Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez lehet? Felvettek egy...

Ez lehet? Felvettek egy céghez, majd 1 hónap múlva megjelent interjúzni egy volt kollégám, szerintem csak azért hogy kibeszéljen engem.

Figyelt kérdés
Felvettek egy céghez nyáron, fizetés jó volt, irodai munka tuti minden. Erre megjelent 1 hónap múlva egy volt kollégám egy cégtől ahonnan leléptem, de arra gyanakszom csak be akart mártani a főnökeimnél, nem is érdekelte őt ott semmilyen állás. Ez kitelik valakitől? Aztán persze kiraktak a cégtől. Vagy ez csak kisebb fajta üldözési mánia. Ahonnan leléptem nagyon rossz cég volt.
2017. jan. 24. 15:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
És miután megjelent az új cégnél, kirúgtak, de sok minden közrejátszhatott benne. De ez akkor is fura volt.
2017. jan. 24. 16:39
 12/21 anonim ***** válasza:

Hogy történt pontosan?

Felvettek. Megjelent a régi kollégád, aki szerinted rosszat mondott rólad. Utána szerinted minden ok nélkül kirúgtak.

Ez ha valóban így történt, akkor nem lehet teljesen véletlen. Vagy mondott rólad valamit és hittek neki, vagy te csináltál valamit rosszul a próbaidő alatt.

2017. jan. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Én csak azt mondom hogy az is közrejátszott benne, és az ottani főnökök a sok hülyeséget bekajálták.


De:


Nem fura hogy volt egy elég zavaros cég régen, ahonnan úgy "leléptem", mert kezdett a káosz elmélyülni. Erre felvesznek pár évvel később, és egy volt kolléga hirtelen megjelenik.


Ja és tudta a fickó hol dolgozom, hiszen egy rokonom akinek elmondtam hol dolgozom, az tudom hogy elmondta ennek az embernek.


Mik vannak, nem??? De viszont azért sajnálom azt a két főnököm ennél a cégnél, ha ezt a sok hülyeséget amit ez a fickó mondott nekik elhitték.

2017. jan. 24. 17:55
 14/21 anonim ***** válasza:

Képzelődsz.

Miért gondolod, hogy miatta rúgtak ki?

Fogadd el, hogy nem kellettél nekik.

2017. jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Én nem mondom hogy csak miatta, csak ez is közrejátszott, vagy játszhatott.
2017. jan. 24. 18:31
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem vetném el teljesen, hogy közrejátszhatott. A cégeknél szájról szájra mennek a hírek. Erre számtalan példa van és aki vállalkozik, az ezt tudja.

Egy saját példán, hogy volt egy megrendelésünk, amit a kevés összeg miatt nem teljesítettünk. A pézhez képest még további sok munkát kellett volna belefektetni. Nem engedhettük meg, hogy a presztízs miatt mélyen áron alul teljesítsünk, mert milliós nagyságrendű különbségek voltak. Az ügyfél mérges lett. Visszajutott hozzánk, hogy az ügyfél terjeszti a rossz hírünket és nem sokkal az után, hogy ez a tudomásunkra jutott, kettő régi megrendelőnk is otthagyott értelmezhetetlen, átlátszó indokkal. Nem rázott meg az eset, de nem engedheti meg magának egy cég sem, hogy csak vállat rándítson azzal, hogy biztosan csak véletlen volt és ne vizsgálja meg a háttérben megbújó okokat.

2017. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Na figyeljetek én sem azt mondom hogy az a fickó mondta hogy én kapjam meg a papírokat azt csá, de közrejátszott.


Akkor is kitartok amellett hogy fura, hogy pont attól a zavaros cégtől jelenik meg valaki, 1 hónap múlva, "egy kis beszélgetésre" a főnökeimmel.

2017. jan. 24. 18:58
 18/21 A kérdező kommentje:
De ha így van a két főnököm is idióta, mert jó munkaerő voltam. Annyira nem érdekel.
2017. jan. 24. 18:59
 19/21 anonim ***** válasza:

1. Szerintem meg elég beteg állatnak kéne lennie valakinek ahhoz, hogy ( ráadásul munka mellett) arra van felesleges ideje, hogy csak azért jelentkezzen egy állásra, és elmenjen egy interjúra, hogy téged lehúzzon előttük.


2. Tegyük fel a reálisabb lehetőséget, hogy alanyunk nem deviáns pszichopata, és mondjuk valóban állást keresett. :)

Elmegy az interjúra, és - itt megint csak képzeld már el a szituációt: teszik fel a hülye hr-es kérdéseket, majd mondjuk véletlenül réd terelődik a szó:

->Tegyük fel, hogy alanyunk nincs tisztában azzal az aranyszabállyal, hogy volt kollégáról/főnökről jót vagy semmit, hiszen az pont hogy rá nem vet jó fényt ;), és cég előtt most érkező jelentkező, akiből 12 egy tucat, és nem is ismernek, mondjuk rosszat mond rólad:

- mint mondtam, ez mindig arra vet rossz fényt, aki pletykál és negatív.

- a cég nem hiszem, hogy miután már felvett és ott dolgozol, pont egy jöttmenttől fog véleményt kérni rólad, aminek ilyenkor már ráadásul semmi relevanciája, hiszen már felvett.

2017. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Mondjuk talán az utolsónak volt a legértelmesebb a hozzászólása. Hát ja, amúgy szerintem is hülyeség volt ha úgy volt hogy lehúzott előttük.


na szóval hogy onnan engem kiraktak kit érdekel, megyek máshova, mindig felvettek valahova, de ha tényleg ez történt magát is lehúzta.

2017. jan. 24. 20:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!