Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet heti 5 napban 8...

Hogy lehet heti 5 napban 8 órát kibírni a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Korábban dolgoztam diákként egy évig a pénzügyi osztályt támogatva, év közben heti 3 napot 8 órában, nyáron pedig heti 5 napot 8 órában. Mikor volt munka annyira nem is volt rossz, de sokszor ott is azt éreztem a nap vége felé, hogy teljesen feleslegesen ülök ott, mert munkát adni már nem tudnak, néha el is engedtek korábban, mikor már sokat jártam a nyakukra, hogy unatkozom.

Két hete elkezdtem dolgozni gyakornokként egy másik cégnél, szintén a pénzügyön heti 3 napot. Azt hittem gyakornokként már picit érdekesebb lesz, de itt is kb. csak a számlákat kell rendezgetnem, ha azt már megcsináltam akkor pedig az irattárban pakolászni, de ha az is megvan akkor csak ülök a helyemen, hátha valaki megkeres valamilyen extra munkával.

Pénteken egyedül voltam az irodában mert a másik gyakornok ezeken a napokon nincs, 11 órakor elfogyott a munkám, utána többször is átmentem a főkönyvelőhöz, hogy szóljak neki, unatkozom, de sosem volt ott, így csak ültem az irodában egyedül. Eleinte próbáltam netezni, de egy csomó oldal le van tiltva, így hamar meguntam. Gondoltam arra, hogy viszek magammal olvasnivalót.


Nem tudom, hogy a későbbiekben milyen munkahelyeim lesznek, ha vidéken maradok valószínűleg ugyan ilyenek. A másik gyakornok még a Bsc diploma mellett kezdte a munkát, most msc-re jár és mérlegképes könyvelő végzettsége is van, már szólt, hogyha lenne megüresedés a könyvelők között, akkor őt érdekelné, de 2 év alatt nem történt előrelépés.

Hogy lehet kibírni napi 8 órát ilyen unalmas körülmények között? Persze tudom, hogy lehetne rosszabb is, de totál feleslegesnek érzem, hogy ott üljek benn, mikor a kutya nem keres 11 után. Nektek érdekes munkátok van?

Azon is gondolkoztam, hogy pályát váltok, de nem tudom nőként mi lehet az, ami megfelelő lenne és érdekes.


2016. okt. 3. 09:13
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Hát én úgy vagyok 8 órába, hogy nincs gép, nem olvashatok, csak ülök egész nap tök értelmetlenül, mert nem csinálhatok semmit amíg nem végzek el egy sulit hozzá, de ahhoz meg 3 hónapot kellett így dolgoznom.

Egyedül voltam, nem volt nagyon ott senki ,így csak én voltam meg a gondolataim... ölni tudtam volna egy netért bármennyire is unom már a netezést, vagy egy könyvért vagy zenéért...

Szóval nekem már az is maga volt a menyország, ha 2 órára le tudtam foglalni magam, de iylen volt 2 hetente 1 szer kb.

Azt hittem nyugtatni fog a viszonylag jó fizu a semmirét, de nem. Kis hiján már teljesen becsavarodtam.

Szerencsére ha már rendesen dolgozhatok itt az egyáltalán nem lesz unalmas, de ez a 3 hónap maga volt a pokol.

Sose gondotlam volna, hogy mekkora áldás lehet egy kis internet vagy valami... Mert a suliba az utolsó évem is iylen pusztulat unalmas volt, untam mindent, hiába volt ott a net, de msot már tudom milyen ha nincs semmi... 10 szer rosszabb.

2016. okt. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

31. vagyok


At kifejlejtettem, hogy leginkább miért bírom ki... voltam már pörgősebb munkában eladóként. Na, azt soha többet. Akkor inkább legyen unalmas. Annyiból jó volt eladónak lenni, hogy megtapasztaltam, miért érdemes továbbtanulni és hogy én hogyan viszonyuljak az eladókhoz. Semmi normális szünet pisilésre se; mivel plázás standnál voltunk, azt hitték, én vagyok az infópult és köszönés, kérés nélkül kérdeztek mindenfélét; a cigányok megpróbáltak pénzt lopni a kasszából; a főnököm egy tipikus proli piás kisvállalkozó volt; sok vásárló kb. csicskaként kezelt és azt hitte, felsőbbrendű; többet dolgoztam, mint amennyiért fizettek nekem és sorolhatnám... és mellette a fizetéssel kitörölhettem a seggemet, kb. ahhoz képest egy kis unatkozás maga a mennyország.

