Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jelentkeztem egy céghez, de...

Jelentkeztem egy céghez, de meggondoltam magam, ők meg már belémöltek elég sok pénzt, gáz lenne visszamondani?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy céghez, 2 hétig teszteltek, hogy megfelelek-e nekik, ez nekik belekerült vagy 200e Forintjukba, szerződést nem írtunk, én meg meggondoltam magam, mert időközben sokminden kiderült, győzködtem magam, de rájöttem, tőlük csak jobb körülményekkel rendelkező cégek vannak.
2016. okt. 11. 18:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerződést próbaidő alatt is KELL kötni, különben fekte foglalkoztatásról van szó.
2016. okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem fekete munka mert nem fizettek erte.
2016. okt. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Akkor ingyen fekete munka. Az jobb?
2016. okt. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én nem dolgoznék szerződés nélkül, a munkaszerződés a dolgozót is védi a visszaélésekkel szemben. Ha nincs szerződés, nincs bizonyíték arra, hogy te jogszerűen ott dolgozol. Ingyen meg dolgozzon az, akinek akkora vagyona van, hogy még a dédunokái sem fogják tudni elkölteni...
2016. okt. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
67%

":DDD Ekkora hülyeséget, irigylem azt a Hr-est,( mert gondolom nem a cégvezető kezd bele a promóba), akinek ennyi ideje van, most komolyan. :) El ne hidd. "


Ez nem arról szól,hogy mennyi ideje van a HR -es lánykának hanem arról,hogy a) kiszűrjék a problémás embereket b) kölcsönösen ne szívják el egymástól az embereket.

Bármennyire is nehéz elhinned attól még ez így működik. Direkt beleírtam,hogy vidéken gyártásban biztosan. Mert ezt biztosan tudom. De azt is írtam,hogy fővárosban nagyvárosban nemigen működőképes a dolog. De egy átlagos vidéki városban igen. Örülök neki,hogy olyan széleskörűen tájékozott vagy ,hogy zokszó nélkül rávágtad ,hogy baromság az egész. Biztos széleskörű ismereteid vannak (ebben) a témában (is). :)

2016. okt. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Én meg leléptem onnan közben, most furdal a lelkiismeret.

Nem minden munkáltató ganaj, ők pont azok voltak, ahol szimpatikus volt mindenki.

Bár gondolom van egy stratégiájuk, hogy megfogják a munkaerőt, felsőbb nyomásra.

Ők legalább elmondták kerek-perec a lényeget, a negatívumokkal együtt. Előző cégemnél szerződésben voltam, kötbérrel, ritka tetű munkakörülmények között.

Többet soha ilyet, időre szóló szerződést, kötbérrel, meg munkáltató által állt tanfolyamokkal, és a végén mindent bevernek rajtam.

2016. okt. 13. 18:32
 17/17 anonim ***** válasza:
55%

Na igen, én is szívtam már meg, nálam is volt, hogy miután felvettek derültek ki a konkrétumok és a negatív dolgok, amiket az interjún persze elhallgattak és szépen vázoltak fel..


Vidéken még talán működhet, de akkor sem lenne értelme, ha a munkavállaló éppen csak úgy döntött, miután megismerte miről is van szó, hogy nem szeretné ezt csinálni. Mégis mit mond a körbetelefonált cégeknek? Hogy "a Pistát aztán ne alkalmazzátok, mert elment tőlünk? "

Jelen esetben nem indokolt, mert a kérdező nem tré munkaerő, csak épp nem neki való ez a munka, ennyi. Alanyi joga dönteni egy állásról. Az a munkáltatót minősítené, ha ilyenekkel foglalkozna butaság.


Pont ezekért én sem megyek bele határozott idejű szerződésbe, velem is akartak kötni, még egy próbaidő előtti határozott idejűt is (lol), miután indult volna a próbaidő, majd a határozott... Gondolhatod, hogy nem véletlenül lett ez náluk is ilyen lépcsősen és macerásan kitalálva. Pedig ott nekem is szimpik voltak, de a munka elég alja volt sajnos, ezért volt ez a "bebiztosítás" részükről.


Tényleg nehéz manapság korrekt és jó munkahelyet találni, én is pl már többre értékelem, ha a munkáltató emberi, és a fizetés sem éhbér. Én is ezt keresem már ( a szakmai részt ami érdekel, már hobbiból, vagy max részmunkából oldanám meg, csak ne legyen hányingerem, ha be kell menni pl.)

Fel a fejjel, találnak majd ők is, és te is megfelelőt! :)

2016. okt. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!