Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldi munkahely: kitúrja...

Külföldi munkahely: kitúrja egyik magyar a másikat. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Én vagyok az áldozata a sztorinak, mindketten férfiak vagyunk a 40. életév felé... Külföldön, egy nagy multinál dolgoztunk de különböző osztályon, bár azonos feladatkörben. Mivel magyarok voltunk, ezért tartottuk a kapcsolatot. Én azóta céget váltottam és kis kitérővel szeretnék most visszakerülni, de nyíltan meghirdetett üresedés nincs, azonban az én részlegem már megszűnt és egyedül az ismerősöm csapatába lenne lehetőségem majd valamikor elhelyezkedni. Az ügy azért fontos, mert az egész országban csak kb. 2 munkahely van, ahol a szakmánkban alkalmaznak, ezért zárt a kör. Újból megkerestem minap az ismerősöm, kérve a főnökeinek az elérhetőségét, hogy az önéletrajzom elküldjem, de ezt megtagadta, mondván, hogy nem vagyok neki szimpatikus, nem tart megbízhatónak, stb. mindenféle rosszindulatú, kitalációkkal, majd letiltott még a facebookon is.


Ezzel szemben a valóság az, hogy ő neki nincs szakmai diplomája és továbbképzései (ebből adódóan szaktudása sem), kvázi irodai betanított munkát végez.Mai napig rejtély, hogy hogyan került be, illetve az ok az, hogy nagyon hasonló betanított munkát végzett egy magyar cégnél és mivel itt sablonokban gondolkoznak, felvették, és eddig még nem adódott olyan helyzet,feladat, amin kibukott volna szakmai hiányossága. És valószínű, hogy veszélyben érzi a pozícióját velem szemben, aki ezt a szakmát tanulta, magasabb a képzettségem és azóta is továbbképzem magam. Azonkívül lehet egy másik ok is, amiért irigy rám: nekem családom van, ő meg magányos. Facebook hozzászólásain láttam,hogy frusztrált, az élő fába is beleköt, rosszindulatú legtöbb kommentje.


Kijelentette, hogy ő nem fogja támogatni a jelentkezésem a főnökeinél.


Nagyon igazságtalannak érzem a helyzetet. Mit tehetek? Elvégre itt a családom eltartásáról van szó. Hihetetlen, hogy egy akárki rosszindulatú elvegye tőlem a kenyérkereseti lehetőséget (aki ráadásul szakmailag is csak fél kompetens)


2016. dec. 3. 09:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Itt írtad:

"...valószínű, hogy veszélyben érzi a pozícióját velem szemben, aki ezt a szakmát tanulta, magasabb a képzettségem és azóta is továbbképzem magam..."

Ami lefordítva, azt a munkát akarod, ami az övé. És ha nincs felvétel, akkor nincs szó bővítésről, max cseréről, tehát ha téged felvesznek, valakit elküldenek.

2016. dec. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Oké.

1. pont:

"...de nyíltan meghirdetett üresedés nincs, azonban az én részlegem már megszűnt és egyedül az ismerősöm csapatába lenne lehetőségem majd valamikor elhelyezkedni. "


2. pont

"neki nincs szakmai diplomája és továbbképzései (ebből adódóan szaktudása sem)...hasonló betanított munkát végzett egy magyar cégnél és mivel itt sablonokban gondolkoznak (ők gondolkoznak sablonokbna, lol) felvették, és eddig még nem adódott olyan helyzet,feladat, amin kibukott volna szakmai hiányossága.


3. ...valószínű, hogy veszélyben érzi a pozícióját velem szemben, aki ezt a szakmát tanulta"


Tehát röviden:

- Nincs üresedés

- Nincs más terület, csak ahol ő van,

- Végigfikáztad, hogy mekkora szerencséje van, te meg ezerszer jobb szakmeber vagy

-Ráadásul ezt tanultad, jobb vagy stb ("aki ráadásul szakmailag is csak fél kompetens)"


Már ne haragudj, de inkább ne is reagálj semmit, nekünk hidd el, hogy nem kell álszenteskedni.


És ahogy írtam, valóban vagy rettentő naiv és esetlen vagy, vagy komolyan ennyire hülyének nézted azt az embert, hogy csak így benyom téged. Helye,s hogy nem bízik benned, hiszen itt is a saját fölényedet ecsetelted, majd nyilván nem törtnél a helyére, mi?(tagadhatod ezt is, de én sem hiszem el).


Nem is értem, miért magyarázkodsz, inkább olvasd át szépen, miket írtál, amit bemásoltunk pl.

2016. dec. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Csak annyit, hogy még ha nem is akarnád "kitúrni" őt, joggal félti ő is a saját pozícióját ( azt írtad azonos feladatkörben dolgoztatok anno...), és láthatóan a leírtak alapján nekünk, idegeneknek is ez a hátsó szándék volt az első, ami eszünkbe jutott, szóval nem volt éppen jogtalan a félelme.


Ezt csak azért írtam, hogy picit a másik szemszögéből is lásd a dolgokat. Én pl teljesen megértem, és egyáltalán nem rosszindulatú, amiért ezt nem kockáztatja be érted.

2016. dec. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Valamiert azt gondoljak a kufoldon elo magyarok, hogy idegenek beprotezsaljak oket a munkahelyukre csak azert, mert ok is magyarok... Ha megadna az elerhetosegeket, az felig-meddig olyan lenne, mintha o ajanlana be. Onnantol meg az o felelossege is, hogy te hogyan dolgozol, milyen ember vagy.
2016. dec. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Jézusom, mennyi gyökér van itt... Na, itt is van a példa arra, hogy a magyarok világelsők az összefogásban...igen, ha valaki ELLEN kell összefogni, ráadásul full jogtalanul. Hol a rákos megbetegedésbe' írt olyat a kérdező, hogy annak a fsztarisznyának a helyére pályázik??? Itt baj van a fejekben, de súlyos...
2017. máj. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Te egy rettenetesen sunyi, aljas, kétszínű ember vagy aki mondvacsinált okokból (nincs végzettsége, kvázi alkalmatlan) kitúrná a másikat, aki szintén magyar. Bevallom, ha külföldön te lennél az egyetlen magyar kollégám, engem sem érdekelne a rinyálásod, sem másé, csak azért mert ugyanaz a nemzetiséged még nem diszkriminálnálak pozitívan, főleg ha az állásom forogna kockán, miattad.


Foglalkozz a saját életeddel és törödj bele, hogy nem te döntöd el, hogy a másik honfitársad alkalmas-e vagy sem.


A te eseted is jól példázza, hogy csak azért mert honfitárs még nem lehet valaki jó ember.

2018. máj. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!