Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Október 15 szombat munkanap -...

Október 15 szombat munkanap - mi az hogy egy munkatárs közli hogy márpedig ő aznap nem jön? Nem tudja hova rakni a gyereket? És az kit érdekel? Ő baja!

Figyelt kérdés

Kiverték a biztosítékot. Október 15. szombat rendkívüli munkanap. Munkatárs közli ő aznap nem jön mert kisgyereke van és nincs aznap ovi.


Na most kérdéseim, felvetéseim

- van még három dolgozó (köztük én is!) akinek kisgyereke van-akkor mi se jöjjünk azonos szlogennel?

- mi az hogy nincs ovi? Ez full kamu, mert ügyeletes ovi MINDIG van! Ha nem a saját ovi akkor más körzetes ovit jelölnek ki.

- és egyáltalán ki nem szarja le hogy ő a kölkét hova rakja? Más dolgozó is van is kisgyerekkel és ők (én se!!) nem rinyálnak hanem megoldják. Ahogy akarják. Az én elhelyezési gondom se érdekel senkit. Oldjam meg ahogy akarom, de jönni kell.



Mi az hogy egyiknek szabad X dolgot másnak meg tök ugyanazt a dolgot nem?

Mindenki kezdjen el rinyálni hogy jaj hova teszem a kölkömet?


2016. okt. 3. 11:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%

9: Gondolom, a főnököd elé nem mersz odaállni és elmondani neki :D

Most szerencsétlen kolléga miért tehet róla, hogy őt elengedték? Mondja azt, hogy jaj nem mégis jövök dolgozni, mert Micike is jön?

Hálás vagyok, hogy nem ilyen helyen dolgozom.

Nálunk senki sem fog bejönni, hacsak nem lesz valami fontos, sürgős elintéznivaló. Mivel iroda vagyunk, szombaton úgysem dolgozunk. Most is felesleges, mert sok helyen nem fognak dolgozni, így úgysem fogunk tudni elérni senkit sem.

2016. okt. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

"a főnököd elé nem mersz odaállni és elmondani neki"


Eltaláltad. Nem is állok szóba azzal a darab szarral.

De mondjuk az ominózus napon nem is tudnék: mert a főnök persze nem lesz benn aznap....



De ahogy írtam, szarok mindenre telefon orvosi papír és mindenki szarja össze magát.

2016. okt. 3. 13:02
 13/29 anonim ***** válasza:
34%

Nagyjából úgy kell ahogy vázoltad.

Nem kapsz különdíjat ha jól teljesítesz, mindig engedelmesen bemész és mások érdekeit nézed.

Ha lesz megint ilyen szombat, jó előre kérd ki.

A táppénz is jó dolog, még ha kicsit kevesebb is a pénz. A kulcs az időzítés és egyensúly.

2016. okt. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

"és mások érdekeit nézed"


Mondjuk az érdekes lenne ha mindenki beteget jelentene..

Mert ugye beteg az lehet mindenki.

És pont egy napon? Hát van ez így...

De ez úgyse fog megtörténni. Itt nem.

2016. okt. 3. 13:09
 15/29 A kérdező kommentje:

" jó előre kérd ki. "


Á itt olyan nincs.

Van aki már januárban leadta hogy ő mikor szeretne júniusban szabin lenni.

És összejött neki?

Dehogy jött.

Biztos túl "későn" adta le. Elvégre január 4. volt az év legelső munkanapja korábban le se adhatta volna.

De azért már késő volt! Főnök közlése!

Biztos január 1-én kellett volna leadni...

2016. okt. 3. 13:14
 16/29 anonim ***** válasza:
94%
Alapvetően nem értem a problémát. Az egésznek olyan "dögöljön meg az ő lova is" íze van. Úgy néz ki, a jogosan járó szabijából kért és kapott egyet, míg nektek nem adtak. Most ez van. Nyugi, lesz ez még "így se". Neki fogy a szabija, fordul majd a kocsma. Öő.. kocka. Esetleg a karácsonyi leálláskor (ha van ilyen), szépen ügyel +egy napot. Ami jár, az akkor is jár, ha ránk nézve kellemetlen. A helyetekbe már most zsíroznám a két ünnep közé eső távollétet, a főnöknek meg (egyebeken kívül) a szájába adnám, hogy nincs következő évre "szabiátvitel" és annak majdegyszercsak-elven működő lecsúszása.
2016. okt. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Hú, te, mit csinálnál az én munkahelyemen, amikor 2-3 hétre eltűnnek emberek :DD valaki már július óta táppénzen van... Ez van.
2016. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

"hogy nincs következő évre "szabiátvitel" "


Na látod ezzel teljesen igazat szóltál. Itt nálunk kérem nincs átvitel a köz évre. Itt nálunk kérem se ki nem adják se át nem lehet vinni = benyelik ellopják!!


Mint a túlóra. Kifizetik? Dehogy. Lecsúsztatod? Dehogy.

Túlórázz ingyen és ha szólni mersz megkapod hogy van a helyedre ember. Nem is mer senki szólni 1nél többx.

2016. okt. 3. 14:20
 19/29 anonim ***** válasza:
92%

És akkor te miért nem dobbantasz, ha ennyira xar?

Én szeretem ezt a munkahelyet, jól is keresek, ennyi azt hiszem belefér. Ennél csak rosszabb helyzetek szoktak előállni máshol.

2016. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

"És akkor te miért nem dobbantasz, ha ennyira xar"


Nincs hova. Még.

De azt nem értem hogy ennyire szar... hát nnaál szarabb mocskosabb dolog mi lehet h még a szabit se adják ki és kii se fizetik hanem benyelik?

2016. okt. 3. 15:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!