Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidős vagyok. Eljöttem...

Próbaidős vagyok. Eljöttem egy cégtől táppénzre. (műtétem lesz sajna) még nem szoltak hogy mikor rugnak ki de kifognak azt mondták. Megtehetik ezt? A többi lent

Figyelt kérdés
visszamenőleg hány nappal rughatnak ki mint ahogy szolnak hogy kirugtak és ennyi volt? Aznap is kitehetnek amint eljöttem táppénzre csak még nem szoltak? 1 hete
2016. okt. 18. 11:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A munkaviszonyt a próbaidő tartama alatt mindkét fél indoklás nélkül, azonnali hatállyal megszüntetheti. Röviden ennyi.
2016. okt. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Próbaidőn vagy tehát bármikor kirúghatnak és még csak indokolniuk sem kell. Majd hívnak, hogy ki vagy rúgva.
2016. okt. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
a táppénzt átveszi az OEP?? vagy ilyenkor mivan?
2016. okt. 18. 11:35
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem lesz táppénz.
2016. okt. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
de legalább munkanélkülit azt kapok? mármint nem ugy rugnak ki hogy azt se kapjak
2016. okt. 18. 11:40
 6/21 anonim ***** válasza:
24%
A próbaidő alatt bármelyik fél megszüntetheti a munkaviszonyt, de ha te biztosan tudod, vagy erős a gyanúd, hogy a műtéted miatti táppénzzel van összefüggésben az elbocsátásod, akkor indíthatsz a cég ellen eljárást, mert ez részükről nem korrekt magatartás.
2016. okt. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%
# 6: Igen indíthat eljárást, de csak akkor, ha sok pénze van, mert itt nem nyerhet.
2016. okt. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg dátumozva nem rúghatnak ki.

Táppénz alatt is felmondhatnak.

Munkanélküli segély akkor jár, ha egyébként is járna.

2016. okt. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Bejelentettem évekkel ezelőtt egy céget, amiért nem jelentettek be, nem került semmibe, csak tanúskodnom kellett. Illetve azt nyertem rajta, hogy nekem nem kellett büntetést fizetnem, mert nem önként dolgoztam feketén, és azonnal léptem, amint kiderült.
2016. okt. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%
9-es válaszoló csakhogy megértsd: INDOKLÁS NÉLKÜLI elbocsátásnál NINCS MIÉRT feljelentened egy céget. Próbaidő alatt, ha a munkáltató valamivel nincs megelégedve elküldhet és NEM KELL indokolnia. Tehát milyen gyanúval is jelentenéd fel, ha egyszerűen nem mondott semmit csak annyit, hogy holnap már nem kell menni?
2016. okt. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!