Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet heti 5 napban 8...

Hogy lehet heti 5 napban 8 órát kibírni a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Korábban dolgoztam diákként egy évig a pénzügyi osztályt támogatva, év közben heti 3 napot 8 órában, nyáron pedig heti 5 napot 8 órában. Mikor volt munka annyira nem is volt rossz, de sokszor ott is azt éreztem a nap vége felé, hogy teljesen feleslegesen ülök ott, mert munkát adni már nem tudnak, néha el is engedtek korábban, mikor már sokat jártam a nyakukra, hogy unatkozom.

Két hete elkezdtem dolgozni gyakornokként egy másik cégnél, szintén a pénzügyön heti 3 napot. Azt hittem gyakornokként már picit érdekesebb lesz, de itt is kb. csak a számlákat kell rendezgetnem, ha azt már megcsináltam akkor pedig az irattárban pakolászni, de ha az is megvan akkor csak ülök a helyemen, hátha valaki megkeres valamilyen extra munkával.

Pénteken egyedül voltam az irodában mert a másik gyakornok ezeken a napokon nincs, 11 órakor elfogyott a munkám, utána többször is átmentem a főkönyvelőhöz, hogy szóljak neki, unatkozom, de sosem volt ott, így csak ültem az irodában egyedül. Eleinte próbáltam netezni, de egy csomó oldal le van tiltva, így hamar meguntam. Gondoltam arra, hogy viszek magammal olvasnivalót.


Nem tudom, hogy a későbbiekben milyen munkahelyeim lesznek, ha vidéken maradok valószínűleg ugyan ilyenek. A másik gyakornok még a Bsc diploma mellett kezdte a munkát, most msc-re jár és mérlegképes könyvelő végzettsége is van, már szólt, hogyha lenne megüresedés a könyvelők között, akkor őt érdekelné, de 2 év alatt nem történt előrelépés.

Hogy lehet kibírni napi 8 órát ilyen unalmas körülmények között? Persze tudom, hogy lehetne rosszabb is, de totál feleslegesnek érzem, hogy ott üljek benn, mikor a kutya nem keres 11 után. Nektek érdekes munkátok van?

Azon is gondolkoztam, hogy pályát váltok, de nem tudom nőként mi lehet az, ami megfelelő lenne és érdekes.


2016. okt. 3. 09:13
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
amúgy én szeretem, élvezem azt amit csinálok, de mégis folyton nézem az órát.
2016. okt. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
Sehogy. Egyszer, két hónapig dolgoztam így, de felében elkéstem,mert képtelen voltam reggel felkeni, úgy szerdától.
2016. okt. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
Mindenki igy kezdi.Én se tudtam el képzelni.Aztán volt 12/oráztam 3x egymás után.Apró pénzért:D
2016. okt. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

Nyugi, akkor is nehéz kibírni, ha folyamatosan van munka. Eleve beteg dolog, hogy egy irodába bezsúfolnak iksz embert és 8 órában egy képernyőre kell meredni. Nem embernek való.

De ki lehet bírni. Vagy elmész részmunkaidőre és mellette dolgozol valami érdekesebbet.

2016. okt. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Cseréljünk? Én azt mondom, addig jó, amíg van munkád, az én helyzetemben még ennek is örülnél (én már sokszor kényszerültem újra és újra talpra állni, most ott tartok, hogy lemondtam a családalapításról).
2016. okt. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Igen, ez a másik. Nekem sem tetszik, hogy egy kis irodában összezsúfolnak annyi embert, amennyit csak tudnak, a levegő elfogy, persze mindig van legalább egy, aki fázik nyitott ablaknál, így a többi fulladjon meg. Elválasztófalak nincsenek (legalább az asztal lenne megmagasítva) így az embernek nincs saját tere, folyton mindenki nézi mit csinál, ha valami átlagostól eltérőt tesz, például lemegy levegőzni, akkor mindenki rákap és kérdőre vonják hová megy. Emellett engem az is zavar, hogy mindig van legalább egy olyan ember, akit zavar a csend és folyton beszél, pletykál. Például az első munkanapomon a másik gyakornok elkezdett nekem pletykálni, én jobban szeretek egyszerre egy dolgot csinálni (főleg munka közben, hogy nehogy elrontsam), így csak a pletykájára figyeltem hátha abbahagyja, majd mikor észrevette, hogy addig nem dolgozom, akkor beszólt, hogy : látom neked nem megy a munka így, inkább nem zavarlak csak hozzászoktam már, hogy a másik lánnyal aki előtted volt átbeszéltük a napokat, sosem volt egy pillanatra sem csend. Engem egyébként az is lefáraszt, ha pletykálnom kell vagy totál feleslegesen beszélni csak hogy ne legyen csend, semmi értelmét nem látom.

Emiatt is gondolkodtam azon, hogy pályát tévesztettem és valami mással kellene foglalkozni, persze a részmunkaidő is jó lehet csak sajnos még nem találtam meg azt, ami igazán érdekelne a részmunkaidő mellett.

