Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Váltanál állást ilyen helyzetben?

Váltanál állást ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Ha jelenleg olyan helyen dolgoznál, amit szeretsz, rendes, segítőkész, barátságos kollégák mellett, de időközben (akár próbaidő alatt) adódna egy másik álláslehetőség, ami igazából nem is annyira érdekel. Kevésbé tisztelnének a kollégák, és a "baráti" hangulat sem lenne meg. Viszont kb. 60-70%-al több lenne a fizetés.


Hány %-nál lenne az a határ, hogy ilyen esetben állást válts?

Ha váltana az ember, hogy nézzen ilyenkor az előző kollégák szemébe?

Nem bántaná a lelkiismeretedet?

Mit gondolnának ilyenkor a volt kollégák?


2016. júl. 31. 02:54
 1/5 MZ.per.X ***** válasza:

"Hány %-nál lenne az a határ, hogy ilyen esetben állást válts?"

Ezen még nem gondolkoztam, bár nálam 60-70% már elég jó pénz lenne...


"Ha váltana az ember, hogy nézzen ilyenkor az előző kollégák szemébe?"

Pont úgy mint eddig, nem haverságból jársz be egy helyre, hanem azért mert fizetnek.


"Nem bántaná a lelkiismeretedet?"

Miért kellene hogy bántsa? Azért dolgozunk, hogy pénzünk legyen. Persze nem utolsó szempont az sem, hogy érzed magad, de attól még a család nem fog jóllakni.


"Mit gondolnának ilyenkor a volt kollégák?"

Mit gondolnának? Semmit, mások is szoktak munkahelyet váltani.

2016. júl. 31. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmi pénzért nem mennék át olyan helyre, ahol szemetek a kollégák! A a munka nehézségét a többszörösére növeli, így meg nem éri meg a 60-70%-kal több pénz sem! Azt ajánlom, hogy ne vált munkahelyet!
2016. júl. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

További vélemények is érdekelnek, ha van tapasztalatod/érdemleges állásfoglalásod ebben a helyzetben.

2016. aug. 7. 17:44
 4/5 anonim ***** válasza:

1-essel egyet értek, ami a lelkizést illeti, mindenképpen!

Mit szólnának? Semmi közük hozzá, mindenki ott dolgozik,a hol tud vagy akar. Ez nem lelkiismereti kérdés ebből élsz.


Én meg pont úgy vagyok, hogy egy szar helyen vagyok, félig-meddig bejelentve. A kollégák többnyire barátságosak, cserébe a főnök egy kétszínű és kiállhatatlan, utálatos nőszemély aki mindenbe beleköt, már már embertelen szinten..

Próbaidős vagyok, és amint lesz jobb lehetőségem itt hagyom, és nem is fogok egy plusz nappal sem tovább bejönni.


Egyébként a te helyzetedben valóban meg kell fontolni, mert ritka jó, normális helyet találni,a hol a kollégák és a főnök sem jár a nyakadra. Én is hagytam már így ott olyan helyet, ahol nagyon jól éreztem magam, mert barátok közé jártam be, de viszonylag sokáig pont ezért is maradtam ott. A fizum viszont szánalmasan kevés volt, így eljött egy határ a váltásra.

És bár szívok, de nem bántam meg hogy váltottam, mert előbb-utóbb lesz normális is, még ha most szar helyre is kerültem. Én 2 évig voltam azon a helyen, és csak ez a légkör tartott ott, mert nagyon jó időszakom volt ott.

2 év után, albérlettel és úgy hogy semmit nem tudsz félretenni viszont már ez is kevés volt, és nálam még csak a munkakör sem éppen álmaim munkaköre volt, de a csapat ezt mind kompenzálta. Tudom milyen.


Ezt meg neked kell eldöntened, lesz itt aki a jobb fizetést választaná és lesz, aki maradna. Mindkettő ad jót is rosszat is.

2016. aug. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A pénz nem minden. A gonosz, őrült, szociopata rosszindulatú kollégák meg tudják keseríteni egy ember minden napját. Ezáltal az egészségére is hanak,akár betegséget okozva. Tehát, a pénz és a rossz hangulat helyett a kevesebb pénz és jobb közösséget választanám.
2016. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!