Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az olyan kollégáról, aki nem hagyja magát okítani, és mindig mindent megmagyaráz?

Figyelt kérdés

Tehát még normális, baráti hangon se szólhatsz rá, hogy "Légyszi, próbálj egy picit gyorsabb lenni!", mert ezt is piszkálódásnak veszi, és ráddurrog, hogy te nem vagy a főnöke, nem mondhatsz ilyet, meg nem parancsolsz. Nekem olyan is volt, hogy azt mondta valaki, hogy nem adhatok neki parancsot, mert 3 évvel fiatalabb vagyok. Meg hogy el kell fogadnom, hogy ő így dolgozik, és kész, nem érdekli, hogy az előtte ott dolgozó, hogy csinálta. Ja, és az ilyenek ugye mindig mindent megmagyaráznak, az kizárt, hogy beismerjék a hibájukat, és a figyelmeztetést tudomásul véve változtassanak.

Azt én se szeretem, ha valaki játsza a főnököt, és fölényeskedve utasítgatni próbál. De a normál stílusú, motiváló szándékú okítást mindig díjazom. Aki erre is bepöccen, annak valami aszociális gondjai lehetnek, szerintem.

Jelenleg hálistennek nincs ilyen gondom, de bármikor adódhat újra. A megoldás, hogy szólok a főnöknek? Mert azt meg azért nem akartam, mert féltem, hogy további konfliktust szül.


2016. aug. 15. 07:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Én inkább azt kérdezném, mi az oka annak, hogy rászólsz?

""Légyszi, próbálj egy picit gyorsabb lenni!",

Akadályozza a Te munkádat, mert egymás utáni munkafolyamatban vagytok? Vagy miért? Netán osztályvezető vagy? (nem kötözködésből, hanem komolyan kérdezem)

Pláne, ha fiatalabb vagy... Egyáltalán nem biztos, hogy amit Te baráti hangnak szánsz, azt Ő is annak veszi...


Mondok egy példát: 10 éve társasházi takarító vagyok, "allergiás" vagyok a munkámra, általában azt szokták mondani: "milyen tisztaság van!" - egyre -másra kapom a munkákat, mert elterjedt, hogy jól dolgozom. A múltkor söpröm a járdát, egy nagy fehér papírzsebkendő tőlem 20 cm-re. Jön a közös képviselő, egy idős hölgy (megjegyzem azért vett fel, mert jól dolgozónak, megbízhatónak tart) elkezdünk beszélgetni, megállok a munkával, majd egyszer csak azt mondja: ugye azt a papírzsebkendőt is összeszeded majd?

Hú, hát úgy felhúztam magam... :D

TUDJA JÓL, hogy nem hagyom ott, egyszerűen csak "beszólt"... Hogy mi szükség volt rá?

Legszívesebben azt mondtam volna: nem, nem szedem össze, ott hagyom... Úgy ismersz?...

Ehelyett azt mondtam: tényleg azt gondolod, hogy otthagyom? Erre Ő: "nem, csak szóltam..."

NO KOMMENT...


Szóval gondolkodj el rajta, miért kell sürgetned a kollégádat? Ha nem akadályozza ezzel a Te munkádat, akkor fogadd el olyannak, amilyen - Ő esetleg lassabb...


A fenti példát csak azért írtam le, hogy lásd - amit Te barátinak gondolsz, azt más esetleg piszkálásnak éli meg.

2016. aug. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%
Aki nem hagyja magát okítani, az szimpatikus, mert kiáll magáért. Az meg ha mindent megmagyaráz, az idegesítő lehet.
2016. aug. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1: Egy példa, aki nagyon is akadályozta a munkámat: Étteremben, hosszú mosogatóhépnél dolgoztunk. Ahol az egyik végen álló berakja a mosatlant, a másik végen álló pedig kiveszi, ami kijön, és a helyére rakja a polcon. Lassan csinálta, a gép szinte minden 20 másodpercben megállt, mert nem bírta elég tempósan elszedni a dolgokat. Ha pedig ő állt a gép emez oldalára, túl lassan rakta be a dolgokat, néha méteres hézagokat hagyott. A legelső hónapban nem szóltam semmit, gondoltam, majd belejön. De másfél hónap után már meg kellett szólalnom, pláne, miután a főnök is megjegyezgette, hogy néha túl sok mosatlan marad meg.


Az megint más tészta, ha olyasvalaki jön oda hozzád p*f*zni, akivel nem is dolgozol együtt, és a munkaköröd nem is érinti az övét.

