Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunka lemondása munkanap...

Diákmunka lemondása munkanap reggelén betegség miatt, ilyenkor is le kell vonnia az 5000Ft-ot?

Figyelt kérdés
Azt írja a szerződés le kell vonnia ha az nap nem jelenek meg és azt előző nap nem jelentettem be nekik. Kivételt vis major esetén. Mit tudok a saját érdekemben tenni? Hiszem nem kitolni akarok velük de belázasodtam.
2016. aug. 7. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha beviszed az orvosi igazolást, akkor nem vonják le.
2016. aug. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most mond le, mert akkor még tudnak szerezni embert a helyedre! Felhívod mobilon a szervezőt és szólsz. Nem reggel kell, mert akkor tényleg kicseszel velük.
2016. aug. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni a szerződést hogy akkor is levonják-e ha viszel igazolást. Nálunk régen Tacskónál orvosi igazolással ha 24 órán belül, de munkaidő elött szóltál akkor nem vontak le.

De majdnem mentem egy olyan helyre ahol azt írta a szerződés hogy orvosi igazolással 15ezer (igen, jól olvasod) helyett csak 10ezret vonnak le. Ezt mind 600Ft-os órabérrel amiből még lejön az adó. Kitalálhatod miért nem mentem oda.

2016. aug. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem igazolás kell táppènzespapír!! Èn már jártam rosszul mert sima igazolást vittem!:/ :)
2016. aug. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elméletileg ha viszel igazolást és munkakezdés előtt szólsz, akkor nem vonnak. Gyakorlatilag diákszövetkezettől és témavezetőtől függ. Nálunk előfordult már, hogy néhány csókostól nem vonták le, míg másoktól akkor is, ha vittek igazolást. Mi inkább megyünk betegen is, főleg télen gyakran a diákok fele lázasan dolgozik.
2016. aug. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!