2016. okt. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

"utána többször is átmentem a főkönyvelőhöz, hogy szóljak neki, unatkozom, de sosem volt"


Elképzelem, ahogy mondod neki:


"Főkönyvelőúr, unatkozooooom!" :D


Nézd kérdező, örülj, hogy ilyen munkahelyed van, és gondolom nem is keresel olyan rosszul! Mások kidolgozzák a belüket, a főnök meg a munkatársak szemetek, és még a fizetés is kevés! Sokan cserélnének veled.

2016. okt. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező láttam kíváncsi vagy, ki élvezi a munkáját.

Hát én nagyon. Műszaki eladó vagyok egy áruházban, sosem unatkozom. Általában sok ember vesz körül, nyüzsi van körülöttem, ami nagyon jó. Ha egy kis magányra vágyom, vagy szívesen benyomnám a "pause" gombot, akkor kimegyek tölteni, vagy valami más, összpontosítást nem igénylő feladatot csinálni, és közben álmodozhatok. Ha nagyon nincsen munka sem vásárlók, akkor jókat lehet beszélgetni a kollégákkal. 7 éve csinálom, és egyszerűen imádom.

Előtte olyan helyen dolgoztam mint te, ugyanannyi pénzért, mint most. Kb. 2 hónapig bírtam, de már az első nap sírva jöttem haza, hogy én ezt nem bírom, én ott meg fogok bolondulni, halálra untam magam, pedig az elődöm összes ügye rám maradt, mert az utolsó fél évben szó szerint semmit nem csinált a cégnél azon kívül, hogy levegőt vett.

2016. okt. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy azért akad aki megért és nem lehurrog.

Annak pedig még jobban örülök, hogy sikerült megtalálnod azt, amit igazán szeretsz és jól érzed magad a munkahelyeden, hisz ez a legfontosabb, életünk nagy részét ott töltjük.

2016. okt. 4. 09:51
 36/37 anonim ***** válasza:
Tavaly még én is azt hittem, megtaláltam álmaim munkahelyét, szerettem a munkám, minden jól ment néhány évig. Aztán hirtelen pár hónap alatt mindent felforgatott a felsővezetés, én közben kimerültem, túlterheltek, közben a magánéletemben is rengeteg intéznivalóm akadt, rengeteg szervezés, tervezés, és még egy haláleset is hozzájött, a szabadságaimat tolnom kellett, és mire kivehettem volna, hogy pihenjek végre és feltöltődjek, kereshetek újból munkát, csak hogy ne unatkozzak. Most úgy érzem, dupla műszakot csinálok, mert álláskeresés mellett még tart a munkaviszonyom valameddig az eddigi helyen is, és elegem van. Az ember senkiben sem bízhat, főleg a főnökökben nem.
2016. okt. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Tudom miről beszélsz. Én egy irodában voltam a főnökömmel, aki ha bent volt, folyamatosan beszélt, de folyamatosan mindenféle marhaságokról. Műszaki igazgató asszisztens voltam, de 80%-ban csak adminkodtam, rendeléseket vittem fel, igazoltam vissza, ajánlatokat írtam, szóval szimpla adatrögzítés. Mivel a főnökömön keresztül kaptam a "munkát", ha Ő nem volt, akkor meló sem nagyon. Kevesen voltunk az irodában, egyetlen egy kolléganőm volt, azzal sem sikerült kijönni.. borzasztó rosszindulatú, arrogáns, féltékeny, parancsolgató volt. Szinte minden egyes mozdulatomba bele kötött. A fiúkkal érdekes kijöttem, velük soha nem volt semmi gond. Az elején tök jó volt, (az első 'irodai" melóm), aztán ahogy teltek a napok, egyre rosszabbul éreztem magam. A kolléganő miatt is, mert folyamatosan cs.sztetett, meg így az egész miatt. A végén már gyomorideggel mentem be, konkrétan untam az életem, de viszonylag jó volt a pénz, így mindig azt mondta, ki kell bírni. Aztán 2 év után dobbantottam, elegem lett. Marha fiatal vagyok még ahhoz, hogy már most besavanyodjak és csak fussak körbe-körbe a mókuskerékben, mivel ugye fejlődni sem igazán volt lehetőség, sem előrelépni, egy helyben toporogtam, kikészültem. Szóval felmondtam, kb 3 hete vagyok itthon, munkát keresek, de soha nem volt még ilyen jó a közérzetem. :-D Összeszedtem magam és újult erővel indulok el bármerre is sodor az élet. :-)


22L

2016. okt. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!