Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy boltban dolgozok. Minden...

Linda G. kérdése:

Egy boltban dolgozok. Minden nap túórázni kell de miért? Ki sincs fizetve. Máshol is így van ez? Reggel 5-től fél 3 -ig ott kell maradni nem sok egy kicsit?

Figyelt kérdés
2016. aug. 22. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha nincs kifizetve a tulora, akkor kb hagyd ott az egeszet, es keress masik helyet. Komolyan.
2016. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ott akarom már hagyni csak így is kevesen vagyunk.De mit figlalkozzak másokkal hisz ők se foglalkoznak velem.
2016. aug. 22. 22:31
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Pedig ott kell hagynod.
2016. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Ne foglalkozz vele, elmész amikor letelik az a munkaidő amennyire be vagy jelentve és kifizetik és ennyi. Én is így tettem amikor a főnököm jó fél éve, nekiállt berendelni minket túlórára. Legtöbbször 5:30 kor kezdtünk és ugye a 20 perces kaja időt le kell dolgozni így 13:50 ig szól a munkaidőnk de mindig nekünk is 14:30 ig maradni kellett, és ugye zárás nálunk 21:00 kor van az utolsó 1 óra csak takarításból és pakolásból áll ami már lazaság ott az van ha végzünk 21:30 kor el is mehetünk de legkésőbb 22:00 ra végezni kell mert az őr aki zár az elzavar minket. Nálunk a túlórázás azzal kezdődött hogy aki közel lakott max 10 perc gyalog azt visszarendelte este 6 ra de csak pakolnia kellett meg papírozni, és se pótlékkal semmivel nem voltunk kifizetve, kaptunk egy alapbért és jól van. Amikor 12 óráznunk kellett semmit nem kaptunk rá. Sőt májustól már az volt a módi hogy minden szombaton bent kellett lenni, pedig előtte úgy volt hogy egyik csapat szombaton másik csapat vasárnap, következő héten csere volt, mióta újra lehetünk vasárnap. Most minden szombaton berendelnek mindenkit, a csapat fele vasárnap nyomja, és aki vasárnap van az hétfőn délutános, aztán kedden reggeles, és így tovább. Mi is sokat dolgoztunk én pont júliusba amikor már 5 napon keresztül 12 óráztam, nem is voltam megfizetve, és közölte velem a főnököm hogy szombaton és vasárnap menjek be de csak 4-4 órákat és csak szombatra írjak be 8 órát vasárnapra meg semmit hogy az legyen a pihenő, de azért dolgozzak. Akkor mondtam azt hogy NEM. Persze jött azzal hogy akkor semmi gond számoljak le, persze nem tettem, visszadobtam a papírt amire a felmondást kellett írjam, szombat, vasárnap nem mentem be, hétfőn meg a saját műszakomba délután szépen bementem. Közöltem vele hogy én dolgozok neki de fizesse meg, és nincs több túlóra mert mindig minket szívat és ha annyira fenyegetőzik akkor elmegyek onnan, de én lejáratom úgy hogy mást ne fog találni a helyemre. Persze azóta is csendben van, amikor meg hó elején közöltem vele hogy augusztus 31-én befejeztem és szeptemberbe le akarok számolni mert szeptember 5-től másik helyem lesz, akkor már elkezdett könyörögni hogy ne csináljam ezt vele, meg mi lesz vele nélkülem. Persze egyből már jött azzal hogy megemeli a fizetésünket mert mások is mondták hogy elmennek, de senkit nem hatott meg igazán mert 5000 Ft-os béremelés amit hozzácsap a havi keresetünkhöz mit kezdünk vele. Ahova meg megyek ott igaz 6+2 van de mégis majdnem 50 ezerrel keresek majd többet, és mondták hogy igaz az első hónapba ne számítsak nagy pénzre mert csak délelőttös lehetek és betanulási idő alatt nem mehetek se kasszába, csak pakolni fogok meg tanulni az még elmegy de utána fokozatosan emelni fogják a béremet. Ezért voltam úgy hogy otthagyom a helyem, pedig szerettem ott dolgozni, egyrészt itt lakok 5 percre ebédelni hazajártam szinte mert alapból az étkezőnk egy kis vacak helyiség ahol kettesével váltjuk egymást ezért is döntöttem el hogy felmondok és bár igaz 20 percet kell motoroznom vagy bicajozzak, de még mindig jobban járok
2016. aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz másokkal. Ha találsz jobbat, lépj le. Fordított esetben minden szívbaj nélkül kirúgnának, nyugi.
2016. aug. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát gondold át van-e okosságra lehetőség, meg mennyire vagy szívbajos ha van kamera felejtős, és amiről már ketten tudnak az többé nem titok.

Ezekszerint mérlegelj, hogy megéri -e neked ott dolgozni.

2016. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!