Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Komolyan ennyire birkák az...

Komolyan ennyire birkák az emberek?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, érettségim van meg titkár szakmám. Nincs diplomám, nem, nem is lesz, mert ahhoz hülye vagyok.

Jelentkeztem csomó irodába, titkárságra, iskolákba stb, sehonnan nem kaptam semmi választ, meg csak az ineterjúig se jutottam el. Aztán jeletkeztem árufeltöltőnek, pékségekbe, raktárosnak stb, szintén sehonnan semmi válasz.

Gyári betanított munkára felvettek volna 3 műszakban 80000 Ft-ért, nem vállaltam. A vonat bérlet 80%-át állják, a busznak semennyi %-át nem, így nem maradt volna 70000 Ft-om sem. Az emberek szerint jó nagy hülye vagyok, mert a 80ezer az jó pénz. Ja 3 műszakban fantasztikus...

Aztán jött a Meki, versenyképes fizetést ígértek. Megyek az interjúra, kiderül, hogy az versenyképes fizetés 70000 Ft 3 műszakban, úgy, hogy próbaidő alatt, ami 3 hónap nem fizetik a bejárást, így 48000 Ft-om maradt volna és semmk biztosíték nincs arra, hogy próbaidő után nem küldenek el. Ezt szintén nem vállaltam mindenki felháborodására, hogy de hát meg se próbálod... Ha megpróbálom se lesz több az a pénz. És persze én vagyok a lusta szar, akit az apja fog eltartani örök életében.

Na aztán a helybeli iskolában megüresedett az adminisztrátori állás, hívtak, hogy felvennének közmunkára, de majd csak az első fizetéskor tudják megmondani mennyi lesz a pénz. Elvállaltam, gondoltam megkapom a 67-et, mert az előző lány aki ott volt annyit kapott irodai végzettség nélkül, aztán hónap végén jött a pofára esés, 51ezer Ft. Kérdeztem miért csak ennyi, közölték, hogy nem tudják figyelembe venni a szakmámat se az érettségimet meg nem kell hozzá szaktudás. 2-3 ember helyett dolgozom, sokszor 2 órákat túlórázok, amit ugye nem fizetnek ki és lecsúsztatni se lehet. Az emberek szerint ez jó mert helyben van és a túlóra is elfogadható, mert ráérek, nincsenek gyerekeim.

Komolyan ekkora birkák az emberek? Ezek nekik jó fizetések? Eddig is külföldi terveim voltak, de bizonytalan voltam, de ez most megerősített benne, hogy menjek, csak nem akartam, hogy apukám fizesse a nyelvtanulást is. Már elkezdtem tanulni a nyelvet és legkésőbb évvégén vagy jövő év elején megyek.



2016. aug. 10. 13:49
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként Burger Kingben dolgozom hat órás műszakban, és 65-öt keresek. És hát ja, sajnos nagyon alulfizetnek embereket iszonyatos munkákért. Ha még nincs nyelvvizsgád, szerezz egyet, meg próbálj ügyeskedni, nagy cégekhez, pl bankokhoz, UPC-hez sok embert behívnak interjúzni, mert engem is behívtak, pedig egy érettségim meg nyelvvizsgám volt. Egyébként meg... hát igen, irány külföld. Kitartást! :)
2016. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ilyen a kapitalizmus. Ha olyan helyzetben vagy, hogy ki vagy szolgáltatva, borzalmas munkákat akarnak veled elvégeztetni bagóért, és még benned akarnak bűntudatot gerjeszteni, ha emberhez méltatlannak tartod, ahogy veled bánnak, vagy ha nem ugrálsz örömödben, hogy értelmetlen, lélekölő munkákat kell végezned csak azért, hogy túlélhess a következő munkanapig.
2016. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, abban igazad van, hogy a nettó 80 az még rendes műszakban sem sok, nemhogy háromban, de egy szál érettségivel ne várj semmit. Tanulj más szakmát, így van, nyelvet, és úgy boldogulj.