2016. aug. 15. 08:41
 4/23 A kérdező kommentje:
2: Ha egy munkamenetben megvan valaminek a helyes módja, de az újdonsült dolgozó nem jól csinálja, akkor teljesen normális dolog rászólni, és helyes útra terelni. Az nem feltétlen jó módszer, hogy hagyjuk és majd rájön magától. Káosz káoszt szülhet.
2016. aug. 15. 08:44
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ha össze kéne dolgozni és az nem megy, akadályoz, az más... Próbáld meg megkérdezni tőle, mi az, ami akadályozza, hogy gyorsabban dolgozzon? Lehet, mond valami olyant, amit el lehet hárítani (pl nem esik kézre neki valami, stb). Lehet, hogy most ez így lükeségnek tűnik, de

- egyrészt én nem látom a munkafolyamatot

- másrészt ha a jószándékot látja benned, akkor Ő is másképp fog hozzáállni. (amúgy én sem vagyok egy túl pörgős típus :-) )

2016. aug. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Azt, hogy az ilyen a büdös életbe nem fog előrébb lépni a ranglétrán, és valószínűleg ember is alig van, aki szeretné/kedvelné.
2016. aug. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

5: De ez a lényeg, hogy így jószándékkal próbáltam, de arra is azt reagálta, hogy hagyjam békén, nem vagyok a főnöke. Az meg, hogy nem parancsolok, mert 3 évvel fiatalabb vagyok, röhej a köbön. Mert ha 1 évvel idősebb lennék, akkor már nem volna baj?


6: És próbáld elképzelni azt, amikor nem egy, ha nem több ilyen emberrel dolgozol együtt, és esetleg összefognak ellened, valamint egymást másolják a helytelen munkavégzésben.

2016. aug. 15. 21:07
 8/23 anonim ***** válasza:
Államigazgatásban dolgozom, ott is bőven van ilyen kolléga. Attól függ, hogy a főnök kedvence-e, mert akkor ő időben hazamehet, kiveheti a szabadságot, te pedig helyette dolgozhatsz, mégha az ő területe nem is a te szakterületed, de persze ez visszafelé nem áll. Ha te jössz vissza szabadságból, amit ki kell könyörögni, rossz szájízzel, lelkiismeretfurdalással mész el, minden munka megvár téged, amit azonnal meg kell csinálnod, helyetted senki sem dolgozik! Az egyik kiskedvenc jelmondata: Nincs lehetetlen, csak tehetetlen! - és még a főnök be is nyalja. Ja persze a munkáját meg másra testálják át. A finoman megfogalmazott kritika építőjellegű, de ha valaki "mindent jobban tud", akkor nem vevő rá.
2016. szept. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
8: A főnök kedvence egy külön kategória. Ezenbelül is egy speciális típus az, akinek mindent elnéznek, többórás késéstől kezdve a szinte egész napos lazsálásig. És ha az ilyennek próbálod megmagyarázni, hogy valamit nem jól csinál, és ebből vita kerekedik, akkor a főnök, ha odajön, még téged szid le, hogy mit szekálod-terrorizálod szegényt, majd rájön ő magától, még egyszer meg ne hallja. Főleg ha rokona neki.
2016. szept. 16. 09:37
 10/23 anonim ***** válasza:

mindenkinek jár egy esély.

aki új, az nem olyan gyors.

minden ember egy személyiség, van aki nem lesz sose alázatos, de attól még nem rossz ember.


neked az a dolgod, hogy betanítsd, a minősítés meg nem a te dolgod, az a főnöké, és hát hogy milyen eredménnyel végzi a munkát.


a te tempód már egy rutinos ügyes emberé.


nem szabad megsérteni azt, aki kezdi, képzeld magad a helyébe!


ne támassz más követelményeket, mint aminek te is meg tudnál felelni azonos helyzetben.


akkor szólj a főnöknek, ha a te munkádat hátráltatja a másik... akár ha a te mentoráltad. ha neked okoz hátrányt, naná hogy szóljál.


szóval ha csak azért vagy ki, mert téged hátráltat az ő tempója, szólj a főnöknek,hogy jelöljön ki mást tanítani.

de esélyt kell neki adni.

te is lehetsz hasonló helyzetben majd egyszer, és hát az élet olyan, hogy azt kapsz amit adsz. erre gondolj :)

2017. szept. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!