Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet heti 5 napban 8...

Hogy lehet heti 5 napban 8 órát kibírni a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Korábban dolgoztam diákként egy évig a pénzügyi osztályt támogatva, év közben heti 3 napot 8 órában, nyáron pedig heti 5 napot 8 órában. Mikor volt munka annyira nem is volt rossz, de sokszor ott is azt éreztem a nap vége felé, hogy teljesen feleslegesen ülök ott, mert munkát adni már nem tudnak, néha el is engedtek korábban, mikor már sokat jártam a nyakukra, hogy unatkozom.

Két hete elkezdtem dolgozni gyakornokként egy másik cégnél, szintén a pénzügyön heti 3 napot. Azt hittem gyakornokként már picit érdekesebb lesz, de itt is kb. csak a számlákat kell rendezgetnem, ha azt már megcsináltam akkor pedig az irattárban pakolászni, de ha az is megvan akkor csak ülök a helyemen, hátha valaki megkeres valamilyen extra munkával.

Pénteken egyedül voltam az irodában mert a másik gyakornok ezeken a napokon nincs, 11 órakor elfogyott a munkám, utána többször is átmentem a főkönyvelőhöz, hogy szóljak neki, unatkozom, de sosem volt ott, így csak ültem az irodában egyedül. Eleinte próbáltam netezni, de egy csomó oldal le van tiltva, így hamar meguntam. Gondoltam arra, hogy viszek magammal olvasnivalót.


Nem tudom, hogy a későbbiekben milyen munkahelyeim lesznek, ha vidéken maradok valószínűleg ugyan ilyenek. A másik gyakornok még a Bsc diploma mellett kezdte a munkát, most msc-re jár és mérlegképes könyvelő végzettsége is van, már szólt, hogyha lenne megüresedés a könyvelők között, akkor őt érdekelné, de 2 év alatt nem történt előrelépés.

Hogy lehet kibírni napi 8 órát ilyen unalmas körülmények között? Persze tudom, hogy lehetne rosszabb is, de totál feleslegesnek érzem, hogy ott üljek benn, mikor a kutya nem keres 11 után. Nektek érdekes munkátok van?

Azon is gondolkoztam, hogy pályát váltok, de nem tudom nőként mi lehet az, ami megfelelő lenne és érdekes.


2016. okt. 3. 09:13
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
nekem ilyen a munkám, egész nap netezhetek és szétunom magam! szóval tudom miről írsz én egy ideje kezdek belebetegedni, hogy "itt ragadtam.. mármint jó hely meg minden, de szakmailag nem visz előrébb, az angolomat nem kell használnom-az is hiányzik és ha nem használod elveszíted.. tudom, hogy sokan ölnének a munkámért és hálás is vagyok, hogy itt dolgozhatok, de néha tényleg bedepizek, hogy most már a hátralévő életem ilyen rutin napokból fog állni? mire hazaérek tisztára lefárasztanak a kollégák, elvesztettem az életkedvemet is. és igen, tudom milyen keményen dolgozni, fizikai munkát is pl., voltam takarítónő diplomával.. uhh talán pont ez tart vissza, hogy keressek újabb munkát, csak ez az unalom teljesen kikészít..mintha toporognék az életben..
2016. okt. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Azért nem minden 8 órás irodai munka ugyanolyan.

Én egyedül vagyok az irodámban, nem vagyok összezsúfolva senkivel :) Legközelebbi munkatársam a szomszédos irodában van, össze lehet nyitni a kettőt, de ha akarjuk becsukjuk az ajtót.

Nem kell egész nap a monitort néznem és egy helyben ülni. Jövök, megyek, intézkedek, megbeszélésekre, rendezvényekre járok.