Nem tudom milyen emberek vesznek körül, de sokan azért mondják, hogy ezek a lehetőségek jók, mert nekik vagy rosszabb, vagy ilyen sincs, sé sikeresen beleverték a generációkba, hogy "örüjjé' hogy munkád van és kuss, vegetálj". Szerintem így élni nem lehet, de pár hónapig, amíg nincs más, nem lesz más, kibírhatók ezek is. Én szintén fiatal vagyok, 21 éves, 19 lévesen kezdtem el dolgozni. Most két helyen tanulok, és részmunkaidőben gürizek, de lesz jobb.

HA teszel érte, neked sem marad így ám.:)

2016. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
86%
Sajnálom ami veled történt. Azt kell hogy mondjam, hogy ez ma Magyarországon az általános gyakorlat. Ha másképp szeretnél élni, tényleg külföldre kell menned. Mások azért vállalják el az ilyen munkákat, mert nincs apukájuk és különben éhen halnának. A legtöbb ember így él.
2016. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 Andizsuzsi ***** válasza:
46%

Kamu


A munkabért már a kinevezéskor meg kell határozni.


Mit dolgozol te egy iskolában 2-3 ember helyett napi 10 órában a nyári szünetben???

2016. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
a munkaügyi központ által is vannak tanfolyamok és szerződést kötnek veled és akkor is a 51ezret megkapod és a bejárást is fizetik 90%ba, érdeklődj utána. ja és most ingyenes a második szakma, nagyon gyorsan tanulj ki valami jó szakmunkát estin, pasi vagy, cnc marós , festő mázoló stb és akkor simán meg tudsz élni ilyen munkákból. menjd ki külföldre, én is voltam kinn, de gyere haza utána, én is nagynehezen 8 év összevissza munkák után a saját városomban találtam munkát amiből jól megélek, senki sem mondta, hogy könnyű lesz hidd el , de kitartást és sok sok munkát igényel egy jó munkahely megtalálása. kitartást!
2016. aug. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Lányként nem fogok cnc-s meg festős szakmákat tanulni, a munkaügy nem is engedi a lányokat olyanra. Volt egy csaj aki jelentkezni akart cnc-snek de elküldték.

Egyáltalán nem kamu. Nyári szünetben nyilván nem kell túlórázni, de előtte voltak fegyelmi tárgyalások, volt amelyik 3 órán át tartott, 3 órán keresztül folyamatosan gépeltem a jegyzőkönyvet és este 7-kor értem haza.

2016. aug. 10. 14:08
 8/35 A kérdező kommentje:
A szerződést meg az első hónap végén kaptam meg.
2016. aug. 10. 14:09
 9/35 A kérdező kommentje:
Annyira utálom, hogy azt mondják állandóan, hogy tanulj szakmát mert egy szál érettségid van. -.- Az irodai szakma miért nem számít szakmának? Ha lenne egy tök felesleges boltos szakmám azzal mire mennék? Ugyanúgy mehetnék mekizni meg a gyárakba...
2016. aug. 10. 14:11
 10/35 anonim ***** válasza:
azt nem írtad, hogy lány vagy. ha meg nem akarsz tovább tanulni sajnos a lehetőségeidet is le fognak rövidülni. vagy még a fővárosba költözés ami még segíthet, de ahhoz tőke kell meg olyan hely ahol legalább annyit adnak, hogy el tud magad önállóan tartani. én is laktam Pesten, de egyedül nem a legjobb, ha van barátnőd, ismerősöd együtt felköltözhetnétek, úgy talán vmivel könnyebb ha van már ismerősöd fenn. és nem bántásként mondtam, hogy tanulj tovább, én tavaly elvégeztem egy pénzügyi ügyintézői tanfolyamot a munkaügyi által és láss csodát simán felvettek a mostani helyemre, mert itt a papírt nézik.. de te tudod, azt csinálsz amit akarsz. én pl. diplomával takarítottam, diák koromban meg gyárban is dolgoztam, nem vagyunk egyformák, én inkább bármit dolgozok legálisan minthogy otthon üljek. kitartást akkor!
2016. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!