Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Életem végéig ezen a munkahely...

Életem végéig ezen a munkahelyen kell maradjak?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, mérnökként dolgozom egy cégnél.


Ez egy kis cég, gyártó vállalat, sajnos igazából csak egy szórakoztató központ az idős tulajdonos-igazgató számára.


Régen ez több száz fős vállalat volt, mostmár alig 50 a létszám.


Ebből kifolyólag minden feladatkörre 1-1 ember van, vagy még annyi sem.


Pl. én csinálom a tervezést és a minőségbiztosítást meg én bütykölöm az informatikát is, de öntöztem már meg virágokat, vittem le szemetet, mivel takaritót is kb havonta 1x hiv az öreg. SPÓROLÁS. A bérem az átlagot sem éri el.


2,5 éve vagyok itt, ahhoz képest ez jónak mondható, hogy mindenki leghatározottabb véleménye volt, hogy SOSEM fogok kelleni sehova.


Ha felmondanék, akkor mégis mi lenne? Jönne egy ember ezért a csicska bérért és csinálná ezt az összetett munkát?


30 napos felmondási időmben tanitsam be? :D :D :D


Biztos lenne erre alkalmas ember, csak azt ez a cég nem fogja megfizetni :D


De akkor mégis mi van ilyenkor? Mert nyilván nekem az lenne a legjobb, ha el tudnék menni ettől a cégtől, de akkor mi lenne? Nem tán tönkremennének?


Igazából a terméknek van egy technologiája, amit magyarországon SENKI, europában is csak 4-5 másik cég csinál, de a termék maga hihetetlenül nagy jelentőségű.


És egy munkás volt, aki tudta csinálni az ezzel összefüggő munkát, de kapott érte valami 120 ezret havonta, és hiába kért emelést, nem kapott, fel is mondott.


Azóta meg ilyen alkalomszerüen jár be dolgozni, mostani órabére alapján 150ezer lenne a fizetése :D


Az öreg meg nyilván jól jár, mert tudja, hogy a rászoruló embereket igy olcsón tudja dolgoztatni.


Nekem mondjuk lenne pofám azt mondani, hogy felmondok öreg, aztán ha találsz valakit, akkor jövök neki segiteni, 20 ezres órabéren.


2016. aug. 27. 22:55
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Ja egyébként a csajozásban is ugyanezek a körülményeim....


akármennyire szeretném, hogy 6ésfél/10 nőknek kelljek, nekem még a 5/10 azaz átlagos nőkért is nagyon nagyon nagyon sokat kell probálkoznom.


fizetésben is csak egy KICSIT akarok jobban keresni..


ennél a munkahelynél a fizetésemelés nem opció sajnos.


aki fizetésemelést kér, az felkerül a "HALÁL-LISTÁRA"


EZT mondta a fönök, megfenyegette az embereket ,hogy a fizetésért kuncsorgás után számitsanak arra, hogy ki lesznek csinálva.

2016. aug. 28. 10:48
 12/27 anonim ***** válasza:

Ebből az látszana, hogy pénzéhes a tulaj. A céget azért tarthatja, mert lehet pályázni támogatásokra, amiből nem fizetésemelést ad, hanem gyarapítja a milliárdos vagyonát. Ez 2020-ig mehet ez így, utána nem lesznek uniós pénzek és biztosan bezárja a céget. Ezt abból gondolom mert biztosan nem azért nem zárja be még a céget, mert a munkavállalók érdekeit nézi. A lényeg, hogy éppenhogy fennmaradjon a cég és ez látszik a lazaságból.

Most lenne ideális az idő a lelépéshez, mert 3-4 éven belül mindenképpen bezárja a céget, ha igazam van. Te is hibás vagy, mert neked a kényelem fontosabb. El kell fogadnod, hogy máshol katonás rend van (voltál katona?) és akkor más munkahelyen is megállod a helyedet. Írtad, hogy Európában 4-5 másik cég alkalmazza ugyanezt a technológiát, akkor miért nem keresed meg azokat a cégeket, ha még jó nyelvtudásod is van? Külföldön majd a teljesítményedet és a tudásodat nézik majd és nem a személyiségedet.

De ha a kényelem a legfontosabb neked, akkor maradhatsz, 3-4 év múlva ha bezár a cég, akkor meg majd csak lesz valahogy.

2016. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Még pár gondolat. Lehet, hogy más másképpen látja, de 2020 után Magyarországon nagy gazdasági hanyatlás jön majd. Most is nagyon sok vállalkozást az EU-s támogatási rendszer lélegeztetőgépe tartja életben, ezek majd küzdenek egy darabig a túlélésért és bezárnak. Az állam nem fogja tudni átvenni az EU támogatások szerepét, a mostani CSOK rendszer támogatásainak és az egyéb, a következő választások megnyerésére irányuló intézkedésnek (mint a tervezett járulékcsökkentés) is meglesz a böjtje 2020 után, közben meg más irányokba két kézzel szórják a pénzeket (épül, szépül az ország, csak nem úgy ahogy kéne és nagyon nagy hitelből). Akkor járnál jól, ha lelépnél.
2016. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Most magadat vagy minket akarsz meggyozni amugy?

