Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az olyan kollégáról, aki nem hagyja magát okítani, és mindig mindent megmagyaráz?

Figyelt kérdés

Tehát még normális, baráti hangon se szólhatsz rá, hogy "Légyszi, próbálj egy picit gyorsabb lenni!", mert ezt is piszkálódásnak veszi, és ráddurrog, hogy te nem vagy a főnöke, nem mondhatsz ilyet, meg nem parancsolsz. Nekem olyan is volt, hogy azt mondta valaki, hogy nem adhatok neki parancsot, mert 3 évvel fiatalabb vagyok. Meg hogy el kell fogadnom, hogy ő így dolgozik, és kész, nem érdekli, hogy az előtte ott dolgozó, hogy csinálta. Ja, és az ilyenek ugye mindig mindent megmagyaráznak, az kizárt, hogy beismerjék a hibájukat, és a figyelmeztetést tudomásul véve változtassanak.

Azt én se szeretem, ha valaki játsza a főnököt, és fölényeskedve utasítgatni próbál. De a normál stílusú, motiváló szándékú okítást mindig díjazom. Aki erre is bepöccen, annak valami aszociális gondjai lehetnek, szerintem.

Jelenleg hálistennek nincs ilyen gondom, de bármikor adódhat újra. A megoldás, hogy szólok a főnöknek? Mert azt meg azért nem akartam, mert féltem, hogy további konfliktust szül.


2016. aug. 15. 07:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Elsönek irom #1


mikor oda szolt hogy :

"

csak azt mondja: ugye azt a papírzsebkendőt is összeszeded majd? "


Akkor azt kelet volna reagálnod hogy " még nem tudom fel veszem e erösen vacilálok : :D

2019. aug. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

#21


Ja, igen, az jó lett volna, de sajnos nem érti a viccet az illető, idős hölgy és mindent mindig azonnal meg kell csinálni - amitől a környezete is kikészül.

Én azóta már nem dolgozom ott :-)

2019. aug. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

21: Nekem olyan volt egy munkahelyemen, ahol már majdnem két éve dolgoztam mosogatóként, hogy az idősebb, piszkálódós kolléganő rámszólt, hogy tartsam tisztán a placcomat, de ezt amúgy szinte minden második héten elmondta. Ekkor már nem bírtam, és beszóltam: "Nem, majd fullon mocskosan hagyom! Ma kezdtem itt?" Erre csak pampogott valami értelmetlent, de le volt döbbenve.

De a kérdésem végülis nem erről szól. Hanem amikor jogos a rászólás, de az illető lázadozni kezd, hogy őt senki ne oktassa ki.

2019. aug. 9. 09:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!