Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan jössz ki egyedülállókén...

Hogyan jössz ki egyedülállóként albérletben (lakás) egy 140 ezer nettó körüli fizetésből? (Aki ennél többet keres az ne írjon)

Figyelt kérdés

2016. dec. 28. 09:38
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
Köszi 40-es ez igazán hasznos válasz volt,tetszett.
2016. dec. 29. 22:49
 42/52 anonim ***** válasza:
51%

"Hát kedves utolsó ez mellément. Nem így gondolom és meg sem közelítetted a gondolkodásomat.De aki aranyapámnak szólít azt bizony nem bírom :D"


Aranyapám én meg azokat nem bírom, akik nulla élettapasztalattal mondják meg itt gyakorin mindig a frankót, de csak nyavalyognak. Tudsz azzal vitatkozni amit írtam? A világon nincs olyan, hogy egy átlag alatti (a 140 nettó a magyar átlagbér alatt van jócskán) fizetésből akarsz fenntartani a fővárosban egy albérletet egyedül. Érdekes módon eddig mindenki leírta azt, hogy ne egyedül béreld, mert másképp nem tudsz csóróként meglenni és ez bizony régen is így volt. Nem kell ahhoz orvosnak lenni, hogy 140 nettónál többet keress, meg ahhoz sem kell pénzügyi szakembernek lenni, hogy megmondd: ha 140-et keresel és abból elmegy 120 körül egy albérletre + rezsire és havi 20-ból még kajálni se tudsz, akkor egész egyszerűen ne menj albérletbe egyedül.


És ne is gyere azzal, hogy te nem akarsz idegenekkel élni. Ha lenne egy komoly kapcsolatod, akkor már ketten lennétek és nem idegenek. Ha meg nincs ilyen, akkor meg nem is értem miért olyan égetően sürgős a szülőktől való elköltözés? Ha nem akarnak kidobni akkor még ráérsz addig, amíg változik a helyzeted, nem?

2016. dec. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:
élettapasztalat lol :D najó nem állok le veled vitatkozni mert te vagy az okosabb és meghajolok a nagyságod előtt:D
2016. dec. 30. 02:30
 44/52 anonim ***** válasza:
50%

Megyeszékhelyen lakom 60+ rezsi az albi, olyan 90-ben áll meg havonta a lakhatás. Piperék, mosószer kb 4-5 ezer. Ketten lakunk a párommal így tudjuk fenntartani, mivel én jóval a megnevezett összeg alatt keresek, ami kb a lakhatásra lenne elég.

140-ből is necces egyedül lakni, mert vagy egy lyukban vagy és tudsz enni, vagy normális lakásban, de éhenhalsz.

Pesten lakik egy barátunk 4-en vannak albérletben, fejenként 40-45 ezer télen rezsivel együtt. Csak így lehet boldogulni, ha megtalálod a megfelelő lakótársakat, vagy szerzel egy csajt/pasit, akivel közösen tudtok élni.

Az a bér, amiből már el mernék menni egyedül lakni, az olyan 250 nettó lenne (itt vidéken) és még ebből nem tett nagyon félre az ember, de jut lakásra, kajára és szórakozásra is.

2016. dec. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
0%
.
2016. dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
63%

"élettapasztalat lol :D"


Erről beszélek, hogy ez neked nincs így 16 éves korodban még sajnos. Majd lesz nyugi.

2016. dec. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:
utolsó poénból azért adtam egy zöld kezet :P
2016. dec. 30. 15:38
 48/52 Spenc2014 ***** válasza:
70%

"Százezredik ilyen kérdés. Fel kéne már fogni, hogy a világon nincs olyan ország, ahol átlag alatti fizetésből fogsz saját lakást fenntartani a fővárosban EGYEDÜL."


NA ez az, egyesek folyton azt hiszik külföldön kolbászból van a kerítés, aztán koppannak nagyot.

Nagyapám mindig azt mondta, az ember is az állatvilághoz hasonlítható, és igaza volt.

Az élet egy dzsungel, aztán egyéne válogatja hogy eleség lesz vagy ragadozó.

Persze nyilván ugyan annyira múlik szerencsén, mint tudáson ( "jókor volt jó helyen" )

2016. dec. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
77%

Nekem nagyon furcsa az otthon élek, majd onnan ugrok egyből 3 szobás saját lakásba elgondolásról. Persze vannak családok akik megtehetik ezt, de lássuk be a legtöbb szülő nem tud venni a gyereknek lakást.

Nem tudom miért gond a szoba bérlés, valahol el kell kezdeni. Ez van máshol is, külföldön is megszokott, hogy a fiatalok közösen bérelnek lakást. Én is így kezdem és jó buli volt. Persze ha valaki nem képes reálisan gondolkodni, csak nyavajogni, az még 35 évesen is otthon fog dekkolni.

2017. jan. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

Én először öcsémmel és a barátnőjével laktam együtt, és akkor 110 ezer forintot kerestem. Nem voltak idegenek, és szerencsére felváltva volt a munkánk. Amikor én otthon voltam ők nem és fordítva. Viszonylag kevés vizet zavartunk egymásnak. Persze volt veszekedés néha, de megbeszéltük és hoztunk szabályokat. Így egész sok pénzünk maradt, ők is kb ennyit kerestek, így az összes közös költségek elharmadolva maximum 50 ezer forintba kerültek, mert a rezsi nagyon olcsó volt.


Később már 150 ezret kerestem, még mindig együtt laktunk, és ekkor lett először spórolt pénzem.


Utána befejeztem az egyetemet és 190ezret kaptam, és barátommal költöztem össze, azóta meg már annyit keresek, hogy egy albérletet ki tudnék fizetni egyedül és még húst is ehetnék, csak azóta is ketten lakunk. Idén tervezek saját lakást venni, mert olcsóbb jelenleg a hitel, mint az albérlet.


Én értem, hogy nem akarsz senkihez igazodni, engem is nehéz elviselni ilyen téren, mert nem szeretek másokkal élni, de ha nincs pénzed többre, akkor ez van. Egyébként maximum pár évben gondolkodj, ha nem vagy teljesen ostoba, akkor azért a fővárosban lehet előrébb jutni. Én is itt élek.

2017. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!