Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Adhat a főnök fegyelmit ha...

Adhat a főnök fegyelmit ha bizonyítom hogy amiért adja az nem úgy volt? És erre az a válasz hogy amit ő mond az úgy van és kuss vagy kapok még egyet?

Figyelt kérdés

Fel vagyok háborodva. Fegyelmit kaptam mert állítólag késtem. Az a „gond” hogy a cég olyan telephelyen üzemel ahol több más cég is van, és egy ponton lehet belépni a telere ahol a cégtől független portaszolgálat van elektronikus beléptetőrendszerrel. Belépéskor mindenki lehúzza a kártyáját a rendszer meg jegyzi.

Fegyelmi mert késtem. Nem késtem! Odamentem a portaszolgálathoz és kikértem a kártyámra szóló belépési naplót. Ott van óra perc mikor jöttem. Nem késtem.

beadtam a panaszom írásban a főnöknek mellékelve a naplót.

A válasz ez volt: ha ő azt mondja késtem akkor késtem nem érdekli őt semmi papír és kussoljak mert kapok mindjárt még egy fegyelmit.

nem értem: mi az hogy ha ő azt mondja hogy úgy van akkor úgy van ? Ha ő azt mondja az alma nem kerek hanem szögletes akkor az úgy van? Miért ki ő? Az atyaúristen?

Mi az hogy ott a bizonyíték hogy valótlant állít és nem bocsánatkérés az eredmény hanem még fenyeget is?


2016. szept. 6. 20:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az ilyen helyzetben mit kéne tenni, mert nincs hozzá tapasztalatom. De én csak annyit akarok mondani, hogy semmiképpen se hagyd magad.
2016. szept. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

Legfeljebb jogi lépéseket tehetsz ellene, de annak se biztos, hogy lesz valami következménye, ráadásul a főnök még jobban megutál majd.


Ha gyakran csinál ilyet, akkor mondj fel és keress más munkahelyet! Tudom, hogy ő a sz@rházi, nem te, de sajnos nem nagyon tudsz tenni semmit ellene.

2016. szept. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

És valóban nem késtél? A kártya lehúzása után bementél a cégedhez? Vagy a közös kapun való belépés után nem mentél még be? Vagy miért mondja, hogy késtél?

Ha valóban nem késtél és ezt bizonyítani is lehet, akkor nyilván ne hagyd annyiban.

2016. szept. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ő a legfelsőbb főnök? Mennyire számít jónak a helyed, találsz ilyet, ha el kell menni? Mert ha éleződik a dolog, a pasas teljesen rád fog szállni. Hacsak föntről nem ijesztenek rá.
2016. szept. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, hogy a pasi eleve azért támad, mert egy ismerősének kellene a hely. Próbál elüldözni. Sajnos akadnak ilyen hidegen számító patkányok.
2016. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam. Kamu fegyelmi de ki bizonyítja azt már utólag? És ha már fegyelmi van az ok lehet egy kirúgásra-és már meg is van a haver helye.
2016. szept. 7. 08:12
 7/15 anonim ***** válasza:

1) az, hogy mikor léptél be a portán és mikor álltál munkába két különböző dolog,

2) a fegyelmit bíróságon meg tudod támadni,

3) a tévhittel ellentéttel, amiért egyszer már fegyelmit kaptál, azért utólag nem rúghatnak ki (logikus, mi értelme lenne akkor a fegyelminek). Ha teszem azt, 1 hónap múlva azt mondják, hogy távozz, és ebben a fegyelmire hivatkoznak akkor jogellenesen rúgnának ki,

4) ha így történne, akkor még véletlenül se írj alá semmit, adják csak oda a felmondást, s lehet menni egy munkajoggal foglalkozó ügyvédi irodához.

2016. szept. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7-es: "A tévhittel ellentétben..."


Igen, viszont ha más ürüggyel újra beleköt és kirúgja, akkor a felsőbb főnökség felé a mostani fegyelmivel fogja bizonyítani, hogy "ezzel az emberrel már korábban is sok baj volt".

2016. szept. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"1) az, hogy mikor léptél be a portán és mikor álltál munkába két különböző dolog, "


Ne ragozzuk a semmit. Időben jöttem és időben álltam munkába. Ennyi. Erre a legjobb bizonyítéka főnök pofája amikor meglátta hogy a belépési napló a kezeben óra-perccel. El se kezdett vele vitatkozni meg se nézte csak egyből ordított támadott, hogy tűnjek onnan vagy még egy fegyelmi.

Na ez mindent elmond.

2016. szept. 8. 08:19
 10/15 anonim ***** válasza:

Fonok es beosztott kozt az a kulonbseg, hogy a fonok azt tesz amit akar, beosztott emg azt amit a fonok mond.

Persze a fonoknek is van fonoke...

2016. szept. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!