Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy főnöknek mennyi köze...

Egy főnöknek mennyi köze legyen a beosztott magánéletéhez?

Figyelt kérdés

Vezetőként elhatárolódom a beosztottaim magánéletétől. Facebookon egyik sincs bejelölve ismerősömnek. A magánéletükről nem kérdezek, csak azt tudom amit kérdés nélkül mondanak. Azt se tudom kinek van párja, sokszor/sokáig akkor se ha cégen belüli. Mivel sok közvetlen beosztottam van, nem sokat tudok beszélni egy-egy emberrel. Ha sírna valamelyik, nem mennék oda megkérdezni miért, mert úgy érzem nincs közöm hozzá.

Lehet, hogy ez túlzás?

Nem túl rideg ez így?



2016. dec. 31. 11:15
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Én ember vagyok, ergo ember módra figyelek.

Miért kell ilyen ködös válaszokat adni? Te se tudod mi a jó válasz? Ha igen, mért nem azt írod?

2016. dec. 31. 12:42
 12/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a lényeg, hogy ne akarj csak azért belemászni más dolgaiba, és beleszólni a magánéletébe, mert te a főnöke vagy, és fitogtatni akarod, hogy felette állsz. Mert a magánéletben nem állsz felette, csak a munkahelyen, és ami a munkán kívül van, ahhoz ilyen értelemben semmi közöd nincsen. Az az undorító, ha ezt egy főnök nem akarja felfogni.


Minden más esetben szerintem jól esik az embernek, ha emberként viszonyulnak hozzá. Sőt, szerintem az a jó főnök, aki a munkahelyi kérdésekben is emberként viszonyul a beosztottjaihoz, az ilyet sokkal hamarabb fogják tisztelni és elismerni, mint azt, aki csak parancsolgatni tud. Ha érezteted a beosztottjaiddal, hogy tiszteled őket emberként, és nem érezteted azt, hogy te élet és halál ura vagy, csak mert egy nyomorult munkahelyen éppen főnök szerepet játszol el, az a helyes szerintem. Az a jó főnök, aki nem játssza el a birodalmi tulkot, nem hatalmaskodik, de ugyanakkor határozott, tud parancsolni, tudja éreztetni, hogy az ő kezében vannak a dolgok, de ugyanakkor az emberek hozzá is tudnak fordulni, mint emberhez, és ő is meg tudja szólítani az embereket. Ha pl. valaki sír, oda tud hozzá menni, hogy mi a problémája, de nem érezteti, hogy ő most itt a főnök, és majd ő belemászik a beosztottja magánéletébe, mert ő hatalmasabb nála... Ha eléred, hogy ne ezt érezzék, hanem tényleg azt, hogy emberként kérdezed, mert sajnálod, akkor jó főnök vagy.

2016. dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Egyszer régen észrevettem, hogy az egyik munkás több mint egy órával műszakkezdés előtt jár be, és megkérdeztem, hogy minek ilyen korán bejárni. A melós kikelt magából, hogy ne foglalkozzak azzal, hogy mit csinál a szabadidejében. Azóta kerülöm a magán jellegű megnyilvánulásokat. A munkában segítem őket (sok pozitív visszajelzést kapok tőlük), de a hátam borsódzik tőlük.
2016. dec. 31. 15:19
 14/20 anonim ***** válasza:
Hát, mondjuk ezt így meg lehet érteni. :)
2016. dec. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Álomfőnök vagy. Nekem tökéletes lenne.
2016. dec. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Jól érzem, hogy a beosztottjaid nem valami komoly előképzettséget (itt diplomát, vagy legalább azzal egyenértékű tudást értek alatta), hanem inkább fizikai munkát végzők?

Szerintem ezek között valószínűleg helyesebb ez a hozzáállás, ahogy te is említed, volt, aki ki is akadt ezen.


Én is egy komplett csapatot vezetek, de szellemi munka, ott általában jobban szóba kerül a magánélet. Kérdezni ritkán kérdezek, de ha valami problémájuk van, megkeresnek, ami nekem (és a cégnek is fontos), mert megbecsült és nehezen pótolható munkaerő esetén sokkal fontosabb, hogy magánéleti problémáik esetén inkább kapjanak pár hónapig némi könnyítést, hogy könnyebben túl legyen a dolgon. Sem nekik, sem nekem nem jó kifacsarni a beosztottaimat, kollégáimat.

2016. dec. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Engem ez nem zavarna, pedig diplomás vagyok. Engem halálra irritál a kötelező seggnyalás meg jópofizás, az összes kollégám életét pont lesz.rom kb, a főnököm se érdekel, és nem is akarom, hogy az én életembe belelássanak, és a Facebookomat böngésszék. Nekem ez tök jó lenne, normálisan dolgoznánk együtt és kész. A többi magánügy.
2017. jan. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én is így gondolom, ahogy az előttem író. Nem attól lesz valaki jó munkatárs, hogy megosztja a magánügyeit másokkal, vagy éppen másokat kifaggat. Sem attól jó egy főnök, hogy kérdezősködik mások magánügyeiről. Én mindig is taszítónak találtam azt, hogyha valaki nagyon tapadós, és mindenféle magánügyről tudni akar, és mindenbe bele üti az orrát. Volt ilyen ismerősöm, és ha nem mondtam el valamit, akkor halálosan megsértődött. Pedig én leszartam az ő magánügyeit, de ha elmondta, akkor levárta hogy én is beszéljek a magánügyeimről. De hogy mi a f@*nak érdekelték pont ezek a témák, azt nem tudom. Biztos erősebbnek érezte magát ha tudta mások bizalmas dolgait.
2017. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Bocs, közben nem láttam, hogy kérdést intéztél felém. Ember módjára: egymásra odafigyelve. Azt értem ez alatt, hogy nem csak elmegyünk a másik mellett, hanem észrevesszük, ha valaki nem úgy viselkedik, ahogy megszoktuk. És igen, ha kell, akkor a lehetőségünkhöz mérten segítünk.

Tudom, sokak szerint manapság ez már nem "divat".

2017. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

"Jól érzem, hogy a beosztottjaid nem valami komoly előképzettséget..."


Jól. A diplomás/diplomaközeli minimális 10-15 fő.



Egyébként a munkásként dolgozó diplomásokat se faggattam ki hogy miért nem a szakmájukban dolgoznak (pedig érdekelne). Csak annál tudom, aki magától elmondta.

2017. jan. 3. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!