Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Maradjak a biztos munkahelyen,...

Maradjak a biztos munkahelyen, vagy keressek a szakmámba vágót?

Figyelt kérdés

Rokon segítségével kerültem a jelenlegi helyemre, asszisztensi állás minimálbérért, tulajdonképpen a munka nem rossz, csak ha már diplomáztam szeretnék valami "többet" tenni, nem csak aktákat rendezni.

Viszont helyben esélytelen szakmai állást találni, ingázással pedig rengeteg idő és pénz elmenne, szóval jövedelem tekintetében nagyjából ugyanott lennék ahol most.

Plusz a mai világban ott van az a félelem is, hogy ha fel is vennének valahová, van rá esély hogy nem sokkal később kiraknak, akkor pedig munkanélküli maradok, korábban is 2 évig nem volt munkám.

A mostani munkahelyemről biztos nem fognak kirakni, megszűnni sem fognak mivel állami cég, tehát nyugdíjas állás, de még csak 30 vagyok.

Biztos sokan az új munkahely keresését ajánlják, új tapasztalatokat, stb., viszont a környezetemben sokan azt szajkózzák, hogy egy nem túl keresett diplomával örüljek, hogy egyáltalán van munkám ami ráadásul irodai ücsörgés, nem pedig szalagmunka vagy krumplipucolás.



2013. dec. 11. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
amíg nincs 100%os másik, addig kár feladni a jelenlegit. Nézelődni, meg informálódni ettől függetlenül lehet.
2013. dec. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem terveztem feladni, csak ha már biztosan felvennének máshová.

Szoktam nézelődni állásügyben, emiatt is tudom, hogy helyben nincs semmi.


Inkább attól félek, hogy felvesznek valahová, dolgozom ott egy ideig majd vagy leépítenek, vagy csődbe mennek, vagy csak úgy kitesznek, én meg munka nélkül maradok. Az egyetemi gyakorlatom is egy olyan cégnél töltöttem ami azóta tönkrement.

Persze, nyilván semmi sem biztos a mai világban, kockáztatni kell, ha akarok valamit - ép ezzel szállnak szembe az ismerőseim, hogy ott a biztos jó kis állásom, minek ugrálok, más örülne a helyemben, hisz vannak akik diplomával mekiben sütnek krumplit.

2013. dec. 11. 18:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem nevezném "biztos jó kis állásnak" azt, ahol csak minimálbért kapsz. Az oké, hogy vígan elég zsebpénznek, amíg a szüleiddel élsz, de továbblépni hogyan fogsz belőle? Szóval számomra nem lenne kétséges, hogy rendes állást kell keresnem.
2013. dec. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne, ne maradj! Most vagy fiatal, most van esélyed megalapozni a jövőd, feljebb lépni, tapasztalatot szerezni, azt csinálni, amit szeretsz. Ez később már nehezebb lesz. Arról nem is beszélve, hogy Magyarországon a minimálbér egy nagy semmi, megalázó ennyiért dolgozni, amikor tudod, hogy sokkal több van benned.


Azt pedig nem tudhatod, hogy egy nagy cég meg fog-e szűnni vagy sem. A malév megszűnése is rengeteg embert meglepett, mégis sokan utcára kerültek.


Nem tudom, mi a szakmád és hol élsz, de a külföldben gondolkodtál már? Én Angliában élek és itt nagyon könnyű munkát találni, nem sűrűn rúgják ki az embereket, ráadásul a fizetés (még a minimálbér is) elég arra, hogy normálisan élj és gondolhass a jövődre.

2013. dec. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem leértékelésképpen, de ne legyél ennyire kishitű 30 évesen! Ebben a korban jókora álmokkal és tele lelkesedéssel kellene élned az életet, nem abban gondolkodni, hogy mi lesz, ha kirúgnak. Ha két évig munkanélküli tudtál lenni, és volt, aki "eltartson" ebben az időszakban, akkor nem fogsz éhen halni, ha esetleg ismét pár hónapig nem dolgozol (ha esetleg azon a későbbi, jobb helyen elküldenének). Ráadásul akkor már több tapasztalatod lesz, új embereket ismersz meg stb. stb., lehet, könnyebben találsz akkor még annál is jobbat.


Ha annyit keresel hosszú távon, mint most az nem lesz elég. Egyre többet kell keresned, hiszen növekednek az árak. Tehát egy "stabil" munkahely egyáltalán nem stabil.

2013. dec. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!