Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg nem kellett volna...

Tényleg nem kellett volna segítenem?

Figyelt kérdés

Volt egy munka, amit mindig én szoktam kapni, most is biztos voltam benne, hogy az enyém lesz. És tegnap reggel jött be a főnök, és mondta, hogy xy kapja ezt a munkát, tehát nem én. Nagy érvágás volt ez nekem, percekig nem tértem magamhoz, de persze ezt nem mutattam ki a többieknek. Viszont a főnök valószínűleg látta rajtam, hogy mennyire rosszul esik, mert odajött, és halkan megjegyezte, hogy azért adta ezt most neki, mert ő még új itt, nem csinált ilyet előtte, és tudja, hogy én már csukott szemmel is meg tudnám csinálni, de neki is jár az esély. És még megkért, hogy segítsek majd neki, ha elakad. Én meg csak bólintottam, de már alig bírtam visszatartani a könnyeimet. És hát tényleg jött is segítségért a lány, én meg segítettem is neki, mert úgy voltam vele, hogy végül is nem ő tehet róla, és én is voltam újonc, és nekem is segítettek akkor a tapasztaltabbak. Viszont mindenki ki volt akadva, hogy hogyhogy nem én kaptam a munkát, és hogy még volt képe a főnöknek azt kérni, hogy segítsek, és hogy ők biztos nem segítettek volna...

Ti mit gondoltok? Tényleg nem kellett volna segítenem ezek után?



2016. júl. 5. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy segítettél. Van ez így az életben, hogy nem te kapod a kedvező dolgokat. Jó ember vagy, ne haragudj ezért a lányra. Neki is be kell tanulnia és ha esetleg te szabin lennél neki is kell tudnia, hogy hogyan csinálja, ha akkor jön be egy ilyen feladat.
2016. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
+ Így jó, hogy ketten is értetek a feladathoz, mert kell számolni azzal hogy valamelyikőtök nem lesz elérhető.
2016. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Örülj, hogy a főnököd kedves volt és odajött hozzád, mert látta rajtad, hogy rosszul esik...meg a többiek is így reagáltak...az újonc nem hibás, de értékeld inkább az egész csapatot kollektívan...és segítsd az újoncot, hogy beilleszkedjen...attól, mert most nem te kaptad, attól még nem történt tragédia, had tanulja meg más is :) meg te is kapsz változatosabb munkát :)


23F

2016. júl. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

gratulálok! :)

Jó ember vagy!

Virtuálisan átnyújtok neked egy kitűntetést amiért ilyen jó munkaerő, munkatárs és ember vagy.

2016. júl. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen munkahely ez, de a kiakadós "mindenki" sorban egytől-egyig elszégyellhetné magát.

Egyrészt, mert álszentség volt azt mondani neked, hogy ők nem segítettek volna (dehogynem!!! csak jobb volt neked így mondani).

Másrészt, mert minden ember kezdő újonc egy új helyen (függetlenül attól, hogy millióéves tapasztalata van), és igenis kérés nélkül segíteni kell a másiknak. Illetve a vélt kiakadás megint csak egy jó régi munkahelyi trükk, ami nem jó semmire.

Nagyon jól tetted, hogy segítettél...ennek természetesnek kellene lennie egy munkahelyen.

2016. júl. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!