Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyeken miért nézik a...

Munkahelyeken miért nézik a 20-25 éves fiatal munkavállalókat szinte tapasztalatlan kisgyereknek?

Figyelt kérdés

Az állásinterjúk során is, ahol 35 év felettiekkel kellett beszélnem azt tapasztaltam, hogy a kinézetem, illetve az életkorom miatt (23 éves vagyok) szinte gyerekként kezeltek, aki nem tud semmit. Ma volt az első napom a munkahelyen, a HR-es aki fogadott a recepciósnak azzal kezdte: Látom megjöttek a két kisleányzó. Ketten voltunk új belépők, a másik lány is kb. annyi idős lehetett, mint én, őt másik területre vették fel.

Ezt követően tűzvédelmi oktatást tartott egy 60+-os nő, aki azzal kezdte: "hú de fiatalok"- ez még érthető is lett volna, hisz hozzá képest azok vagyunk, de közben olyan megjegyzéseket tett, hogy "Önök még biztos nem dolgoztak sehol, nagyon fiatalnak tűnnek", illetve pl. "Önök olyan fiatalok, biztos nem tudják mi a poroltón a biztosítószeg és nem tudják mire való".

Az állásinterjúk során is azt tapasztaltam, hogy a koromból adódóan sokszor azt hitték fogalmam sincs alapvető szakmai dolgokról. Volt, ahol azon is meglepődtek, hogy 23 évesen, ilyen fiatalon miért akarok dolgozni. Igaz, hogy főállásban még nem dolgoztam, de szakmai diákmunkáim voltak és szerintem egy dolgozó embernél elvárható, hogy ne gyerekként kezeljék és ne tegyenek rá ilyesmi megjegyzéseket.

Engem eléggé bánt, hogy gyerekként kezelnek, legszívesebben legalább kinézetre idősödnék egy 10 évet. Szerintetek én reagálom túl?


2016. szept. 26. 16:06
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ennek az utolsó hozzászólásnak nagyon örülök, már kezdtem úgy érezni, hogy velem van a baj és csak én gondolom így.

Szerintem a kinézeten is sok múlik, például én öltözhetek bárhogy, "baba arcom van", nem tudok idősebbnek tűnni. A párom 26 éves, de 35 évesnek néz ki, ezért őt komolyan veszik, neki sosem mondtak még ilyet. Nemrég kapott egy magánmunkát, a munkával kapcsolatos telefonbeszélgetését is hallottam, teljesen korrektül, felnőtt emberként kezelték, érződött a beszélgetésből, hogy a megbízó tudja, hogy azért alkalmazta, mert alkalmasnak találja őt erre a munkára, ezért megtiszteli. Nem tudom, hogy idősebbnek gondolta-e vagy ott normális szokások vannak, de mindenképp azt gondolom normálisnak, ha nem lenézik a fiatalt. Lehet, hogy nincs 40 év tapasztalata, de attól még nem véletlenül vették fel az adott pozícióra.

2016. szept. 29. 20:34
 12/16 anonim ***** válasza:

nem a kinézeted hanem a viselkedésed alapján nézett gyermeknek amin a helyedben nem csodálkoznék hisz felkapod a vizet azon hogy kislány vagy és lekislányoznak


ha csókolomal köszönt volna akkor meg az lenne a bajod hogy öregnek néz

ha szerinted elvárható dolgozó embernek ne gyermeknek nézzenek akkor viselkedj is úgy


mint írtad is semmilyen munkatapasztalatod nincs ( az hogy végeztél 1 kis diákmunkát nem szakmai tapasztalat, nálunk is "söprögetnek" csak mert komolyabb munkát nem lehet rájuk bízni)

ne várd el hogy egy 10+éve dolgozó ember akinek 10+ év szakmai tapasztalata van egyenrangú fél ként kezeljen főleg ha behisztizel azon hogy lekislányoznak

2016. okt. 1. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
25 vagyok és volt már, hogy túlképzettség miatt elutasítottak szellemi foglalkozásnál...most érted :)
2016. okt. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

13. Lehet hogy igazad van, nem tudtam hogy a hozzád hasonló 10+-os tapasztalatúak már abból le tudják szűrni valaki viselkedését, hogy a folyosón ül és várakozik , mert hogy még a recepción se ellett köszönnöm, mert nem volt ott senki. Majd jött 40 körüli hres, hogy ő 2 kislányt vár, lehet hogy tényleg lebecsülöm azt a tapasztalatot... :D

Sepregetés? Sose sepregettem, de ha nálatok az irodai diákmunkásoknak és a gyakornokoknak ilyen munkákat adnak már értem hogy miért nézik le egyes helyen a fiatalokat. Tudod, vannak olyan helyek ahol a "sepregetésen" kívül mernek rájuk komolyabb munkát is bízni. De persze ezt kár neked magyaráznom, te nem ilyen helyen dolgozol. :)

2016. okt. 2. 11:02
 15/16 anonim ***** válasza:

12 es vagyok

"sepregetés" tapasztalatot nem igénylő alja munka nem szó szerint kell érteni nem véletlen volt "megkarmozva"

10 ből 1 re lehet értelmesnek mondható munkát bízni mert nem végzik el normálisan


ez nem sértés hanem tény

elviszik-elhozzák az alapanyagot stb semmi másra nem használhatóak és még ezt is napi 1-2 alkalommal elcseszik

aztán pont úgy háborognak mint most te


kérlek meséld el nekem ha A pontból B pontba nem képesek 6 karakteres sorozatszám alapján elvinni valamit hogy bízható rá egy összetett munka?

2016. okt. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom ezt elmesélni neked, rám és a munkámra eddig nem igen volt panasz. Az előző munkahelyemen az elején volt, hogy statisztikák készítésénél egy dologban nem teljesen voltam biztos, ezért megkértem, hogy magyarázzák el inkább újra a menetét, de utána már ment havi szinten.

Az egyetem elején dolgoztam diákmunkán is, ott voltunk többen diákok, aki nem teljesített megfelelően azt kirúgták és kerestek helyette olyat, aki alkalmas megfelelően elvégezni a munkát.

Szerintem ha a te munkahelyeden (és az ehhez hasonlókhoz) szemléletet váltanátok, azaz a munkára alkalmatlan diákot/gyakornokot kirúgnátok és helyette a megfelelőt keresnétek meg, akkor a véleményetek is megváltozna a fiatalokról, hisz általánosítani pont, hogy nem lenne szabad.

Egyik nyáron elkezdtem dolgozni egy cégnél gyakornokként, de pár hét után fel is mondtam, mert halálra untam magam, ott is kb. csak olyan feladatokat bíztak rám, hogy "hozni-vinni kellett" néha dolgokat meg ha pl. papírra kellett írni valamit ott álltak fölöttem és nézték, diktálták mit hova írjak, a többiek meg megszakadtak a munkában, egyáltalán nem hittek bennem, nem hitték el, hogy önállóan is képes vagyok adott munka elvégzésére, plusz komolyabb munkákat is képes lennék elvégezni, a legrosszabb, hogy esélyt sem adtak, hogy bizonyítsak. Sokáig nem értettem ennek az okát, de most, hogy leírtad nálatok mi megy, azaz a rossz munkaerőt is megtartjátok csak alig vagy ha mégis akkor a legegyszerűbb munkákat kapják meg, feltehetően az említett helyen az elődeim is rossz munkaerők voltak, akiket ahelyett, hogy lecseréltek volna inkább megtartottak "dísznek", így nekik hála én is ott unatkozhattam míg bírtam idegekkel.

2016. okt. 2. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!