Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kinek van "igaza"?

Kinek van "igaza"?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, hogy amolyan összetűzésbe kerültem az egyik kollégámmal. Kórházban dolgozunk én asszisztens vagyok ő orvos. 26-án be kellett mennem, mert kiújult a farpofáim közt lévő ciszta(ez a 3. alkalom, hogy fel kellett vágni).


Ami a gondom, hogy én elviekben nemsokára menstruálni fogok(konkrétan ma kellett volna megjönnie) és nem szeretném, ha ilyenkor az alfelemen matatna. Szerinte meg ez nem így működik, fordítva ülök a lovon. Pedig már szépen kitisztult a seb, nem váladékozik és ő se csinál vele többet mint amit én itthon. Írtam, hogy ez a 3. alkalom. Már teljesen ki vagyok művelve a témában tisztában vagyok a reklámszöveggel, mit hogyan kell csinálni. Steril meg soha nem lesz a seb, mert pár centire van a végbélnyílás.


Hiába magyaráztam, hogy nem akarok magamnak még grátisz kellemetlen perceket amiatt, hogy vérezni fogok nekem az is elég, hogy a pucér seggemnél babrál. 26-án is szinte egy komplett proktológiai vizsgálatot lenyomott az is elég kínos volt. Amivel lehetett azzal a seggembe nyúlt. Oké, hogy hozzá tartozik, de akárhányszor vizsgált más, ők nem tapogatták a melleimet csomót keresve, nem voltak bent EKG közben stb. Nem hiányzik, hogy mikor menstruálok akkor is vizsgálgasson. Nem hiszem el, hogy ezt nem lehet megérteni. Amúgy is meg kell műteni ez csak átmeneti tűzoltás, hogy ne fájjon legalább, ahogy az ideget nyomja.


Nem tudom mennyire tartozik ide, de szerintem bejövök neki és azért használ ki minden pillanatot, mert így effektíve engedéllyel matathat. Egyébként senki nem csinálta azt amit ő. Ezt a proktológiai vizsgálatra értem. Se az SZTK-ban még korábban, se az a kollégám, aki második alkalommal menedzselte a fenekem.


2016. dec. 28. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nézd... ezt mi laikusok nem tudjuk megítélni (elnézést T1-ért). Vagy az van, hogy alapos, vagy az, amit te mondasz. Az viszont biztos igaz, immár saját tapasztalatból, hogy az ember a kórházban minden méltóságát és önbecsülését elveszti pillanatok alatt, ezt el kell viselni (tüdőembóliám volt, előtte vakbél műtét). Ráadásul ezt te pontosan tudod, hiszen ilyen közegben dolgozol. Te látod, hogyha rád mozdul, vagy nem úgy vizsgál, ahogy azt "szakszerűen" kell...
2016. dec. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Válassz másik orvost vagy kérj meg valakit, hogy legyen jelen, akinek vázolod a dolgot, hogy ne téged vizslasson, hanem amolyan felügyelőként legyen ott, rezidens doki vagy akárki, nővér, asszisztens, esetleg barát, rokon.
2016. dec. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a vicc még az egészben, hogy amikor elvonulunk az egyik kezelőbe, akkor a nővéreknek pont akkor lesz hirtelen minden fontos és állandóan benyitogatnak. De van külön egy nővér aki kötözéssel/sebkezeléssel foglalkozik lehet megkérem, hogy felügyeljen.
2016. dec. 28. 21:10
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Ha jól értem, a saját osztályodon kapsz eü. szolgáltatást.

Nos, ismered az ottani orvosokat, tudod, hogy őneki bejössz (ami önmagában nem lenne baj), és kellően jellemtelen ahhoz is, hogy a melleidtől kezdve amit lehet végigtapogasson rajtad. Ezek után célszerű lett volna ügyelned, hogy véletlen se őhozzá kerülj.


Indulj ki abból, hogy betegként jogod van a kezelést vagy annak egy részét visszautasítani. Ha otthon el tudod magadat látni, akkor fütyülj rá! Egy normális orvos csak örülne, hogy annyival kevesebb dolga van aznap.

Nála meg kilóg a lóláb, hogy análisan is izgul rád.

2016. dec. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy 26-a ugye karácsony volt és ilyenkor csak ügyelet van. Ügyeletben meg vagy egy behívós egy műtős és egy osztályos orvos. Ő pont osztályos volt. Ha akartam volna se tudtam máshoz kerülni. Másrészt most már megszívtam, mert nem szeretnek más munkájába belekontárkodni. Max elmegyek az SZTK-ba megmutatni a sebem.


Egyébként nem egy osztályon dolgozunk(hála istennek).

2016. dec. 29. 08:57
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
szerintem, te rémeket látsz... elég szomorú, hogy pont egy egészségügyis nem hajlandó kivizsgáltatni magát rendesen
2016. dec. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tartom magam paranoiásnak. Alapjáraton együtt szoktam működni nem hisztizek stb.

Régóta járok orvosokhoz ilyen-olyan problémákkal és tapasztalom, hogy 2 féleképpen lehet emberhez nyúlni. Az egyik, amikor ugye sima fizikális vizsgálat van, a másik meg az erotikusabb. Na már most a kolléga bőven túlment a sima fizikális vizsgálaton szerintem, mert legutóbbi kötözésnél nem csak simán leragasztotta a sebet, hanem úgy simogatta a fenekem, mint ahogy egy férfi a nőét. nem pedig orvos a betegét.

Jó most ebből nem csinálok akkora ügyet elintézem annyival, hogy inkább idegen orvosnak megmutatom inkább.

2016. dec. 29. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!