Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan jössz ki egyedülállókén...

Hogyan jössz ki egyedülállóként albérletben (lakás) egy 140 ezer nettó körüli fizetésből? (Aki ennél többet keres az ne írjon)

Figyelt kérdés

2016. dec. 28. 09:38
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
85%

Előzőnek max igaza van, külföldön 1500-1700 euròs fizetèsből sem fogsz önállò lakást bèrelni, ugyanùgy nem marad semmire.

Nem vèletlenül laknak Londonban is 4en 5en együtt egy lakásban..

Akinek nagyok az igènyei tegye oda magat ès keressen nagyon sokat vagy kössön kompromisszumot ès gyűjtögessen.

2016. dec. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:
Akkó jóvan :D majd képzem magam :D
2016. dec. 29. 07:01
 33/52 anonim ***** válasza:
72%
Most besértődtél?
2016. dec. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
74%
Rég nem vagyok egyedülálló. (Főleg nem egyedül fekvő.) De fiatal koromban éltem arányaiban hasonló körülmények között. Akkoriban csak a hónap utolsó 29 napja volt nehéz. :-))
2016. dec. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:
Miquel :D
2016. dec. 29. 19:27
 36/52 A kérdező kommentje:
33-as,dehogyis csak nincs kedvem ilyen szellemi szinteken dumálni :D
2016. dec. 29. 21:34
 37/52 anonim ***** válasza:
71%
Ja értem. Te is olyan vagy, aki hülyének tartja azt, aki sokat tanul, aki keresi a jobb munkalehetőségeket. Egyszerűbb megragadni egy minimál szinten és szidni mindent és mindenkit, amiért neked szar.
2016. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:
Hát kedves utolsó ez mellément. Nem így gondolom és meg sem közelítetted a gondolkodásomat.De aki aranyapámnak szólít azt bizony nem bírom :D
2016. dec. 29. 22:06
 39/52 A kérdező kommentje:
Ha tehetném orvos lennék,vagy kutató de nem jött be az élet fullon ez van :P
2016. dec. 29. 22:07
 40/52 anonim ***** válasza:
75%

Kezdő mérnökként nettó 150 ezres fizetéssel helyezkedtem el 1,5 éve. Szerencsém volt, mert egy ismerős lakását bérlem 50+rezsiért, ami így már 100 mindennel együtt, tehát beköltöztettem magam mellé egy közeli ismerőst még, így az anyagiak feleződtek. A lakhatás viszi el a legtöbb lóvét Budapesten, vagyis azt mondanám, hogy egyenesen lehetetlen ennyi pénzből egyedül megélni egy albérletben. Nekem hatalmas mázlim van azzal, hogy ott lakok, ahol, de még így sem tehettem volna meg mindezt akkortájt.

A lakás elosztása jó, így nem is zavarjuk egymást, csak akkor találkoztunk, ha nagyon akarunk, mindenki mosogatott maga után AZONNAL és hetente váltva takarítottuk a közös helyiségeket, így kompromisszumokkal szerintem jól együtt lehet élni mással. A kényszer nagy úr.

Mostmár majdnem a 140 dupláját keresem, már megtehetném, hogy egyedül lakjak a lakásban, de nem szívesen adok ki dupla akkora összeget, ha egyszer jól megvagyunk a lakótársammal. Számomra (és szerintem más épeszű ember számára sem) nem mindegy, hogy 50 ezret dobok ki az ablakon lakhatásra, vagy 100-at.

Így tudok félretenni, ha nem laknék együtt mással, akkor nem igazán tudnék.

Ha a lakbéreden felül marad egy 100-asod még, abból azért szerintem viszonylag lazán meg lehet élni. Nyilván nem ész nélkül, de ha beteg vagy tudsz gyógyszert venni, télen tudsz kabátot venni, vagy egy pár cipőt. Ha ilyesmire éppen nincs szükséged, akkor egy kicsit félre is tudsz tenni. Ha 50-ed van, akkor kb. örülhetsz ha van mit enned és akkor még nem kellett táppénzre menned, nem lettél beteg, nem vettél bérletet, nem mozdultál ki.

Sajnos ez a világ ilyen. Nem csak nálunk, mindenhol. Az viszont borzasztó milyen mértékben szálltak el az albérlet árak az itthoni fizetésekhez képest. Én azt mondanám el se indulj. Még egy 50+rezsis albiba se, amit ma viszont már jó eséllyel nem is találnál.

2016. dec. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!