Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Október 15 szombat munkanap -...

Október 15 szombat munkanap - mi az hogy egy munkatárs közli hogy márpedig ő aznap nem jön? Nem tudja hova rakni a gyereket? És az kit érdekel? Ő baja!

Figyelt kérdés

Kiverték a biztosítékot. Október 15. szombat rendkívüli munkanap. Munkatárs közli ő aznap nem jön mert kisgyereke van és nincs aznap ovi.


Na most kérdéseim, felvetéseim

- van még három dolgozó (köztük én is!) akinek kisgyereke van-akkor mi se jöjjünk azonos szlogennel?

- mi az hogy nincs ovi? Ez full kamu, mert ügyeletes ovi MINDIG van! Ha nem a saját ovi akkor más körzetes ovit jelölnek ki.

- és egyáltalán ki nem szarja le hogy ő a kölkét hova rakja? Más dolgozó is van is kisgyerekkel és ők (én se!!) nem rinyálnak hanem megoldják. Ahogy akarják. Az én elhelyezési gondom se érdekel senkit. Oldjam meg ahogy akarom, de jönni kell.



Mi az hogy egyiknek szabad X dolgot másnak meg tök ugyanazt a dolgot nem?

Mindenki kezdjen el rinyálni hogy jaj hova teszem a kölkömet?


2016. okt. 3. 11:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
92%

"Ő meg kiveheti? Aztán miért? Ki ő? Hogy neki szabad nekünk nem?"


A fonok dolga eldonteni. Te beosztott vagy, neked semmi kozod hozza.

2016. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Másik dolog: szabim 1 része felett én rendelkezem. Ezzel mi a helyzet?
2016. okt. 3. 17:37
 23/29 anonim ***** válasza:
73%

"Szopja a főnököt vagy mi a franc?"


Ehhez sincs semmi kozod. Gondolom a munkahelyen is pont ilyen kiallhatatlan, nagypofaju, destruktiv munkaero vagy, persze hogy szivat a fonok. En is megszivatnalak.

2016. okt. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Oké . Nagypofájú vagyok és a főnök ezért szívat.

Oké.

Akkor kérdéseim:

És az összes többit azt vajom miért szívatja? mert nem ám csak velem bánik így.

Másik:

te szívatásnak hívod azt hogy az összes jogszabályt felrúgva munkahelyi visszaélések és bűncselekmények sorát követi el a vezetés?

Szerintem ez bőven túlmegy a szívatás kategóriáján.

Egynémelyik tette konkrétan BTK-s cselekedet!!

Azért súlyozzunk már!

2016. okt. 3. 17:52
 25/29 anonim ***** válasza:
91%

Súlyozhatsz a kiváltságokért te is a főnök golyóival. Ha te nem vagy ilyen, akkor viszont nyelni kell (na nem azt, amit a kiváltságos kollegína).

Szar helyzet, de ez van.

2016. okt. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan munkahelyem, ahol a szombati munkanapokat kötelezően mindenkinek ki kellett venni szabadságnak, mert a külföldi partnercégeknél nem volt szombati munkanap, és hozzájuk kellett igazítani. Az a szabi máshol hiányzott. Egyébként meg mindenhol időben kell szólni, legközelebb te legyél a gyorsabb, és akkor te kapod meg. Most nálam azért fogadják el, hogy akár egy nappal előre szólok, mert átszervezés miatt engem kiszerveznek távmunkába, de másik munkát is keresek mellé, és ezt tolerálják, hogy emiatt kell elkérnem magam akár másnapra is, mert az interjúval nem várnak meg. Illetve nagyapám temetése miatt sem kellett jó előre lezsíroznom, hogy mikor leszek bent, mert azt ugye nem lehetett kiszámítani, hogy mikor fog meghalni. Ha nincs ilyen speciális körülmény, akkor előre kellene szólnom mondjuk minimum előző hónapban.
2016. okt. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Te elolvastad egyáltalán amit írtam?

Időben kérni a szabit?


Na akkor még 1x amit már leírtam:

Van aki már januárban leadta hogy ő mikor szeretne júniusban szabin lenni.

És összejött neki?

Dehogy jött.

Biztos túl "későn" adta le. Elvégre január 4. volt az év legelső munkanapja korábban le se adhatta volna.

De azért már késő volt! Főnök közlése!


Ennyit az időben történő szabikérésről!

2016. okt. 4. 08:19
 28/29 anonim ***** válasza:
62%

szia!


aki benyal a főnöknek és szimpatikus neki, az bármit megtehet sajnos ebben a világban....

szeritnem te is menj betgszabira.......

de a legjobb amit tehetsz szépen keresel mást, addig meg kibírod itt valahogy...........

2016. okt. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, te dolgozol ennél a cégnél.

Ha nem tetszik, keress másik munkahelyet, és vált.

Ha úgy gondolod, hogy csalnak, akkor jelentsd a céget az illetékes hatóságoknál (OMMF, EBH).

Én eddig úgy tapasztaltam, hogy mindenhol vannak protekciósok, de vannak olyan munkáltatók, akik ezt kevésbé éreztetik a többi dolgozóval, és vannak, akik jobban, meg vannak különböző fokozatok. Hát, most te ilyet fogtál ki, de nem mindenhol működik így.

Mit tudsz tenni? Amit fentebb leírtam, azzal, hogy itt toporzékolsz, csak a saját vérnyomásodat dobod meg, de jobb a munkahelyeden nem lesz.

2016. okt. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!