2016. okt. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy te is ilyen helyzetbe kerültél. Én a helyedben mindenképp próbálnék új munkahely után kutatni, hátha sikerül lecserélni, én nem tudom elképzelni, hogy ezt hosszútávon bírnám, alig várom, hogy itt leteljen a 3 hónap és meglegyen a diplomám, beiratkoztam most egy angol nyelvtanfolyamra is, hogy minél nagyobb esélyem legyen jobb munkahelyre a későbbiekben, úgy döntöttem, hogy olvasnivaló helyett majd inkább angol és német nyelvkönyveket viszek unaloműzőnek.
2016. okt. 3. 12:30
 24/37 A kérdező kommentje:
23, irigyellek. Én is ilyen helyen szeretnék dolgozni. Péntekenként én is egyedül vagyok az irodában, mert a másik gyakornok nincs, így egy fokkal elviselhetőbb a dolog, de ugye az unalom így is megvan. épp ezen gondolkoztam, hogy számomra a tökéletes munkahely olyan lenne, hogy saját iroda (még ha picit is, de egyedül lehessek benne) és ne egész nap ott kelljen ülnöm, hanem jöhessek-mehessek ha kell. Megkérdezhetem, hogy mi a munkaköröd?
2016. okt. 3. 12:33
 25/37 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó ötlet, tavaly kezdtem el én is angolt tanulni, míg diákmunkán voltam irodába és sokat haladtam vele, mert kijegyzeteltem a nyelvtani részt (amit még régen annó suliban tanultam). Utána kezdtem el csak angoltanárhoz járni, ahol én nyelvtan egyáltalán nem tanultam többé, mert csak a beszélgetést gyakoroltuk meg szavakat tanultam és cikkeket fordítottam, mert az a legfontosabb az angolba. Esetleg ezt te is tudod csinálni ha unatkozol. Kinyomtatsz napi 1-2-t, kiszótárazod és megpróbálod megtanulni a szavakt. Én mindig innen néztem cikkeket: [link]
2016. okt. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

25: kis cég, ezért mindenki több mindent is csinál, van adminisztratív része is a munkámnak, de pályázatírás is, projektek kitalálása, megvalósítása, rendezvények, konferenciák szervezése.

Hivatalosan a cégvezető asszisztense vagyok.


Neked is lehet ilyen munkád. Csak valahol el kell kezdeni. Eleinte én is csak a napi adminisztrációval foglalkoztam. Én mondjuk akkor kitaláltam, hogy munka mellett még tanulok tovább, úgyhogy nekem jól jött, ha van szabadidő munka közben, mert akkor itt tanultam, és kevesebb maradt otthonra.

2016. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
22.es vagyok, munkát változtatni nem nagyon lehet itt vidéken sajna :-/ elég jól keresek és más melóhelyen meg nem biztos, hogy kapnék ennyit,bejárni egy másik városba plusz 3óra buszozást meg nem akarok. szóval marad az unatkozás :D meg a gyak.kérdések, én is angolozok általában, tudok csetelni is a barátaimmal, vhogy csak eltelik a nap.. más kérdés, hogy az unalom tényleg rohadt fárasztó tud lenni, de tavaly ilyenkor meg 22800at kaptam segélynek.. szóval érted, inkább unatkozok és kapok 150 e nettót, minthogy munkanélküli legyek és otthon kaparjam a falat, h nincs munkám. de sajna nagyon motiválatlan lettem amióta itt dolgozok az is igaz. remélem neked sikerül olyan melót találni amiben jól érzed magad :)
2016. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet az angol nyelvtanuláshoz, megpróbálom majd így tanulni! :) Esetleg a duolingot is elkezdem nyomkodni, úgy hallottam az is segíthet felfrissíteni a dolgokat, na meg ha elkezdem a tanfolyamot (heti 3 nap 4 órában) akkor gondolom ott is lesz házi.


