Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondani vagy tűrni? Ti...

Felmondani vagy tűrni? Ti hogy viselitek az ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1 hónapja dolgozom pályakezdőként egy munkahelyen. Kisebb csoportban dolgozunk. 6-an dolgozunk, nagyjából ugyanazokkal az emberekkel vagyok irodán. Eléggé stresszes a hely,mert a főnők helyettes folyamatosan hallgatózik,hogy ki mit csinál,mit ront. Mivel új vagyok különösen rám figyelve. Amint nem tudok valamit vagy rontok, akkor rohan a főnökhöz és köp. Rengeteget túlóráztatnak és nem fizetik ki, nem kapom utalványt sem és alig kapok 100 ezret. Pedig főiskolát is végeztem és van 2 nyelvvizsgám is.

A kollégák elég kétszínűek. Nyalnak mindenkinek,főleg a főnőknek,majd,ha elmegy valaki azonnal hallom,hogy kibeszélik az illetőt,ahogy a főnőkőt is.

Gondolkodom,hogy ott hagyom és keresek mást,de az se egyszerű. Nem tudom mit tegyek...főleg,hogy nem rég kezdtem. Elég gázul jönne ki,hogy felmondok.

Tudtok tanácsolni valamit? Jaj még annyit,hogy rám akarnak sózni újabb túlórákat is és feladatokat..még szinte bele se jöttem a saját melómba,de már rám akarnak erőltetni új munkaterületet vagy minek nevezzem. :(


23/L



2017. jan. 14. 11:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

# 9 ma 19:24 - Kicsit korrigálok, szóval kollektív szerződés esetén, ha van ilyen, akkor lehet 6 hónap a próbaidő maximuma, de ha ilyen nincs, akkor legfeljebb 3 hónap próbaidőt lehet kikötni.


Minden esetre érdemes lenne utánajárnod, milyen céghez kerültél. Ha van ügyfélkapud, akkor könnyedén tudod ellenőrizni, hogy be vagy-e jelentve.

2017. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Szerződést írattak alá velem még,amikor kezdtem. Megjegyzem egy példányt nem kaptam meg..pedig elvileg járna nekem is. Ez ügyben a jövőhéten intézkedek is.

Abban állt a próbaidő, ami nem 3 hónap, hanem több. Túlóráról nem volt benne szó. A bruttó bér volt megállapítva benne, illetve a szabadnapok száma. Bejelentve be vagyok az biztos.

2017. jan. 15. 09:12
 13/14 anonim ***** válasza:
A szabadnapok számát törvény szabályozza, ezt fölösleges belefoglalni a szerződésbe. A túlóra szintén törvényben szabályozott, a munkaidődnek viszont benne kell lenni, hiszen ahhoz viszonyítják a túlórát.
2017. jan. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem a te utad, ezért érzed magad rosszul. Én felmondanék a helyedben. Fiatal vagy még, keress más munkát. Hirdetés nélkül is add be, nekem most is úgy jött össze munka.
2017. jan. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!