te egy szar helyen dolgozol. De miért is? Miért nem lépsz, keresel más munkát? Szarnál már csak jobb lehet... én nem vagyok agyontanult ember, de jó munkám van és örömmel csinálom, bejárni meg nem kell, mivel itthon végezhető, saját időbeosztás szerint. Én sem itt kezdtem, nem azt mondom, de ahol szar volt azt mindig otthagytam hamar, így jutottam végül ehhez a munkához. Ha sose lépek akkor még egy gyárban robotolnék mindig.
2016. jún. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

10: Attól függ mit vállalkoztál és hol. Kell a vállalkozáshoz egy jó nagy adag szerencse is. Sok későbbi sikeres vállalkozónak az első vállalkozása becsődölt.

Lehetsz zseni a szakmádban ha a vállalkozás többi része nem működik. A marketing fontos része a vállalkozásnak de ez egy olyan terület amit érdemes saját magadnak elsajátítanod. Amit megtanultál azokból se mindegy hogy mit és hogy használsz fel. Marketingesekre már nem bíznám magam mert nekik nincs benne kockázat ezért olyan a hozzáállásuk is.

A kormány hátsó szándékú és a jogainkat sértő húzásaival én se értek egyet. Szerintem nincs olyan aki egyetértene velük. Aki csalni akar az tud ezután is és csak a normális vállalkozók életét keserítik meg ezekkel a túl bonyolult és elrontott ellenőrző intézkedésekkel.


A kérdező rossz következtetést vont le. Azt senki nem mondta hogy mindig örömmel dolgozik. De mindenki szívesebben csinálja azt amit szeret mint azt amit nem.

Az jött le a kérdés alatti részből hogy egész nap dolgozik azért a minimálbérért. Mert olyat írt hogy reggel megy munkába este meg haza. Ezt sem értem mert akkor vagy követelni kell a 8 órainál több fizetést vagy otthagyni azt a munkahelyet. Jobbat is találna.

2016. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Dolgoztam olyan helyen, ahol csak a percek számoltam a munkaidő leteltéig, és olyan helyen is, amit estig is csináltam volna, annyira szerettem. Ha boldoggá tesz a munkád, nem fogod elvesztegetett időnek érezni, amit a munkahelyeden töltesz. Te nyilván nem ilyen helyen dolgozol. Esetleg olyat kéne keresni, nem pedig rinyálni.
2016. jún. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!