Ezek szerint akkor mindenki ilyen unalmasan kezdi? Ez kicsit megnyugtat. Azt hittem, hogy én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy ilyen munkahelyeket sikerül csak kifognom. Bár ha jobban belegondolok a párom is 3 éve a diploma előtt csinálta a gyakorlatát, igaz ő mérnöki szakra jár, de egy ablak nélküli irodába rakták be, 6 hónapon keresztül ott ült és kb. a nap 5%-ában dolgozott, a többi időben nagyjából rá se hederítettek, így a vége felé már 8 óra helyett 10-re járt be és 4 óra helyett 2-kor távozott, ez se tűnt fel senkinek. Pénteken én is gondolkoztam rajta, hogy hazasurranok 2-kor, lehet, hogy jobban is jártam volna, mert 12 órától senki se nézett rám. A diploma utáni munkahelyén egy egyterű irodában volt ,2 évig itt dolgozott, itt délelőtt nem volt munkája, majd 1 óra környékén rázúdítottak egy csomó munkát, így cserébe azért, hogy délelőtt unatkozott délután túlórázhatott, ha nem tudta 4-ig befejezni a munkát (általában 6-7-ig ott ült). Létszámleépítésnél azokat küldték el első körben, akik rövidebb ideje voltak ott, így neki is jönnie kellett. Később 6 hónapig dolgozott egy másik cégnél, itt 3-an voltak egy irodában, havonta, kéthavonta voltak külföldi 3-5 napos konferenciautak, de mikor itthon volt legtöbbször csak bent ült az irodában és netezett, játszott, nem volt munka, próbálta megbeszélni, hogy hadd dolgozzon home-officban vagy részmunkaidőben, hisz teljesen felesleges ezeken a napokon bejárnia, de a főnök hallani sem akart róla, így 6 hónap után felmondott, mert nem bírta idegekkel ő sem a semmittevést. Nemrég felvették ahhoz a céghez, ahol gimis kora óta dolgozni akart, most úgy tűnik, hogy jól érzi magát ott.

Így ha az őt történetéből indulok is ki, rossz belegondolni, hogy ha csak 3-4 évet is kell, de hogy fogok kibírni a semmittevéssel. Ráadásul nem biztos, hogy lesz olyan szerencsém, hogy ennyi idő alatt találjak egy érdekes munkahelyet.

2016. okt. 3. 13:00
 29/37 A kérdező kommentje:

28. Igen, vidéken tényleg nagyon nehéz a helyzet. Én is egy vidéki kisvárosban lakom, ami van munka az is nagyrészt fizikai, jobb irodai munkakörbe csak kihalásos módszerrel lehet bekerülni, így is nagy szerencsém volt, hogy találtam ezt a helyet. Teljesen megértelek, én is nyáron halálra untam magam pénz nélkül, úgyhogy annál már tényleg jobb a munkahelyen unatkozni, azért legalább fizetnek. :)

Nekem is ez a gondom, hogy a főváros 2-2,5 órára van, nagyon sokan ingáznak innen napi szinten oda, reggelente tele van a vonat, lehet, hogy majd én is megpróbálkozom ott keresni munkát ha meglesz a diploma, hátha sikerül egy jobban fizetőt és érdekesebbet kifognom és odaköltözni, végülis egy ideig talán kibírnám azt a napi 2,5-2,5 órát, csak hát a sok utazás elrabolja a hétköznapokat.

2016. okt. 3. 13:07
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően engem sztem nem a dolgozói társadalomba találtak ki, nem olyan a habitusom több dolog miatt is, de az anyagiak miatt úgy döntöttem, hogy mégis heti 40 órás, napi 8 órás munkát választok (lenne más, amit szívesebben csinálnék - írás-, de abból én valszeg nem tudnék megélni). Néha elég nehéz így kibírni, mert elég változó, hogy mennyi munkánk van. Néha megválaszolok egy nap 5 mailt, meg végigkövetem a futó projekteket, aztán annyi... egy idő után abba is bele lehet fáradni, hogy netezgetsz. Van, amikor meg benn kell maradnom plusz 2 órát túlórapénz nélkül is, mert annyi a meló (mondjuk ilyenkor saját döntés a bentmaradásom)... de. Vmit vmiért. A fizu jó, a vezetőség jó fej, alkalmazkodni viszonylag könnyen tudok, lelkiismeretes vagyok, ők szeretnek velem dolgozni.

(mondjuk nálunk annyival könnyebb, hogy nincsenek oldalak letiltva, és nem is nézik, miket nézegetünk)

2016. okt. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!