Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felnottkent tenyleg nem fog...

Felnottkent tenyleg nem fog semmit sem erni egy napom?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el diakkent eletemben eloszor dolgozni nyari munkara. Fel 8-ra jarok, most a buszon ulok es 4-kor vegzek. Egyszeruen semmit sem er a napom, ha hazaerek es elvegzem a dolgom ott tartook hogy szinte fekudhetek is le aludni. Se baratnozes se semmi. Mar ertem a pentekes meg a munkas posztokat a facebookon. Ez a 8 es fel oras munkaido egy horror. Soha nem akar mar letelni es akkor meg nem is 12 orazok. Effektive elmegy a munkara 10 es fel ora nem pedig 8 es nincs 8 ora szorakozas sem ahogy a dal mondja. Hogy az istenbe lehet igy elni? Nekem 1 honap utan elegem van belole.
2016. júl. 7. 07:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
63%

A suliban ugyanúgy 8-16-ig kell lenned, oda is kell utazni, ráadásul utána még tanulhatsz is otthon. Sosem értettem, ez miért jobb, mint a munka.


Ha dolgozol, letudod a 8-12 óra munkát és onnantól szabad vagy, van pénzed, és akár szabadnapokat is kivehetsz, ellentétben a sulival.

2016. júl. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%
Csak bizonyos szintig alakíthatjuk a lehetőségeinket. Néha az élet közbeszól. Hiszen nem biztos, hogy sikerül is, amibe belevágunk.
2016. júl. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%

Igen, valóban szörnyű az, amit leírsz. Viszont felnőttként minden lehetőség a kezedben van ahhoz, hogy változtass az életeden.

Gyerekként nincsen, hiszen nem változtathatsz csak úgy iskolát, minimum érettségizned érdemes, 16 éves kor alatt pedig tankötelezettség van.

2016. júl. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
59%
#12 pontosan. Tanulhatsz te, ha esélyt se kapsz a munkára, mert nincs tapasztalatod.
2016. júl. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
56%

Felnőtt vagyok (28). Az egyetemen azért tanultam, hogy olyan munkát végezzek, amit szeretek majd egy életen át. Ez egyelőre sikerült, aztán meglátjuk, mi lesz 10 év múlva. Vagy 20. Most a munkám a hobbim, az érdeklődési körömből tudok profitálni szakmailag. Lehet utazni a munkámban, amit szeretek nagyon, érdekelnek más kultúrák. Nem kell 8-16-ig egy irodában ülnöm, de mégis szellemi tevékenységet végezhetek, javarészt itthonról. Jelenleg a babánkkal vagyok itthon, de tudok mellette foglalkozni a munkámmal is, ami szuper.


Nem keresek sokat, csak egy budapesti átlagbért (160e), amiből nem lehet lakás venni a Normafán, de valamit valamiért:) Biztos van olyan is, aki jól keres a munkájával, amit imád. Hátha te is ilyen leszel! Találd meg magad a munkádban, mert az életed (sajnos) nagy részét az fogja kitölteni!

2016. júl. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Na mar megint a buszon. Igazabol sokat gondolkodtam ma es rajottem, hogy milyen nehez lehet igy egy csaladanyanak. Tisztelet jar nekik! A suli az mas. Ott beesek 8 vagy 10 orara attol fugg van-e elso oram. (Elorehozott angol erettsegi) es mar 1-kor itthon vagyok atlagban. Tanulni nem nagyon szoktam, szerencsere a gimi nem okoz gondot, jok az atlagaim es jovore megyek egyetemre. Ha minden jol megy villamosmernok lesz belolem.
2016. júl. 7. 16:41
 17/18 MZ.per.X ***** válasza:

A megoldás, olyan melót kell keresni/találni, amit szeretsz csinálni és jól érzed benne magad.


Én dolgoztam gyárban is pár hónapot, ott 8 óra volt a munka, 2-2 óra az utazás, és minden percét elpazarolt időnek éreztem.


Most olyat dolgozok amit szeretek, reggel szinte örömmel megyek be a kollégákhoz, és általában jókedvűen telik a nap, pedig 10 órás munkaidőm van. Délután, hétvégén meg simán belefér pár óra kikapcsolódás, meccsnézés, vagy napi 1-2 óra tekerés.


De a kollégákon is azt látom, hogy szeretik a munkát, még a végén sem az van hogy "na húzzunk már haza", sokszor még fél-1 órát eldumálgatunk csak úgy. És még azt is látom, hogy ami szabadidejük van, azt aktívan ki is használják, néha egyszerűen nem értem, hogy az a sok dolog, amit csinálnak, hogy fér egyáltalán bele a napjukba.


Na meg nem mindegy mennyit keresel, van aki 8 óra munkával épp hogy nem hal éhen, más meg simán megteheti, hogy havi 1-2 alkalommal elmenjen egy nagyobb kirándulásra, utazásra, vagy hétköznap este aktív kikapcsolódásra.

2016. júl. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Isten hozott a felnőttek világában! :D

Igazából nem is az a legrosszabb, hogy ledolgozol 8-12 órát, utána kevés időd marad, hanem hogy még akkor is "dolgoznod" kell, hiszen ott van a házimunka, a bevásárlás, főzés, mosás, takarítás stb... Szóval olyan szabadidőd, amikor tényleg nem KELL csinálnod semmit felnőtt korodban nem sok marad. Ezért mondják a felnőttek mindig a gyerekeknek, hogy addig örülj, amíg gyerek vagy és a sulin kívül nincs más dolgod... Amíg gyerek voltam, addig nem értettem mi a jó a gyereklétben, most 30 évesen már visszasírom azokat az éveket!

2016. júl. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!