Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy mondjam ezt el a fonokomnek?

Hogy mondjam ezt el a fonokomnek?

Figyelt kérdés
Az van hogy egy bufebe dolgozok es tegnap volt az elso napom.10 re mentem es este 12kor vegeztem kb...ez azert mivel szombat este.volt de eleve ugy mondta a fonok h 9kor zarunk.Lenyeg h apa kiakadt hogy ilyen sokat dolgoztam az elso nap es most azt kerte h szoljak a fonokomnek h egy nap csak 8 orat dolgozhassak.Szerintetek hogy mondjam meg neki?Es mit fog gondolni? 18 eves lany
2016. jún. 19. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Közelítsd meg diszkrétebben a témát.

Kérdezd meg mennyire gyakoriak az ilyen túlórák, mert ezt így az első napon nagyon mély víznek érezted.

2016. jún. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem fogod megértetni, a vendéglátó ipar egy elég sz@r hely. Ha valami nem tetszik azt mondják keresnek másikat. A pénzéhes főnököd nem fog bezárni a kedvedért korábban, viszont az utolsó pót órákra sem tud már beugrasztani semmit, mivel műszak van. Már nagykorú vagy, és neked kell döntést hoznod, hogy vállalod-e vagy sem. Valahol még gyerek is, mert még szülői befolyásolás alatt állsz, ezért két tűz között vagy. Ennyi idősen már én is melóztam olyan helyen ahol néha még éjfélig is bent voltunk.

Ne apukád kívánsága legyen a mérvadó, te döntsd el, hogy neked ez az állapot fekszik vagy nem, mert ez valószínűleg nem lesz ritka. De csak akkor, ha azért kapsz plusz pénzt, ha nem akkor azonnal hagyd ott a következő ilyen túlóránál. Ugyanis már most meg kell tanulnod, hogy ingyen senki nem dolgozik!!!!

2016. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
senkit*
2016. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
32%
Elösször is van aki 14 órát dolgozik pl a BKV hajón a matrózók, a pandeckesek 14-et a rubinosok néha 17 órát egy nap, inkább ott alszanak a hajón haza sem mennek : ) Persze a NAV-nak 4 órát jelentenek be na midnegy, ha 8-at akarsz akkor nézd meg hogy a szerződésedben mi van beleírva, ott kell rögzíteni hogy heti 40 óra. Ha nincs akkor lépj ki hátha kifizet.
2016. jún. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!