Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Beilleszkedés munkahelyre! Ötlet?

Beilleszkedés munkahelyre! Ötlet?

Figyelt kérdés
Hétfőn kezdek életem első munkahelyén. Mivel gyári munka, így csak a dohányzóban lesz lehetőség ismerkedni és én nem cigizek.
2016. jún. 25. 12:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Az hogy gyári munka az csak egy dolog, nem mindegy hogy sor munka szalag mellett vagy gépi munka egy adott munkaállomáson.


Én olyan helyen kezdtem ahol szalagmunkára vettek fel, amikor kezdtem egy hétig a szalag közelében sem voltam, első két napomon orvosi vizsgálat, oktatás, munkaruha és körbevezettek mi merre hány méter. A maradék időben a termékeket néztük meg akkor mindent megmutattak amivel dolgozunk. Utána beraktak gép mellé ahol párban dolgoztak én voltam a harmadik első időben csak szemmel kellett figyelnem mit csinálnak és közben magyaráztak meg a papírmunka volt az amivel foglalkoztam. Utána már én is csináltam a szerelést, nem volt vészes közben beszélgettünk, a mellettem lévő gépről is ameddig dolgozott a gép és csak a kezelőnek csak figyelnie kellett a "gyártást" addig odajött hozzánk és dumálgattunk. Amikor én kerültem automata gépre párban egy régi kollégával, beraktuk az anyagot elindítottuk 30 perc várakozási idő, abból 5 percig figyeltük utána leültünk az asztalunkra megírtuk a papírokat és dumáltunk meg ilyenek.


Aztán engem 3 hónap után amikor véglegesítették a helyemet és kaptam határozatlan időre szerződést, akkor beraktak egy műhelybe ahol hatan voltunk és selejtes vagy hibás termékeket javítottunk vagy szedtünk szét meg néha kimentünk egy géphez alkatrészt cserélni vagy próbagyártást csinálni a gépbeállítókkal. Engem hivatalosan mindenesnek vettek fel, és mivel első munkahelyem volt nekem is akkor úgy mondták hogy beraknak mindenhova hogy minél több mindenre tanuljak be mert ha hosszútávon akarok elhelyezkedni akkor nem árt ha minél feljebb lépek, és e szerint növekszik a bérem is.


Persze tavaly átmentem a céghez tartozó beszállítói céghez mert látták hogy nekem a logisztikához nagyon jó érzékem van pedig a szerelést jobban szerettem. Ott nagyon jól beilleszkedtem jó volt ott, de ott az egyik fejesnek a valakije jött és kitúrtak a helyemről, mert tudták hogy engem úgy is visszavesznek a gyárba mert kézzel körömmel akartak engem az összes műszakba és direkt úgy csinálták hogy mégse legyek munkanélkül. Persze nekem eleinte nem ment a beilleszkedés, én se jártam dohányzóba de amikor kimentem kávézni vagy kajálni akkor mindig bezsélgettem valakivel

2016. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!