Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit reagálnátok arra, hogy...

Ti mit reagálnátok arra, hogy egyszerű kis beosztottként egy mellékállásban döbbennél rá, hogy az egész céget nézve neked van a legmagasabb végzettséged?

Figyelt kérdés

Esti mesterképzés mellé kerestem magamnak valami könnyed irodai munkát.

Nagyon felidegesített a főnököm stílusa, ordibál, rikácsol, káromkodik nő létére ahogy a torkán kifér. Kibeszél mindenkit. Az irodavezető olyan helyesírási hibákat ejt, amit nem egy gyorsgépelés után vét el az ember.

Megtudtam pontosan mik az iskolai végzettségük, és azt hittem dobok egy hátast.

De a helyzet az, hogy velem szemben is ok nélkül is felemeli a hangját a főnök, miközben képes olyat beszólni az egyik alkalmazottja előtt, akinek OKJ-s programozója van, hogy az okj-s programozó nem programozó.

A hely számomra munkaidőben, fizetésben tökéletes, messze nem találnék ilyet jót e tekintetben.

Kicsit valahogy érzékeltetni szeretném, hogy nekem van végzettségem, akár már másnaptól tudnék kezdeni a területemhez kapcsolódó munkahelyen, (csak nagyon jó itt a rugalmasság és emiatt sokkal kényelmesebb egyetem mellett)



2016. okt. 16. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Mindig tapasztaltam ilyet. Például kiderült hogy az igazgatónak érettségije sincs. A főnökömnek úgyszintén. Egyszerűen otthagytam az olyan helyeket és magamnak dolgozom otthon. Nem az zavart hogy nincs diplomájuk, hanem a primitív viselkedésük.
2016. okt. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz, ha nem érezteted, mert még a végén kipróbáltatják veled, hogy tényleg találnál-e jobbat. Egy munkahelyen mindig vannak problémás kollégák és vezetők. Ha váltani akarsz, ne rúgd össze a port senkivel, mert még rossz híredet keltik, ha állásinterjún megkérdezik, miért akarsz váltani, vagy miért hagytad ott őket, rosszul veszi ki magát, ha kritizálod az előző helyedet. Nem éri meg provokálni.
2016. okt. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Engem sem az zavar, hogy nincs diplomájuk, hanem a viselkedésük, a primitív megjegyzéseik. Konkrét megkérdezte a kollégámtól az irodavezető, hogy dugtak-e már a pasijával 1 hét után...
2016. okt. 16. 19:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"valahogy érzékeltetni szeretném, hogy nekem van végzettségem"


És előrébb vagy vele? Látod, neki nincs és mégis ő a főnököd...

2016. okt. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát hogy végzettségnég nélkül is úgy gondolom illene normális emberekhez méltóan beszélnünk egymással, ha valamit elrontok, vállalom a következményét, de nem rontottam el semmit.

A végzettségemet elvileg tudja, mivel önéletrajzomat elküldtem neki még akkor, de örülnék, ha nem rikácsolna, hanem tudné, bármikor itt tudom hagyni a helyet, aztán kereshet másik munkatársat, akivel sok gond lesz, míg betanítja és addig nem nagyon megy az üzlet.

2016. okt. 16. 19:18
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmire nem mész vele, konkrétan a pofádba röhögnének, jogosan. Neked van diplomád mégis fikázod itt őket ugyanúgy...
2016. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Segítséget kértem, amihez értelemszerűen hozzátartozik, hogy leírjam a problémámat. Nem kibeszélem, hisz senki sem tudja, kikről van szó pontosan.
2016. okt. 16. 20:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Azzal tudsz segíteni a legtöbbet önmagadon, hogy csendben maradsz, amíg ott dolgozol, és közben megpróbálsz másik helyet keresni, de ha pl. a tanulás miatt rá vagy utalva egy rugalmas hozzáállású cégre, és csak ők vannak, akiket össze tudod egyeztetni az iskolával, akkor csak hagyd rájuk, és majd ha végzel, akkor keresel számodra jobb helyet. Nem kell éreztetned velük semmit, azzal csak magadnak ártasz.
2016. okt. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

a magas iskolai végzettség annyiban segítség,hogy egy elég jó pozícióból tudsz indulni és sokkal több lehetőség áll előtted amit kihasználhatsz.

de ha nincsen mellé érzelmi intelligencia,emberismeret, dörzsöltség és némi halatom vágy,akkor ugyanolyan báb leszel mint a többség,csak kicsit több pénzért,vagy ugyanannyiért.

a te vonatkozásodban viszont a kérded lehetne ez is-

nekem mercédeszem van a munkatársaimnak meg 10 éves autóik vagy biciklijük,és nem értem miért nem tisztelnek engem?

szóval kb értelmetlen.

2016. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Rendben, csendben maradok.

Utolsó: nem az a baj, hogy nekik 10 éves kocsijuk van, hanem az, hogy válogatás nélkül 10 éves autótulajdonosoktól kezdve a gyárilag új mercedesesekig mindenki mindenkinek beszólogat elég feltűnően, közben meg a jó csapat látszatát akarja kelteni azzal, hogy elmegyünk bulizni.

2016. okt. 16. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!