Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoznátok olyan munkahelyen...

Dolgoznátok olyan munkahelyen ahol nincs víz, mosdó, rendes wc?

Figyelt kérdés

Irodai (számítógépes, kereskedelmi) munka, de külterületi csarnokban van, és a vizesblokk még nem készült el, idén nem is fog (víz egyáltalán nincs, csak kinti toitoi wc).


Elsőre elég megdöbbentőnek tűnt, de aztán belegondoltam, hogy sok helyen ugyan így van (sőt külterületen pl. a fenyőfaárusok még meg is fagynak...)


Vállalnál ilyen helyen munkát?


2016. okt. 11. 15:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

nekem a fizetés is kevés lenne

az kb fél év, amíg nem lenne kész...

hát nem tudom

1-2 hónapot simán vállalnék, de így összességében inkább nem

25L

2016. okt. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért semmiképp. Ha jobb fizetést adnának (nettó 100 és 150 között), és stabil cég lenne, akik most nyitottak új telephelyet, és van fedezetük rövid időn belül legalább a minimális alapokat megteremteni (a kulturált WC kialakítása például ilyen, de az pl. nem érdekel, ha tavaszig nincs kifestve), akkor vállalnám.


30-as nő vagyok, önmagamat tartom el, nem vagyok kényes királylány, de azért a megélhetéshez szükséges kiadásaimat nekem is kell valamiből fedezni.

2016. okt. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%
Fiatal szobaasszony vagyok, börtön nélkül, de nem vállalnám.Aki nem tud emberhez méltó körülményeket biztosítani, az ne akarjon munkáltató lenni.Vagy végezze maga a munkát az óljában, amíg nem lesz benne víz, wc.Jön a tél, gondolom, fűtés sem lesz.De nem baj, van sok magyar birka, akik szerint ezzel a körülménnyel semmi gond, természetes, sőt szuper, mert a semminél többet fizet.
2016. okt. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Építőmérnök vagyok. Mindig is csodáltam az építésvezetőket, akik diplomás emberek, együtt léteznek a rájuk bízott építkezéssel és kétkezi munkás emberekkel. Tavasztól őszig gyakorlatilag nincs vizük, amíg az infrastruktúrát ki nem építették. Mire kész a klotyó, addigra általában birtokba veszi a tulaj az építményt és nem nézi jó szemmel, ha "mocskos melósok" végigtrappolnak mindenen, majd úgy hagyják ott a wc-t/kézmosót, ahogy.


Betonozni és vizet vezetni is lehet, bármikor... csak meg kell fizetni, mert kicsit körülményesebb. Ha elvállalod, akkor reménykedj, hogy ez nem csak valami duma és tényleg törekednek a mihamarabbi megoldásra.


Egyébként 26 éves nő vagyok és csak akkor vállalnám, ha ez átmeneti. Ha nem, akkor nem, ugyanis nekünk nőknek ezek a higiéniai dolgok azért jóval körülményesebbek, mint a férfiaknak, gondolok itt egy egyszerű pisire és akkor a nehéz napokról nem is beszélnék.

Egyébként normál helyen max 3-4 naponta takarítják az ideiglenes wc-ket, úgyhogy még tűrhetőnek is lehetne nevezni férfi szemmel, nem úgy kell elképzelni, mint egy fesztiválos wc-t.


Azért azt a kérdést is feltenném magamnak, hogy mivel foglalkozik a cég? Egyáltalán jogszerű-e, hogy kézmosási lehetőség nélkül dolgoztok, avagy jön majd egy ántsz/munkavédelmi ellenőrzés és jól meg lesztek vágva? Persze ez téged csak részben érint, de ha előírás, hogy biztosítani kell a kézmosási lehetőséget, akkor nem dolgoznék olyan helyen, ahol ez nem megoldott.

2016. okt. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam, hogy nem csak én húzom a számat (sokan körberöhögtek, hogy a postás, szemetes stb mozgó munkások, illetve külterületen kertészet, építőanyag, és egyéb út széli árusok még szét is fagynak).


Egy barátom ott dolgozik, faipari bútorgyártó cég (tavaly 200 millió felett volt az árbevételük), most nagyobb csarnokba költöztek és a bérbeadóval volt valami vita, állítólag azért nincs víz.


Amúgy itt a 90-es kezdő fizetés bőven jónak számít (helyben 72-100 között keresnek ismerőseim, és van aki már 20 éve egy helyen dolgozik).

2016. okt. 11. 19:29
 16/18 anonim ***** válasza:
És arrafelé ennyiből meg lehet élni?
2016. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Már voltam ilyen helyen... Úgy mentem, hogy minden oké lesz, de mint kiderült, kőkörszaki helyzet volt. Ezért lett felejtős a dolog...
2016. okt. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A szükség nagy úr.
2016. okt. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!