Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Én dolgozom karácsonykor is,...

Én dolgozom karácsonykor is, felszolgáló vagyok. Aki nem dolgozik az mennyi pénzért vállalná be hogy mégis bemegy erre a napra?

Figyelt kérdés

2016. dec. 24. 14:13
1 2 3
 11/22 aperitif ***** válasza:
91%
Fiatalon kórházi ápolónőként dolgoztam, karácsonykor is, a közalkalmazotti bértábla szerinti bérért. Három éve 1500 Ft-os órabérért dolgoztam karácsonykor, idén húsvétkor 10000/8 óra. Most is elvállalnám ennyiért, ha hívnának.
2016. dec. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

A kérdést az ihlette hogy mi kb 300'320€ fogunk keresni/nap, viszont sok kolléga inkább otthon maradna.

Mielőtt kijöttek meg mindenkinek nagy volt a szája hogy csak akármilyen meló jó lenne, csinálja ha csak 6€ per óra is a bér, mindegy a vasár és ünnepnap. Most hogy tele a zseb meg már a jó se kell.

2016. dec. 24. 16:08
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj. Tudod te pontosan, hogy ezt itt (MO-n) az emberek nem érzik át, ha meg átérzik, akkor fáj nekik. Érzékeny pont. Nem jó a célközönség, ahova azt a kérdést feltetted. Legközelebb olyanoknak kellene, akiknek szintén ejróval fizetnek, ott talán megértenek.
2016. dec. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy napra több tízezer forintért a hülye nem vállalná el csak! Bammeg ma mi is dolgoztunk, 430 forintos órabérrel, azaz 8 órában 3.440 forintért!!! És nem volt kérdés, hogy bevállaljuk-e, kötelező volt!
2016. dec. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#8 vagyok

Itt Nyugat-Magyarországon olyan komoly a munkaerőhiány, hogy ahol nem fizetnek, ott nem találnak még operátort se, mert elmegy egy másik multihoz. Az erdélyi, kelet-magyarorsági, dél-vidéki munkások Hazautaztak Ünnepekre, ha termelni akarnak, meg kell fizetni, mert senki nem megy be. Azt vettem észre, az emberek nem is érzik a súlyát a dolgoknak, hogy akár kirúghatják őket, mert szinte másnap máshol munkába állhat. Sokszor fejvadász cégek a gyárak bejáratánál szólítják le az embereket, hogy más helyre menjenek 10-20 ezerért többért. Ahol én vagyok, ott hónapok óta felváltva mennek a gyártósorok, mert nincs annyi ember, hogy egyszerre menjen minden. Kíváncsi vagyok, a multik meddig bírják ezt a nyomást és nem állnak tovább...

2016. dec. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"Most hogy tele a zseb meg már a jó se kell"


Pontosan igy van. Egy adott anyagi szinvonal folott a szabadido sokkal fontosabba valik, mint a plusz penzt.

2016. dec. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van Magyarországon, de ahol én élek, ott a szenteste nem munkaszüneti nap, így egy fillérrel sem keresek többet. Mivel éjszakás vagyok, így 9 óra átnyúlik 25-re ami már munkaszüneti nap, viszont vasárnap, így lényegében ugyanott vagyok, azért sem kapok többet. 26-án is dolgozom akkor reggel leszek bent azért dupla fizetést fogok kapni.


Kérhettem volna szabadnapot, de mivel automatikusan beírtak, így nem akartam váltani. Ez van én akartam kórházba menni dolgozni, így nem panaszkodom az ügyelet miatt. Csak reménykedem, hogy nyuogodt északa legyen :)

2016. dec. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
11%
Tanár vagyok Magyarországon. Most kellene nagyon a pénz, ezért a 25-26-át beáldoznám napi 30 nettóért. Tanítás ilyenkor nincs így a családdal vagyok. Persze a család örül mert velük vagyok viszont a hitelkeretemet egy picit leapasztottam.
2016. dec. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Mentek a zöld pacsik, Köszi.

Nagyjából megvoltunk, talán 2 ember nem jött be. 😊

2016. dec. 25. 01:26
 20/22 anonim ***** válasza:

"kb 300'320€ fogunk keresni/nap"

Itthon ez egy földi haladónak álom. 14es esete viszont gyakoribb sajna.

15ös. Én keleten élek, de mindig megrökönyödve olvasom amikor nyugat Dunántúlról írnak mint te. Mintha 2 ország lenne a két országfél (dunántúl, "dunán innen")

2016. dec. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!