Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy "vigyázzak" a szabimra,...

Hogy "vigyázzak" a szabimra, ha munkáltatói utasításra veszem ki, és emiatt fogy el?

Figyelt kérdés

Nem marad szabim karácsonyra, van összesen 21 napom, és sajnos mivel orvos mellett dolgozom, ha ő elmegy, nagy valószínűséggel nekem is mennem kell szabira. Csakhogy nekem jóval kevesebb napom van mint neki, ebből adódóan el fog fogyni, és a karácsonyi időszakra nem marad egy darab sem. Minimum 3 nap kellene még oda.


Most le voltam ba.va szó szerint, hogy nekem miért fogyott el. Mondom azért, mert egyetlen napot sem én akartam kivenni, akkor mentem, amikor a doki, és meg is szivtam, mert egyrészt idén nem volt "normális" hosszabb szabim, csak 1-2-3 napok összevissza, másrészt tudtommal 50%-kal rendelkezhet a munkáltató. Tehát én KÖTELEZŐEN vettem ki, hisz nem tudtak nekem munkát adni azokra a napokra, amikor nem volt orvosom.


Remélem, érthető a logika.

Milyen lehetőségeim vannak? Borzasztó, hogy itt mindenért mi vagyunk a hibásak. Honnan tojjak nekik még plusz napokat?


2016. szept. 3. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha neki több szabija van, és ő nincs bent, akkor neked miért kell bent lenned? Erről beszélgess el vele, hogyan képzeli el a két ünnep közötti időszakot.
2016. szept. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
nem tudom mit szolnál ha még még ünnepnapon pl karácsony újév végig kéne robotolnod. lol
2016. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

látom átjött a lényeg...

épp hogy inkább dolgoztam volna, hogy ne menjenek el potyára a szabijaim!

2016. szept. 3. 12:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha más nem, akkor marad a fizetés nélküli szabadság.

A főnököd meg előbb gondolkozzon, aztán oltogasson.

2016. szept. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én mihamarabb megszabadulnék attól a munkahelytől, ami ilyen szinten tojik a munkavállaló törvényben biztosított jogaira. Pláne ha a főnök hangneme nem üti meg a minimálisan elvárható szintet.

Munkavállaló vagyok, és nem egy darab sz..r.

Ami pedig a "kedves" munkáltatót illeti, az ő kompetenciája lenne megoldani a szabadságolásból eredő problémákat.

2016. szept. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

50%-al rendelkezzen a munkáltató, a többit akkor vedd ki amikor akarod. Ha nincs munkád, adjanak, vagy bemész semmitcsinálni. Ha észreveszik magukat (észre fogják, nincs munkád, mégis bent vagy, fizetnek) vagy a nyakadba sóznak valamit amit te nem szívesen vállalsz el, hátha kilépsz, vagy elbocsátanak. A 3., de nem gyakori opció az, hogy le se szarják mit csinálsz bent amíg a doki szabadságon van.


Ebből rosszul nem jöhetsz ki, hacsak nem akarod megtartani a jelenlegi ergya munkahelyed. Olyan nincs hogy a jogszabályokkal szembemenve elosztják a szabadságod 100%át. Ezt a fajta lekezelést a rászorult emberekre szokták tartogatni, mert ők úgyis kussolnak, összeszorított fogakkal robotolnak.

2016. szept. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudsz rá vigyázni. Az 50%-ával rendelkezel te. Ez azt jelenti hogy a munkáltatónak úgy kell kiadnia, hogy az időpont neked megfeleljen, de legfeljebb két részletben. Azaz egy-egy hét szabadságodról "dönthetsz" te magad. A szabadságolásról lehet bejegyzés a kollektív szerződésekben ill. gyakori módszer hogy a munkavállalóval időarányosan vetetik ki a napjait. Tehát az 5-5 napnál maradva 5 év elején 5 év végén. Nálunk most októberig tartanak a nyári szabadságok hogy mindenkinek ki legyen adva minden napja. Nekem spec 4 napom maradt év végéig.

Azt senki nem teheti meg hogy novemberben benyögi hogy viszlát jövőre. :D A legtisztább ha megkérdezed hogy is van ez náluk biztos mondanak rá valamit. (elvégre nem hinném hogy az eseted egyedi lenne). Karácsonyra meg max marad a fizetés nélküli szabi, vagy ha lesz még két-három napos szabin a doki ott vegyél ki egy-egy napot. A munkáltatók (legalábbis ahol eddig én voltam) korrektek ilyen kérdésekben, ha normálisan tud kérdezni/kérni az ember.

2016. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem ertem honnan szedtetek az 50%-ot. Munka torvenykonyve csak 7 napot ir. Ez megint a nep szandekos bolonditasa? Jo tudni, hogy a szabadsagot a munkaltato adja ki ( nem a munkavallalo veszi ki) ergo nincs feleloseged az ugyben. A fonok beszelje meg sajat magaval, hogy mit akar, es sajat magat csaszegesse, ha nem annak megfeleloen szevezi amit neki kotelessege.

Hozza tartozik, hogy 1×14 nap osszefuggo szabadsag is jar egyebb megalapodas hianyaban.

Ezeket elorre kellet volna tisztazni, nem amikor mar elfogyott a szabadsag. Igy valoszinuleg a fizetes nelkuli marad, ami a szerzodesedtol fugg, hohy bele kenyszerithetnek e.

2016. szept. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen mindenképp váltani szeretnék, jelenleg egy visszajelzésre várok.
2016. szept. 4. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!