Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normálisak, lényegében kirúgta...

Normálisak, lényegében kirúgtak a munkahelyemről, mert szakállat növesztettem?

Figyelt kérdés

A főnököm felhívott,az irodájába,hogy beszélgessünk.Közölte,velem,hogy a megváltozott külsőm nem fér bele a cég arculatába.

Igazábol kötelezni akart ra,hogy válljak meg a szakállamtól.Illetve különböző szankciókat helyezett kilátásba,ha nem teljesítem a " kívánságát"( bércsökkentés,pótlék megvonás, stb)


Másnap beadtam a felmondásomat, miután lehiggadtam.Úgy gondolom,hogy a munkáltatónak semmi köze az egyéniségemhez.


Azért zavar a dolog mert 4 éve dolgoztam ott és eddig tudtommal,nemvolt panasz a munkámra.



2016. febr. 6. 21:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Milyen jellegű munkahely volt? Ügyfelek lát(hat)tak téged?
2016. febr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen volt személyes kontakt is,de az ritkább eset volt.
2016. febr. 6. 21:59
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Hát pedig sok munkahely van ahol nem tolerálják a szakállat. Emlékszem amikor a barátom a mekibe jelentkezett. Neki csak kicsi "kecskeszakálla van" de rögtön azzal kezdték, hogy ha esélyt akar magának, hogy ott dolgozzon akkor váljon meg a szakállától, vagy nem veszik fel.
2016. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%
Jogos. A cègnek joga van eldönteni hogy mit tűr meg. Sok helyen a szakàll, valahol a tetovàlàs nem elfogadott.
2016. febr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%

"Másnap beadtam a felmondásomat"


Tehát akkor nem kirúgtak, hanem Te léptél ki. Nagy hiba volt. Ilyenért biztos nem rúghattak volna ki törvényesen.


"különböző szankciókat helyezett kilátásba,ha nem teljesítem a " kívánságát"( bércsökkentés,pótlék megvonás, stb)"


Ilyet se tehetett volna. Ha meg igen akkor munkaügyi biróságon simán nyertél volna. Akár milliókat is ki kellet volna perkálniuk.


Itt a lenti videón a hölgy pereskedett, mert mondvacsinált okkal rúgták ki és nyert. Több mint 4 milla nettóját kellett kifizetnie a munkaadónak:


https://www.youtube.com/watch?v=yiGMZF_8zjI


4:10 -től mondja az összeget is. :)

2016. febr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
Hosszú szakáll, rövid ész. :)
2016. febr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
27%

Mindenki lopontozta a 4. válaszolót, pedig igaza van. A szakáll tiltása egyfajta dress code, amit megszabhat a munkaadó, a Munka Törvénykönyv 9.&.(2). bekezdése alapján, ami így rendelkezik:


"(2) A munkavállaló személyiségi joga akkor korlátozható, ha a korlátozás a munkaviszony rendeltetésével közvetlenül összefüggő okból feltétlenül szükséges és a cél elérésével arányos. A személyiségi jog korlátozásának módjáról, feltételeiről és várható tartamáról a munkavállalót előzetesen tájékoztatni kell."

2016. febr. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
Persze, hog ez az adott munkakörben szükséges és arányos-e az kédés, de mindenképpen szubjektív megítélés alá esik.
2016. febr. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Azért azután, hogy tisztáztuk, hogy találkoznod kell ügyfelekkel is azt sem ártana, hogy milyen is volt a szakáll...


ha ilyen

[link]


Akkor nem igazán érthető a munkaadó hozzállása.


De ha ilyen....

[link]

2016. febr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kfc-be jelentkeztem, kapásból azzal nyitottak hogy minden nap(!) borotválkoznom kell. Végül fel sem vettek. :)
2016. febr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!