Arra is gondoltam, hogy egyéni vállalkozónak kellene mennem, egy másik ismerősöm, aki két éve végzett hasonlóan érzett az irodai munkával kapcsolatban, mint én , volt tőkéje és indított egy vállalkozást, a munkaidejét maga osztja be és elég jól is megy neki. Csak sajnos nekem a tőkém még nincs meg, de ez lenne az egyik alternatíva.

2016. okt. 3. 10:34
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is dolgoztam diákmunkát ilyen munkahelyen, 3 évben is és szívesen visszajárok még mindig, mert ez tényleg álommeló. Kiadják a munkát, amit szeretek egyben megcsinálni, hogy haladjunk, de másikat nem akarnak adni, mert nekik megterhelő szokott lenni, de én jobban rértek a számítógépekhez így sokkal gyorsabban és egyszerűbben kész vagyok vele, és a nap többi részébe nem csinálok semmit. Igaz én általában akkor szoktam ott lenni, mikor az rodában lévő 4 emberből 1 szabin van, így a helyére ülhetek és gépezhetek. A letiltásokat egyszerűen meg tudod szünetni. beírod google-be hogy proxy, rámész az első találatra ahol csak be kell írni az oldal nevét, amit meg akarsz nézni.

Én így szoktam facebookozni, honfoglalózni, olvasgatni stb. (természetesen már a kollégák is tudnak róla, szóval ha esetleg a polgármesteri hivatalba sokára intézik el a dolgotokat, akkor ez miatt van).


Egyébként dolgoztam olyan munkahelyen is, hogy 9 órába kellett folyamatosan nehéz dolgokat csomagolni, nem volt csak 1 fél órás szünet, végig állni kellett. Na annál ez az egész napos ücsérgés sokkal jobb.


Egyébként találj vmi hobbit vagy elfoglaltságot és akkor azt tudod napközbe is tanulgatni, mert lesz időd rá és gyorsabban is eltellik az idő. Pl. én tanulom a grafikus szoftverek használatát, szépen utánanézek mindennek, kiírom füzetbe és máris vége a munkaidőnek :D

2016. okt. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

16. Nem, nem szeretnék cserélni köszönöm. Sajnálom a helyzeted, de mint írtam - ismétlem - tisztában vagyok vele, hogy lehet sokkal rosszabb is a helyzet, legyen az akár munkanélküliség, akár gyári szalagmunka, stb.. Magam is elég nehezen találtam gyakorlati helyet (egész nyáron kerestem), mert a fővárosba ahol tanulok ugyan lett volna munka, de nem szerettem volna min. 2-2 órát napi szinten ingázni a munka miatt, odaköltözni nem érte volna meg, mivel az albérletet nem igazán fedezte volna a gyakornoki bér, így itt vidéken próbálkoztam, 4 hónapba telt, mire találtam egy ilyen munkát.

Úgyhogy elhiheted, örülök ennek is, csak nem értem hogy lehet ezt kibírni hosszú távon. Abban reménykedem, hogy - mint ahogy azt mások már írták - talán főállásban jobb lesz.


18. Én is dolgoztam már árufeltöltőként még annak idején középiskolai nyári szünetekben, az a másik véglet. Ott is egész munkaidőben dolgozni, hajolgatni, emelgetni kellett, a legrosszabb az volt, mikor 50 kilósan odaraktak egyedül, hogy emelgessem a több literes becsomagolt alkoholos italokat, közben megállni nem lehetett, mert járt körbe az "ellenőr". Mikor már a holtponton járok ücsörgés közben ez szokott eszembe jutni és ezzel nyugtatom magam. :D De a legjobb lenne a két véglet közötti optimális munkahely megtalálása, persze az ücsörgés egyértelműen jobb. Erről a proxy dologról még nem hallottam, de kipróbálom majd köszönöm, de ha ezt feloldom az infosok ezt nem látják? Nehogy aztán emiatt kirúgjanak...

2016. okt. 3. 10:47
 19/37 anonim ***** válasza:
Nem látják, ez gyakorlatilag csak egy oldal, ami egy másik ip címet generál, így nem látja azt, amivel eredetileg lépsz fel. Nem lehet kideríteni, mert nem állítasz át semmit a gépen, csak egy honlapot nyitsz meg. Beírod amit meg akarsz nézni, hogy www.facebook.com vagy akármi, rámész agomba és arról a honlapról megnyitja neked. Több ilyen oldal van, kísérletezni kell, mert nekem nem mindegyik nyitja meg rendesen pl. a fb-ot, valahol ilyen mobilos butított verziót adott be, vmelyik meg tök jó volt
2016. okt. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, megnézem majd legközelebb, legalább a játékok, pl. honfoglaló vagy egyéb netes játékok jó lenne ha bejönnének azokkal gyorsan telik az idő. Szerencsére ma nem ott unatkozom csak szerda, csütörtök, pénteken. :D
2016. okt. 3. 11:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!