Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Beadtam egy céghez a CV-met,...

Beadtam egy céghez a CV-met, erre felhívnak,2 hónap múlva! Mit gondoljak a cégről?

Figyelt kérdés
De most komolyan, miért nem 4 év után hívnak fel, amikor már másik országban vagyok? De persze mikor elküldtem a CV-t meg se mukkantak, építőipar of course. Mit csináljak ezekkel??
2017. jan. 13. 18:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, nincs okod idegeskedni. "ILYEN" munkatársat, mint te, úgy sem vesznek fel.
2017. jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, most hívtak fel, 2 hónappal ezelőtt november volt. Év végén sok cég nem foglalkozik aktívan toborzással, de tudják, hol várható üresedés, így ezeket meghirdetik. Az is lehet, hogy olyan munkakörökre keresnek embereket, amik csak később fognak megüresedni, mert a távozó dolgozónak felmondási ideje van, de már a felmondási idő kezdetétől elkezdik keresni az utódját. Év végén csak azok a cégek toboroznak aktívan, ahova azonnal kell ember.


Mellesleg én jártam már úgy, hogy 1-2 évvel később kerestek meg. Sőt, van egy megegyezésem egy toborzó céggel, ahova be akartak hívni, csak még nem tartok azon a szinten, ami az elvárásokhoz kell, de folyamatosan tanulok munka mellett, épp mostanában akarok elkezdeni egy ilyen irányú hétvégi képzést pár hónapon belül, szóval megegyeztünk, hogy kb. egy év múlva próbáljuk felvenni ismét a kapcsolatot, ha ismét lesz olyan lehetőség. Lényegtelen, hogy most épp van munkám, ha kapok jobb ajánlatot, akkor váltok.

2017. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem is több mint két hónappal a jelentkezésem után hívtak be a jelenlegi munkahelyemre interjúzni. Középvezetői pozíció volt, én pedig pályakezdőként kerültem ki a "piacra" éppen. Pont zöldfülűt kerestek, aki még formálható. Nagy vágyam volt, hogy felhívjanak és nem telt el úgy este egy hónapig kb., hogy ne gondoltam volna rá, hogy "de jó is lenne..."

Már teljesen felhagytam a reménnyel, elhelyezkedtem máshol, amikor telefonáltak, hogy menjek be egy beszélgetésre. Ez július 13-án történt, sosem fogom elfelejteni. 10 napon belül minden hivatalos agymenés és papír le volt rendezve, 23-ától már hivatalosan a cégnél dolgoztam. Életem legelső és legnagyobb éles váltása volt. Hülyét csináltam magamból a másik munkahelyen, ahol komoly 3 hetet dolgoztam, de a mai napig nem bánom! Sokkal nagyobb lehetőség ez nekem, mint amit ott kaptam volna valaha is.

A mai világban örülni kell, ha valaki felhív! Főleg, ha jó helyről...

2017. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!