Mert en ugy latom, te tul kenyelmesen elvagy ahhoz hogy valojaban valts.

2016. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

én ugy tudtam, hogy a jobban fizető munkahelyeken kevesebbet kell dolgozni :(


vagy nem?


vagy a jobb munkakörülmény nem ezt jelenti?


mert igazából az én munkatevékenységem egyáltalán nem nevezhető gagyinak.


Csak a körülmények és a fizetés az.


egyébként egy fillér támogatás nincs erre a cégre, még hitelt se vett fel sosem.

2016. aug. 28. 19:11
 16/27 anonim ***** válasza:

Én is azt látom, hogy te igazából kényelmesen elvagy itt..

Nem is baj, mert nincs olyan, hogy álom munkahely. Itt tetszik, hogy rugalmasak stb amit felsoroltál, másik helyen meg lehet, hogy többet kapnál, de valószínűleg többet is kéne dolgoznod, igen. Kivéve ha szerencséd van.


Budapesten meg van munka, viszonyítsd már össze egy alföldi, vagy borsodi, stb álláskereső portállal.. Ne viccelj már.


Harmadrészt:"mindenhol magas szintű angol tudást várnak el. Mint mondtam Budapesten van lakásom, nem vagyok hajlandó költözni.


Én meg tapasztalatból tudom, hogy a többség végtelenül gagyi angolt beszél. Őket mégis ki vette fel? :O


Az én angolom speciel átlag feletti, de nem tökéletes, az meg állásinterjún rögtön bukó"


Ez is butaság. Tapasztalat. A jó angolt mindenhol elvárják, igen, sok helyen vannak, akik mégsem beszélnek olyan jó angolt, találkoztam már vezetőkkel is interjún (!), ahol elvárás volt a tökéletes, folyékony angol, (nekem sincs meg persze :D), na de nekik sem volt mindnek. Kb egy szinten voltunk. Én úgy látom, mindenki kamuzik az angoljáról, a vezetők is, és a állásra jelentkezők is. Most is beadta nekem a kolléga az új helyen, hogy "majdnem anyanyelvi szinten" beszél angolul, közben meg translate-al kereste ki a szavakat, amit nem tudott, na persze... :)


Ja, és egyébként mást jelent a "jó angol" nálad, mint mérnök, vagy informatikus, szoftveres stb terület, és mást nálam, kommunikáció/marketing területen.

Szerencsém volt infós/műszaki területű céghez is menni interjúra, és ott a jó angol, az konkrétan a folyékony nyelvtudást jelenti, de(!)lehetnek benne apróbb nyelvtani hibák. 2 cégnél is voltam, mindkettő aranyos akcentussal beszélt (külföldi volt mind2 interjúztató az adott szakágban pedig). És nyelvtani hibáik is voltak. Az egyik rosszabbul beszélt mint én. Ja, az egyiknél még csak a hirdetést sem tudtál megírni helyesen, ahová "Perfect English" azért elvárás volt. :)

Nálam viszont pl ilyenek nagyobb gázak lennének, kommunikációt terülten valóban nem szabad már nyelvtani hibákat ejteni. Ezért találkozol ilyenekkel te is ezen a területen, úgyhogy nyugodtan nyomasd csak magad, mert én tapasztalatból is látom, hogy mindenhol túloznak, ilyen területre meg ha átlag feletti az angolod, az bőven elég.

2016. aug. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Imádkozzál, hogy az Öreg 120 évig éljen.

Még pár év, és teljesen antiszociálissá válsz ezen a helyen. Ha az Öreg megmurgel és mindenkit kirugnak mert felszámolják a vállalatot, akkor ott állsz majd az elkényelmesedett, tohonya munkastílusoddal, a lassúságoddal. Csapatmunkához nem hozzászokva. Elfelejtett angol tudással.

Na majd akkor lesz művészet állást találni.

Inkább most lépj le!

Ez a mostani út, amin jársz, ennél a cégnél - a semmibe vezet.

Ezt érzed te is!

2016. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

elkényelmesedett munkastilus?


az öreg csicskáztatásai miatt a kiszabott munkámat az idő 20%-ban kell elvégezzem, mert a többiben az öreg csinálja a feszkót.

2016. aug. 31. 14:54
 19/27 A kérdező kommentje:

volt 3 hetem lepapirozni az éves bevétel 25%-át hozó tendert


ebben a 3 hétben másfél hétig a beszakadt csarnoktetőt rajzoltatta

2016. aug. 31. 14:55
 20/27 anonim ***** válasza:

DE te most nem is azért tetted fel a kérést ("Életem végéig ezen a munkahelyen kell maradjak?") mert váltani akarnál és tényleg ezért, hanem csak hogy kipanaszkodd itt magad.

Közben meg jól elvagy. Csak a kérdést akkor rosszul tetted fel, ezért írta mindenki, amit.

2016. szept. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!